REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Legendinio maitinimo verslo „Taurakalnis“ vairas jau daugiau kaip 30 metų tvirtai laikomas Monikos Čereškaitės rankose. Naujų gyvenimo skonių ieškanti moteris drauge su komanda kasdien kuria įspūdingus receptus, kurie šįmet sužavėjo net ir NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą.

Legendinio maitinimo verslo „Taurakalnis“ vairas jau daugiau kaip 30 metų tvirtai laikomas Monikos Čereškaitės rankose. Naujų gyvenimo skonių ieškanti moteris drauge su komanda kasdien kuria įspūdingus receptus, kurie šįmet sužavėjo net ir NATO generalinį sekretorių Jensą Stoltenbergą.

REKLAMA

Apie tarptautinį pripažinimą, pasiektą Lietuvos rekordą ir kuriozines virtuvės istorijas M. Čereškaitė pirmąkart atvirai pasakoja naujausioje Aurimo Kamantausko tinklalaidės „Kamantinėjimai“ laidoje.

Mini cepelinais Vilniuje mėgavosi net prezidentai

Šiemet Vilniuje vykęs NATO viršūnių susitikimas paženklino ne tik Lietuvos, bet ir legendinės sostinės maitinimo įmonės istoriją.

Būtent M. Čereškaitės valdomo „Taurakalnio“ komanda buvo atsakinga už Lietuvoje apsistojusios NATO delegacijos užkandžių ir pagrindinių patiekalų gaminimą. Moteris atvirauja, kad šiuo renginiu ji ypač didžiuojasi.

REKLAMA
REKLAMA

„NATO generalinis sekretorius pats asmeniškai mums padėkojo ir pasakė, kad per 4 metus tokio susitikimo, kuriame būtų toks įvairus, kokybiškas maistas ir toks geras aptarnavimas, nėra buvę“, – tinklalaidėje „Kamantinėjimai. Apie kūrėjus ir veikėjus“ kalbėdamasi su režisieriumi, renginių agentūros „ReKūrai“ vadovu Aurimu Kamantausku šypsosi verslininkė.

REKLAMA

NATO viršūnių susitikimo metu M. Čereškaitė ir jos komanda aptarnavo apie 5 tūkst. užsienio svečių.

Ruošdama valgiaraštį moteris vengė į jį įtraukti žalių mėsos, žuvies produktų, atsisakė tartarų, jūros gėrybių ar mažai keptų krevečių patiekalų, tačiau ant vaišių stalo buvo galima rasti kitus lietuviams puikiai pažįstamus patiekalus – mažyčius cepelinus, virtinukus su grybais ir keptą duoną.

„Kodėl neparodyti cepelinų, jeigu tai yra mūsų nacionalinis patiekalas? <...> Cepelinukus patiekėme ne su kiauliena, o su veršiena, bet vis tiek su spirgučių padažu. Patikėkite, jie dingo pirmieji, nes visiems žmonėms buvo įdomu – netgi prezidentams per pietus davėme cepelinukų“, – pasakoja M. Čereškaitė.

REKLAMA
REKLAMA

Įsiamžinti su visą NATO delegaciją pamaitinusia moterimi panoro net ir JAV prezidentas Joe Bidenas.

Priėjęs prie M. Čereškaitės, jis paėmė jos mobilųjį telefoną ir pasiūlė drauge nusifotografuoti.

„Pirmąkart po šitiek metų aš krykštavau kaip vaikas – nesuprantu, kodėl. Lyg ir eilinis žmogus, bet kartu ir galingiausios valstybės vadovas: jaučiasi jo galia, amerikietiškas laisvumas – žavus vyras“, – susitikimą su JAV prezidentu prisimena verslininkė.

Ragavo ir viščiuko embriono

Kaip ir NATO viršūnių suvažiavimas, taip ir prieš dešimtmetį Lietuvoje įvykęs Europos Sąjungos pirmininkavimo renginys M. Čereškaitės atmintyje paliko gilų įspaudą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šio renginio metu atvykusius svečius moteris planavo palepinti šviežių fazanų mėsa, tačiau pastaroji buvo kiek per „šviežia“.

„Mums atvežė gyvus fazanus. Aš įeinu į virtuvę, o pas mane visoje virtuvėje fazanai skraido ir visi laksto paskui tuos fazanus, mėgina už kojų sugauti. <...> Žmonės nesuprato – sakiau, kad man labai reikia šviežių fazanų, tai ir atvežė šviežius“, – juokiasi pašnekovė.

Dar vienas įsimintinas įvykis moters karjeroje buvo įrašytas ir į Lietuvos rekordų knygą – per 24 valandas ji su savo komanda pagamino 96 000 vieno kąsnio sumuštinių.

Valgiu mėgaujasi ir pati M. Čereškaitė. Savo asmeninį smalsumą maistui ji tenkina skanaudama tai, kas lietuvio gomuriui gali pasirodyti šiek tiek neįprasta – tai tarakonai, svirpliai, gyvatės kraujas ir kiti užsienio delikatesai, pavyzdžiui, viščiuko embrionas.

REKLAMA

„Visiems veganams galbūt labai negražiai nuskambės, bet aš netgi valgiau viščiuko embrioną kiaušinyje: jis labai populiarus Kinijoje, o skonis primena vištieną su kiaušiniu“, – „Kamantinėjimams“ prisipažįsta M. Čereškaitė.

Vis dėlto verslininkei nesvetima ir veganiška mityba: „Aš penkerius metus nevalgiau mėsos, dabar pas mane yra mėsos valgymo periodas.“

Tikroji mokytoja – mama 

Abu M. Čereškaitės tėvai sukosi maitinimo versle, todėl ir jų dukra visą vaikystę praleido restoranų apsuptyje.

Baigusi mokyklą, verslininkė pasekė mamos pėdomis ir įgijo konditerės išsilavinimą, tačiau daugiausia pamokų, jos teigimu, suteikė ne studijos, o būtent mylima mama.

REKLAMA

„Mama mane išmokė visada žiūrėti procentaliai: kiek yra vyrų, o kiek – moterų, koks jų išsilavinimas, kokia jų specialybė. Gamindamas dideliam kiekiui žmonių, tu visąlaik turi labai gerai apgalvoti, kas tiks bendrai masei – negali patiekti per daug netikėto produkto, nes vienam gal jis labai patiks, o kitam kaip tik labai nepatiks, todėl visąlaik turi ieškoti to aukso viduriuko“, – mamos patarimais dalijasi verslininkė.

Ilgametė darbo patirtis ir šeimoje įgytos pamokos išmokė M. Čereškaitę nešvaistyti maisto produktų: kiekvienas kąsnis renginio metu būna idealiai apskaičiuotas.

„Maisto nebūna per mažai, bet jo niekada ir nelieka“, – tikina moteris.

Naujoje A. Kamantausko tinklalaidės „Kamantinėjimai“ laidoje M. Čereškaitė taip pat pasidalina ir savo ateities planais – kada nors ji norėtų perleisti savo mamos receptų knygą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mano mama yra išleidusi mokomąją medžiagą, konditerijos knygą, kurioje yra visi baziniai tešlos, kremų receptai – labai stipri mokomoji medžiaga. Labai įdomu, kad visai neseniai feisbuke, konditerių grupėje, pamačiau nufotografuotą tą knygą su prašymu ją surasti, nes tai yra vienintelė teisingų receptūrų knyga. <...> Turiu idėją ją perleisti“, – pasakoja M. Čereškaitė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų