REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Talibano atstovas penktadienį pareiškė, kad Kinija pažadėjo neuždaryti savo ambasados Afganistane ir padidinti humanitarinę pagalbą karo nualintai šaliai. 

Talibano atstovas penktadienį pareiškė, kad Kinija pažadėjo neuždaryti savo ambasados Afganistane ir padidinti humanitarinę pagalbą karo nualintai šaliai. 

REKLAMA

Abdul Salamas Hanafi, Talibano politinio biuro Kataro sostinėje Dohoje narys, „telefonu pasikalbėjo su Kinijos Liaudies Respublikos užsienio reikalų viceministru Wu Jianghao", socialiniame tinkle „Twitter“ parašė islamistų judėjimo atstovas Suhailas Shaheenas.

„Kinijos užsienio reikalų viceministras pasakė, kad jie paliks savo ambasadą Kabule, ir pridūrė, jog mūsų ryšiai sustiprės, palyginti su buvusiais anksčiau. Afganistanas gali atlikti svarbų vaidmenį užtikrinant regiono saugumą ir vystymąsi“, – rašė jis. 

„Kinija taip pat tęs ir didins humanitarinę pagalbą, ypač dėl gydymo nuo COVID-19“, – pridūrė S. Shaheenas. 

REKLAMA
REKLAMA

Pekinas penktadienį per spaudos konferenciją paprašytas pakomentuoti šią informaciją nurodė, kad Kinijos ambasada Afganistane yra „svarbus apsikeitimo informacija tarp abiejų šalių kanalas“ ir dirba „įprastu režimu“.  

REKLAMA

„Viliamės, kad Talibanas sukurs atvirą ir įtraukią politinę struktūrą, vykdys nuosaikią bei stabilią vidaus ir užsienio politiką ir aiškiai atsiribos nuo visų teroristinių grupių“, – sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbinas.

Dauguma pasaulio valstybių nusprendė laikytis „pagyvensim – pamatysim“ požiūrio dėl bendradarbiavimo su Talibanu, šiam islamistų judėjimui iš sukilėlių grupuotės virstant valdančiąja jėga. 

Tačiau Kinija nekart pažėrė aštrios kritikos „skubotam“ ir „prastai suplanuotam“ Jungtinių Valstijų pasitraukimui iš Afganistano ir sakė esanti pasiruošusi plėsti „draugiškus ir bendradarbiavimu grindžiamus“ ryšius su Talibanu, šiam perėmus valdžią šalyje. 

REKLAMA
REKLAMA

Kinijos ambasada Kabule tęsia darbą, nors Pekinas dar prieš kelis mėnesius pradėjo evakuoti savo piliečius iš Afganistano, šalyje pablogėjus saugumo padėčiai.   

Visgi Pekinas dar nepripažino Talibano de facto vyriausybe ir nerimauja, kad judėjimas rems musulmonų uigūrų separatistus, siekiančius prasiskverbti į neramų pasienio regioną Sindziangą.  

Pasak analitikų, Pekinas suinteresuotas stabilia ir bendradarbiaujančia administracija Kabule, nes tai atvertų galimybę išplėsti į Afganistaną ir Centrinės Azijos respublikas jo 1 trln. JAV dolerių vertės infrastruktūros plėtros iniciatyvą „Viena juosta, vienas kelias“. Pastaroji yra prezidento Xi Jinpingo geostrateginės Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono vizijos kertinis akmuo. 

Talibanas savo ruožtu veikiausiai laiko Kiniją itin svarbiu investicijų ir ekonominės pagalbos šaltiniu.  

Kinijos bendroves taip pat domina didžiulės Afganistano vario ir ličio atsargos, tačiau ekspertai sako, kad dėl pavojingos saugumo padėties investuotojai neskubės į šią šalį.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų