• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Velykos – viena šviesiausių švenčių metuose, simbolizuojanti Prisikėlimo džiaugsmą, bundančio pavasario pradžią. Paminėdami šią šventę ansamblio „Vilniaus arsenalas“ muzikantai – fleitininkė Laima Šulskutė, altininkas Rolandas Romoslauskas ir pianistas Sergejus Okruško kviečia į „Atvelykio popietę“ 2010 m. balandžio 11 d., 16 val., Taikomosios dailės muziejuje, Arsenalo g. 3A, Vilniuje, kurioje skambės intriguojanti programa.

REKLAMA
REKLAMA

Koncerte skambės – du vokiečių kompozitorių C. M. von Weberio ir Fr. Kuhlau  kūriniai, rafinuotas prancūzų novatoriaus F. Poulenco trio ir dvi lietuvių kompozitorių pjesės, sukurtos 2006 ir 2007 m. būtent ansambliui „Vilniaus arsenalas“. Tai A. Martinaičio pjesė altui ir fortepijonui koduotu pavadinimu „XL O. B.“, kuris kitaip, paties kompozitoriaus žodžiais, šmaikščiai reiškia drabužių dydį ir kompozitoriaus kolegos inicialus – „Prisimatuojant Osvaldą Balakauską“. G. Kuprevičiaus „Šeši pirmieji žodžiai“ buvo sukurti „Pažaislio“ festivalio užsakymu, o įkvėpimo šaltiniu šiai muzikai pasitarnavo Senojo Testamento pirmosios eilutės apie Pasaulio sukūrimą. Kompozitorius tarsi norėjo pašlovinti gyvybės simbolį – vandenį, kurį muzikos garsais apdainavo savo kūrinyje. Abi šias kompozicijas „Vilniaus arsenalas“ įrašė kompaktinėje plokštelėje „Erdvės ir laiko atspindžiai“.

REKLAMA

1986 m. susibūręs ansamblis aktyvią koncertinę veiklą  pradėjo po metų, atidarius Taikomosios dailės muziejų Vilniuje. Čia ansamblio rengiami koncertai tapo tradiciniais, o jo pavadinimas buvo susietas su muziejaus patalpomis, kuriose XVI–XVII a. buvo laikomi ginklai.

Ansamblis atlieka įvairius kamerinės muzikos kūrinius nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinių kompozicijų. Repertuaras, kurio pagrindą  iš pradžių sudarė XVII–XVIII a. muzika, ilgainiui plėtėsi, įtraukiant įvairių epochų kūrinius. 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įrašė pirmą CD „Muzika Lietuvos dailės muziejaus galerijose“. Pastaruoju metu ansamblis vis dažniau pasirodo šiuolaikiniame amplua, didesnį dėmesį skirdamas XX–XXI a. autoriams.

REKLAMA
REKLAMA

„Vilniaus arsenalui“ ypač reikšminga šiuolaikinė lietuvių muzika, jo iniciatyva gimsta nauji kūriniai. Nuo 2001 m. ansamblio pradėtas kūrybinis bendradarbiavimas su iškiliausiais nūdienos Lietuvos kompozitoriais O. Balakausku, F. Bajoru, A. Martinaičiu, T. Makačinu, V. Bartuliu,

J. Juozapaičiu, M. Urbaičiu, Z. Bružaite, L. Narvilaite ir kt. tęsiasi iki šiol. Nuo to laiko ansamblis inicijavo ir atliko daugiau kaip 40 lietuvių  kompozitorių premjerų.

2006 m. „Vilniaus arsenalas“ pradėjo įrašinėti kompaktinių plokštelių ciklą „Erdvės ir laiko atspindžiai“, skirtą šiuolaikinei lietuvių kompozitorių kūrybai. 2006–2007 m. išleistos trys kompaktinės plokštelės, skirtos ansamblio inicijuotiems šiuolaikinių lietuvių autorių vokaliniams ciklams ir instrumentinei muzikai, sukurtai 2001–2007 m.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kolektyvas yra daugelio tęstinių projektų, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos festivalių dalyvis. Tai – Pažaislio muzikos festivalis (1999, 2000, 2001, 2003, 2005, 2006, 2008, 2009), „Medvėgalio festivalis (2008); T. Manno festivalis (2007); gausybė šiuolaikinės muzikos festivalių: „Muzikos ruduo“ (2002, 2005); „Marių klavyrai“ (2006); „Permainų muzika“ (2009); „Iš arti“ (2003, 2006, 2009 m.);  Rheinsbergo (Vokietija) naujosios muzikos festivalis (2007, „Rheinsberger Pfingstwerkstatt Neue Musik“). 2010 m. „Vilniaus arsenalas“ pristato projektą „Muzikinė laiko ir erdvės dimensija“. Ansamblis aktyviai koncertuoja ir yra surengęs per 1000 koncertų įvairiuose Lietuvos miestuose, Olandijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, Latvijoje, Estijoje. Dalyvavo Lietuvos nacionalinės televizijos ir radijo laidų įrašuose. Nuo 1998 m. „Vilniaus arsenalas“ įgyvendino nemažai kultūrinių projektų, skirtų muzikos ir kitų menų sąveikoms.

