REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį baigė nagrinėti bylą dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių.

Vilniaus apygardos teismas trečiadienį baigė nagrinėti bylą dėl Medininkų pasienio kontrolės poste 1991 metais įvykdytų Lietuvos pareigūnų žudynių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Nuosprendis bus skelbiamas spalio 28 dieną, pranešė teisėja Jolanta Čepukėnienė.

Paskutiniajame bylos dėl nusikaltimų žmoniškumui posėdyje baigiamąsias kalba sakė visų trijų kaltinamųjų, Rusijos piliečių Andrejaus Laktionovo, Česlavo Mlinyko ir Aleksandro Ryžovo gynėjai. Kaltinamieji teismo procese Lietuvoje nedalyvauja, Rusija šiuo klausimu su Lietuva nebendradarbiauja ir nesutinka išduoti savo piliečių. Lietuvos įstatymai tam tikrais atvejais leidžia nagrinėti bylas kaltinamiesiems už akių.

REKLAMA

Gynėjai prašo išteisinti kaltinamuosius, neįrodžius jų kaltės, o jeigu ir bus jie pripažinti kaltais, skirti švelnesnę bausmę nei siūlo prokurorai. Generalinė prokuratūra visus kaltinamuosius prašo pripažinti kaltais ir skirti įkalinimą iki gyvos galvos.

Prašė įvertinti veiklą

A.Ryžovo gynėjas advokatas Stasys Karvelis sakė, kad ši byla yra istorinė, teisininkus domins dėl įrodymų pripažinimo ir leistinumo.

Advokatas, remdamasis savo ginamojo apklausos parodymais, duotais per ikiteisminį tyrimą, kad įvykio metu Vilniuje jo nebuvo, prašė išteisinimo.

REKLAMA
REKLAMA

„Jeigu kaltas ir alibi nepasitvirtino, prašau vertinti jo veiką pagal tuo metu galiojusius įstatymus“, – sakė advokatas S.Karvelis.

Jis teigė, kad Niurnbergo tribunolo nuostatos negali būti aklai taikomos, nėra pakankamo pagrindo Medininkų žudynes vertinti kaip nusikaltimą žmoniškumui.

Siūlydamas bausmę valstybės kaltintojas prokuroras Saulius Verseckas yra sakęs, kad Medininkų pareigūnai nužudyti tęstinės karinės agresijos metu, o omonininkai pažeidė įstatymus ir karo papročius, įvykdė Niurnbergo tribunolo jurisdikcijai priskirtus nusikaltimus taikai ir žmoniškumui.

Pasak S.Versecko, nors to meto Lietuvoje nebuvo numatyta atsakomybė už nusikaltimus žmoniškumui, jau galiojo tarptautinės teisės normos, numatančios atsakomybę už tokius nusikaltimus. Kaltinamieji aiškiai žinojo ir suvokė Sovietų Sąjungos vykdymą politiką.

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų