REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
16
Taksi paslaugų tiekėjai į darbą priėmė žagintoją, kuris vėliau užpuolė jauną keleivę (nuotr. SCANPIX)

Didelių diskusijų ir neramumų pasaulyje sukėlusi taksi paslaugų teikėja „Uber“ pradeda veiklą Vilniuje. Dalis Lietuvos gyventojų į mobiliuosius telefonus gavo žinute su pasiūlymu pasinaudoti „Uber“ savaitgalio akcija važiuoti nemokamai.

16

Didelių diskusijų ir neramumų pasaulyje sukėlusi taksi paslaugų teikėja „Uber“ pradeda veiklą Vilniuje. Dalis Lietuvos gyventojų į mobiliuosius telefonus gavo žinute su pasiūlymu pasinaudoti „Uber“ savaitgalio akcija važiuoti nemokamai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Dar trečiadienį „Uber“ atstovai susitiko su premjeru Algirdu Butkevičiumi apie reikiamą teisinę bazė, mokesčius ir saugumą.

REKLAMA

„Būtina operatyviai spręsti klausimus, kurie leis kaip galima greičiau pradėti veiklą šalyje – suderinti teisės aktus, užtikrinti skaidrų mokesčių administravimą ir pajamų surinkimą, todėl pavedžiau Susisiekimo ministerijai bei Valstybinei mokesčių inspekcijai bendradarbiauti ir operatyviai spręsti šiuo klausimus“, – pranešime spaudai teigė premjeras po trečiadienį vykusio susitikimo su „Uber“ atstovais.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigia A.Butkevičius, Lietuva siekia pritraukti investicijų ir įgyvendinti projektus, susijusius su naujomis technologijomis, tokius, kaip „Uber“, kad galėtų varžytis dėl investicijų „tiek regiono, tiek ir pasauliniu mastu“.

„Mes palaikome „Uber“ ir kitas dalijimosi ekonomikos bendroves, kurios užtikrins, kad savo veiklą mūsų šalyje vykdys skaidriai. Džiaugiuosi, kad keleivių pervežimo paslaugų sektorius pasipildys pažangias technologijas naudojančiu nauju žaidėju, sukursiančiu darbo vietas“, – tvirtino A.Butkevičius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Apie šį susitikimą premjero darbotvarkėje iš anksto nebuvo skelbta. Jo atstovė spaudai Evelina Butkutė-Lazdauskienė BNS nurodė, jog to padaryti nespėta, nes susitikimas suorganizuotas „paskutinę minutę“.

Atstovės teigimu, susitikime taip pat aptarti mokesčių administravimo, reikalingos teisinės bazės, keleivių saugumo bei kiti klausimai įgyvendinant šią paslaugą.

JAV, San Franciske, įsikūrusi bendrovė „ Uber International“ veikia 60-yje pasaulio valstybių, tarp jų - Estijoje bei Lenkijoje. Bendrovė veikia per mobiliąją aplikaciją, kurią įsidiegę vartotojai gali išsikviesti vairuotojus, naudojančius savo asmeninius automobilius.

REKLAMA

Dėl „ Uber“ veiklos šiemet vyko dideli taksi vairuotojų protestai Vokietijoje, Ispanijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Danijoje, Didžiojoje Britanijoje, taip pat Kolumbijoje, Kinijoje. Mobili aplikacija dėl nesąžiningos konkurencijos ir trūkstamų leidimų buvo uždrausta Ispanijoje, dėl incidentų su keleiviais - Indijos sostinėje Delyje.

 „Uber“ atkeliauja. Ko tikėtis? Svarbiausia yra tai, kad „Uber“ yra tam tikra evoliucija paslaugų teikimo sferoje, kurią atneša realus gyvenimas, tai yra XXI a. technologijos, „Žinių radijui“ sakė Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas Valdas Sutkus.

REKLAMA

„Uber“ vairuotojai turės būti nepadarę rimtų kelių eismo taisyklių pažeidimų, turės būti neužregistruoti vairavę neblaivūs, turėti galiojantį vairuotojo pažymėjimą, automobilio techninės apžiūros dokumentaciją ir panašiai. Tai yra, šie vairuotojai bus patikrinti kompanijos, kad jie tikrai būtų atitinkamos kvalifikacijos. Kitas dalykas, šita paslauga išplečia galimybes pasinaudoti viešuoju transportu. Aš tikrai labai jaučiu kamščių padidėjimą Vilniuje, transporto srautai didėja, gatvių pralaidumas lieka toks pats. Pavėžėjimo arba dalijimosi transporto priemone už tam tikrą mokestį paslauga gali prisidėti prie kamščių sumažinimo, - laidoje„Žvilgsnis“ kalbėjo V. Sutkus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos verslo konfederacijos prezidentas akcentavo ir tai, kad „Uber“ susijusi ir su darbo santykių liberalizavimu, už ką Lietuvos verslo konfederacija taip pat aktyviai pasisako.

„Ši paslauga leidžia žmonėms dirbti tada, kai jie turi laiko, noro, galimybių. Tai labai paranku jaunimui, studentams ar pensininkams gauti kažkiek papildomų pajamų. Dar labai svarbu skaidrumas ir saugumas. Šis verslas yra labai skaidrus, nes pilnai išeliminuoti grynieji pinigai, atsiskaitymas vyksta per mobiliųjų programų bazę. Taip pat yra sekamas maršrutas automobilio per palydovinę navigaciją. Taigi visą laiką žinoma, kur yra automobilius, kur jis juda, kas yra vairuotojas, gaunami visi vairuotojo duomenys“, - teigė pašnekovas.

REKLAMA

Sostinės taksi vežėjų asociacijos vadovas Romualdas Bieliauskas pritaria „Uber“ privalumams, bet pastebi, kad panašiais technologijas taksi kompanijos Lietuvoje naudoja jau kurį laiką.

„Ateina naujos technologijos. Kas pasakė, kad taksistai yra konservatyvūs ir nepriima naujų technologijų? Mes priimame naujas technologijas, mes patys jas naudojame. Ir tai, ką siūlo „Uber“, mes jau seniai vydome. Tiktai gal vieno dalyko nevykdome, nes mums kol kas to neleidžia, tai yra atsiskaitymas telefonu, o ne grynaisiais pinigais. Bet mes manome, kad „Uber“ mums irgi atneš galimybes praplėsti savo veiklą“, – laidoje teigė R. Bieliauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų