REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rugpjūčio mėnesį Vilniuje itin suaktyvėjo telefoniniai sukčiai. Dėl šių nusikalstamų veikų iš viso pradėta 40 ikiteisminių tyrimų. Tiesa, rezultatais policijos pareigūnai pasigirti negali, mat tokie tyrimai užtrunka net keletą mėnesių ir yra itin sudėtingi.

Vilniaus AVPK Vilniaus miesto 3-ojo policijos komisariato Kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Alvydas Šimkus pasakojo, kad išviliojamos pinigų sumos svyruoja nuo 1 iki 10 tūkst. litų.

„Turėjome ir gerokai didesnių sumų. Šį mėnesį viena pagyvenusi moteris dėl sukčių neteko 32 tūkst. litų. Nors nusikaltimų modelis išlieka toks pat, tačiau jis iki šiol veiksmingas. Sukčiai toliau skambina ir prisistato policijos, FNTT ar prokuratūros darbuotojais“, - pasakojo A. Šimkus.

Anot jo, nusikaltėliai įprastai prašo konfidencialios informacijos, o geranoriškai nusiteikę žmonės ją atiduoda lengva ranka.

REKLAMA
REKLAMA

„Išvilioję slaptus duomenis, sukčiai paima greituosius kreditus arba kitais būdais pasisavina lėšas. Daugiausia, kaip jau minėta, nukenčia vyresnio amžiaus žmonės. Nors turime ir kitų pavyzdžių, kai jauna moteris padiktavo slaptus duomenis ir jos vardu buvo paimti du greitieji vartojimo kreditai“, - pridūrė A. Šimkus.

REKLAMA

Pareigūnas patvirtino, kad nusikaltimo pėdsakai dažnai veda į Alytuje, Marijampolėje ar Kybartuose esančius pataisos namus. Nors iš nuteistųjų įranga yra paimama, tačiau jie vėl būna apsirūpinę nauja.

„Raginame žmones būti atidžiais. Pasitaikė atvejų, kai telefoniniai sukčiai net įkalbėjo žmones nueiti į banką ir atsidaryti sąskaitą bei pasirašyti elektroninės bankininkystės sutartis. Ikiteisminio tyrimo procesas yra sudėtingas, nes sukčiavimu užsiima ne vienas asmuo, o organizuota grupė. Todėl kartais pats tyrimas gali užtrukti keletą mėnesių“, - apibendrino A. Šimkus.  

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų