REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

 Keletą savaičių tobulinta naujoji tvarka dėl 100 eurų kompensacijos vilniečiams tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius sostinėje, šiandien sulauks Tarybos sprendimo. Siekiama, kad 100 eurų kompensacijos tvarka įsigaliotų jau nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

 Keletą savaičių tobulinta naujoji tvarka dėl 100 eurų kompensacijos vilniečiams tėvams, kurių vaikai lanko privačius darželius sostinėje, šiandien sulauks Tarybos sprendimo. Siekiama, kad 100 eurų kompensacijos tvarka įsigaliotų jau nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Po svarstymų komitetuose ir pasitarus su bendruomene, tvarka supaprastinta ir joje atsirado keletas svarbių pakeitimų: pasiūlyta kompensuoti 100 eurų tėvų mokamo mėnesinio mokesčio kiekvienam vaikui, kurio tėvai sudarė ugdymo sutartį su privačiu darželiu, kai vaiko ir vieno iš tėvų gyvenamoji vieta deklaruota Vilniaus mieste (ankstesniame tvarkos variante buvo būtinas abiejų tėvų gyvenamosios vietos deklaravimas sostinėje). Taip paslauga taps prieinamesnė didesniam vilniečių tėvų ratui.

REKLAMA

Antroji naujovė tvarkoje – atsirado nuostata, kad mokestis už vaiko išlaikymą privačioje ugdymo įstaigoje vienerius mokslo metus nebus keičiamas. Tarp vaiko tėvų, savivaldybės ir privataus darželio atstovų būtų pasirašoma trišalė sutartis, o kompensaciją skiriama tik tuo atveju, jeigu ta pačia šimto eurų suma sumažės privataus darželio mokestis tėvams.

„Kiekvieną tvarką galima tobulinti ir tobulinti. Dabartinis projektas supaprastintas, logiškas ir suprantamas, tačiau kompensacijos – tik vienas iš žingsnių, sprendžiant problemą. Didinsime vietų skaičių ir valstybiniuose darželiuose, tinkamai išnaudodami turimų švietimo įstaigų patalpų užimtumą, taip pat pritaikysime kitą Savivaldybės nekilnojamąjį turtą ikimokykliniam ugdymui. Tikime, kad įgyvendinus „4 žingsnių programą“, vietų trūkumo darželiuose per artimiausius 2-3 metus nebeliks“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

REKLAMA
REKLAMA

Renovavus „Ąžuolo“ ir „Gluosnio“ darželių patalpas bei atidarius „Kodėlčiuko“ skyrių, 2015 žiemą savivaldybė įkurs 560 naujų vietų. Tarybai patvirtinus 100 eurų kompensacijos tvarką, privatūs darželiai sostinėje galės plėstis ir įsteigs nuo 900 iki 1300 naujų vietų jau nuo šių metų rugsėjo. Sklypai Bajoruose ir Santariškėse bus skirti moduliniams darželiams statyti, kuriuose atsirastų iki 300 naujų vietų. Valstybinę žemę darželiams perėmus dar 8 sklypuose, būtų sukurta apie 1000-1500 naujų vietų darželinukams 2016 m. rudenį. Savivaldybė jau siūlo keletą turimų patalpų išnuomoti darželių veiklai. Tai pigiau, nei statyti naujus darželius, ir keli šimtai naujų vietų bus įkurta operatyviau – jau 2015 žiemą. Pritaikius kitas turimas patalpas darželiams, iki 700 naujų vietų atsiras 2016 m. pavasarį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tikėtina, jog patvirtinus 100 eurų kompensacijos tvarką, vaikų, lankančių privačius darželius skaičius išaugs, todėl, mažės dalis šių įstaigų sąnaudų. Skaičiuojama, kad per metus kompensacijoms privačius darželius lankantiems prireiks iki 6 mln. eurų. Tikimasi, kad bus įkurta ne mažiau kaip du-tris kartus daugiau naujų vietų darželiuose, nei atsiranda pastačius vieną naują darželį.

Vilniuje veikia apie 80 privačių ugdymo įstaigų. 56 privatūs darželiai dalyvavo savivaldybės apklausoje, kurioje absoliuti dauguma pritarė siūlomai naujai tvarkai.

Vakar Vilniaus meras R. Šimašius su nevalstybinių darželių atstovais pasirašė memorandumą, kuriuo siekiama bendro tikslo – sukurti daugiau vietų sostinės privačiuose darželiuose bei stiprinti abipusį pasitikėjimą ir bendradarbiavimą. Memorandumą pasirašę keturios dešimtys įstaigų įsipareigojo nustatyti pastovų mokestį ir jo nekeisti. Susitarta, kad esant galimybei, vietų darželiuose skaičių įstaigos padidins ir skirs atstovą, kuris nuolat palaikys ryšius su savivaldybe.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų