• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Spalio 15-17 d. nuo 18 val. Kultūrpolio kūrybinėse dirbtuvėse (Daržų 10/ Bažnyčių 4, Klaipėda) vyks teoriniai ir praktiniai sumi-e (tapyba tušu) ir japonų kaligrafijos (shodo) užsiėmimai.

REKLAMA
REKLAMA

Užsiėmimų metu susipažinsite su šių menų istorija. Turėsite galimybę praktikoje išbandyti  įvairius japonų teptuko, bei tušo naudojimo metodus, darant sumi-e paveikslų kopijas.

REKLAMA

Užsiėmimus ves, ne vieną personalinę ekspoziciją Lietuvoje bei užsienyje pristačiusi, pelniusi prestižinius apdovanojimus Kinijoje bei Japonijoje rengtose parodose, menininkė, kaligrafijos studijos „Tušo kelias“ vadovė Dalia Dokšaitė (Vilnius).

Dalia Dokšaitė gimė 1955 m. gegužės 4 d. Po studijų Vilniaus dailės akademijoje dirbo scenografe įvairiuose Lietuvos teatruose, Lietuvos kino studijoje. Nuo 1995 m. D.Dokšaitė yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Parodose dalyvauja nuo 1976 m.

REKLAMA
REKLAMA

Menininkė yra surengusi ne vieną personalinę parodą Lietuvoje bei užsienyje. 2005 m. dalyvavo Sumi- bi (deganti medžio anglis) sąjungos bendroje parodoje Tokijuje. Tais pačiais metais surengė dvi personalines parodas Japonijoje Kawamuros memorialiniame dailės muziejuje ir NHK-Japan dailės galerijoje. 1998 m. Dalia Dokšaitė įkūrė ir iki šiol vadovauja sumi-e ir kaligrafijos studijai „Tušo kelias (Vilnius).

Sąmoningai pasirinkusi lakoniškas sumi-e meninės išraiškos priemones, dailininkė surado naujas galimybes prabilti itin jautriomis estetinėmis užuominomis ir metaforų kalba.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prof. Antanas Andrijauskas apie D.Dokšaitę rašo: „Sąmoningai pasirinkusi lakoniškas sumi-e meninės išraiškos priemones, dailininkė surado naujas galimybes prabilti itin jautriomis estetinėmis užuominomis ir metaforų kalba. „Pasak japonų,- sako dailininkė, reikia mokytis iš meistro, bet būtina turėti savo Kelią. Taigi aš nekopijuoju, o darau tai, kas visą laiką buvo įdomu, ką jaučiu“. D.Dokšaitės pranašumą lemia tai, kad ji nesitenkino pasiektais rezultatais, o nuolat ieškojo naujo įkvėpimo šaltinio ir meninės raiškos priemonių. Ji buvo ir yra kelyje, nebijanti  keisti savo tapymo stiliaus, rinktis nepažįstamus kelius, studijuoti praeities meistrų kūrinius, ieškoti naujų kompozicinių variantų“.

Dalyvių skaičius ribotas. Išankstinė registracija ir papildoma informacija: [email protected]; mob. tel. 8-621-33587; tel. 410054

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų