Ruošiamės mokyklai

Nauji mokslo metai jau čia: kaip padėti būsimam pirmokui pasiruošti mokyklai?

Vasara pamažu eina į pabaigą, tad moksleiviai ir jų tėveliai jau pradeda ruoštis naujų mokslo metų pradžiai. Šis pasiruošimas didžiausią jaudulį kelia būsimiems pirmokams – laukia ne tik nauja aplinka ir bendraklasiai, bet ir kitoks dienos ritmas bei veiklos. Iš pradžių tėvams gali pasirodyti, kad svarbiausia jų užduotis, tai būsimam pirmokui išrinkti puikios reputacijos mokyklą.

Jau kviečia ruoštis mokyklai: viena parduotuvė netrukus pradės pardavinėti mokyklines prekes

Besibaigianti vasara ir artėjantis ruduo sukelia dvejopus jausmus: kol vaikai džiaugiasi galėsiantys susitikti su seniai matytais draugais, jų tėveliai baimingai ruošiasi minti mokyklinių mugių slenksčius. Kelis vaikus auginantys ar pirmą kartą į mokyklą savo atžalą išleisiantys tėveliai nerimauja, kaip plačiai jiems teks atverti pinigines.

Aktualu tėvams: daliai sostinės mokinių brangs maitinimas

Vilniaus taryba trečiadienį nusprendė pakeisti vienos dienos vaiko maitinimo normas sostinės darželiuose-mokyklose. Pokyčius lėmė pakilusios produktų kainos. Vilniaus miesto savivaldybės taryba pritarė maitinimo normų darželiuose-mokyklose įstaigose didinimui. Paskutinį kartą vaikų maitinimo įkainiai sostinės darželiuose keitėsi 2019-aisiais.

Seimas: už valstybės lėšas įsigyti kelias profesijas nebebus galima

Valstybės finansavimo nebegaus dalis tęstinį profesinį mokymą pasirenkančių žmonių. Valstybė jų mokslo neapmokės, jeigu žmogus jau bus įgijęs vieną kvalifikaciją, bet norėdamas įgyti kitą, bus išklausęs daugiau kaip pusę profesinio mokymo programos ir mokslus nutrauks.      Seimas ketvirtadienį priėmė tokią Profesinio mokymo įstatymo pataisą, ji įsigalios nuo birželio: už balsavo 107 Seimo nariai.

Prieš vaikams sugrįžtant į mokyklą nepamirškite 1 dalyko: tai žinoti verta

Grįžimas į mokyklą dažnai reiškia, kad reikės parinkti ir tinkamą aktyvią veiklą savo vaikui. Kartais gali būti sunku išsirinkti iš daugybės pasiūlymų. Sporto profesionalai patars ir paaiškins, kaip reikėtų pasirinkti teisingai. „Vaikas turi užsiimti sportine veikla, kad gerai vystytųsi pagal fizinį, pažintinį ir socialinį planą“, – sako Julien Bois, fizinės ir sportinės veiklos (STAPS) mokslų ir metodų mokytojas - tyrėjas, sporto psichologijos specialistas.

Pasiruošimas mokslo metams: kaip ugdyti ir auklėti pirmūną?

Vaikų pasiekimai džiugina tėvelius, tačiau suaugusieji paprastai ne iki galo suvokia, kiek tokios pergalės atsieina jų atžaloms. Psichologų teigimu, pirmūnams reikia daugiau dėmesio ir rūpesčio, o kartais – netgi ir pagalbos. Auklėjimas ar dresūra? Kai kurios mamos juokauja, kad kasdienė jų rutina – visai kaip anekdote: „Pamokos paruoštos. Mama užkimo, vaikas apkurto, kaimynai viską išmoko mintinai, šuo atpasakojo.

Kaip padėti vaikui išsirinkti profesiją?

Profesijos pasirinkimas – vienas iš svarbiausių gyvenimo sprendimų: juk nuo jo priklausys materialinė gerovė, draugų ir pažįstamų ratas, statusas ir daugelis kitų dalykų. Būtent todėl pradėti mąstyti apie tai niekada nebus per anksti. Ką šiuo klausimu pataria psichologai? Nesistenkite įpiršti vaikui savo svajonės. Taip gali nutikti ir nesąmoningai.

Vasara baigiasi. Kaip pereiti prie mokslo metų režimo?

 Atostogos – smagus laikas: ilsimės, gyvename laisvu režimu, mažiau planuojame darbų, kokių nors veiklų. Per atostogas galime atidžiau įsiklausyti į savo poreikius, kiek ir kur norime būti, kur mums gerai, ką ir kada norime valgyti, miegoti, kuo rengtis ir pan. Svarbu, kiek laisvės sau suteikiame, ar mokame ja džiaugtis. Vaikai to mokosi iš tėvų ir artimos aplinkos. Galvokime, kad atostogos buvo geros, įdomios, kad jų metu pailsėjo ir vaikai, ir tėvai.

11 patarimų būsimo pirmoko tėvams

Būsimųjų pirmokų tėvams kyla daugybė klausimų: kaip padėti vaikui pasiruošti mokyklai, ką reikia įsigyti, ką svarbaus reikia žinoti? Tam, kad būtų ramiau ruoštis mokslo metų pradžiai, pateikiame kelis naudingus patarimus. Pozityviai nuteikite mokyklai. Labai svarbu sudominti vaiką mokykla. Tikrai nereikėtų gąsdinti skambiomis frazėmis, kaip „Baigsis tuoj katino dienos“. Nuteikite, kad mokykloje vaikas sutiks naujų draugų, atras daugiau naujų veiklų ir užsiėmimų.
Į viršų