REKLAMA

Ansamblio „Vilniaus arsenalas“ atlikėjai:

Laima Šulskutė (fleita). Viena kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir ansamblyje groja nuo pat įkūrimo. Baigė Maskvos valstybinę P. Čaikovskio konservatoriją. Po studijų pradėjo aktyvią koncertinę veiklą, paruošė daug koncertinių programų: solo rečitalių, klasikinės ir šiuolaikinės muzikos su įvairiais kameriniais ansambliais ir kt. Kaip solistė koncertavo su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos ir Šv. Kristoforo kameriniais orkestrais; grojo su M. K. Čiurlionio kvartetu, Vilniaus naujosios muzikos ansambliu, pianistais A. Paley, A. Staškumi, S. Okruško, A. Vasiliausku ir kt. Su kamerinės muzikos koncertais lankėsi Prancūzijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Olandijoje, Estijoje, Latvijoje ir kt. Dalyvavo šiuolaikinės muzikos festivaliuose Lietuvoje, Anglijoje, Belgijoje, Čekijoje, Ukrainoje.

REKLAMA

L. Šulskutė aktyviai propaguoja šiuolaikinę lietuvių  kompozitorių muziką, yra daugelio kūrinių pirmoji atlikėja. Dėsto Vilniaus konservatorijoje, parengė nemažai fleitininkų, kurie groja įvairiuose orkestruose ir dirba pedagoginį darbą.

Rolandas Romoslauskas (altas). Vienas kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ įkūrėjų ir vadovas, vadovauja viešajai  įstaigai studijai „Vilniaus arsenalas“. Baigė M. K. Čiurlionio menų mokyklą, studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Aktyviai koncertuoti pradėjo iškart po studijų, parengė nemažai solo programų. Kaip solistas koncertavo su Lietuvos valstybiniu simfoniniu, Šv. Kristoforo kameriniu orkestrais, dalyvavo tarptautiniuose kameriniuose festivaliuose Liuksemburge, Prancūzijoje, Vokietijoje, Lenkijoje, surengė solinių koncertų Vilniuje ir kituose Lietuvos miestuose, tame tarpe su pianistu Alexandru Paley (JAV). 2006 m. su Pasaulio filharmonijos orkestru koncertavo Paryžiuje ir Reimse, 2007 m. – kamerinės muzikos festivalyje Ričmonde (JAV).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

R. Romoslauskas jau daug metų groja Lietuvos valstybiniame simfoniniame orkestre, yra šio kolektyvo altų grupės koncertmeisteris. Solinės muzikos repertuarą sudaro įvairi muzika nuo senų epochų autorių iki XX a. kompozitorių kūrinių. Atlikėjas ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei lietuvių muzikai. 2001, 2002, 2005, 2007, 2009 m. paruošė naujas solines programas (jose skambėjo ir lietuviškos premjeros, inicijuota 10 naujų kūrinių altui ir fortepijonui).

Sergejus Okruško (fortepijonas, klavesinas). Nuo 2000 m. yra kamerinio ansamblio „Vilniaus arsenalas“ narys. Baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, studijavo Maskvos valstybinėje P. Čaikovskio konservatorijoje. Yra M. K. Čiurlionio pianistų ir vargonininkų konkurso laureatas. Aktyviai koncertuoja kaip solistas ir kamerinių ansamblių narys. Pianistas atlieka įvairių epochų kompozitorių kūrinius, ypatingą dėmesį skiria šiuolaikinei muzikai, kurią skambina ir klavesinu. Pianistas bendradarbiauja su solistais bei instrumentininkais (dainininkais R. Maciūte ir A. Mizrahi (JAV), klarnetininku A. Budriu, perkusininku P. Giunteriu, marimbininke L. Maxey (JAV), violončelininku M. Drobinskiu (Prancūzija), kameriniais ansambliais („Sostinės trio“, „M. K. Čiurlionio kvartetas“), orkestrais (Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras, Lietuvos bei Šv. Kristoforo kameriniai orkestrai). Dalyvavo įvairiuose šiuolaikinės ir naujosios muzikos festivaliuose. S. Okruško koncertinę veiklą derina su pedagoginiu darbu. Jis yra Lietuvos Muzikos ir Teatro Akademijos fortepijono katedros docentas.

REKLAMA

Koncerto programa:

C. M. von Weber

Trio, op. 63 fleitai, altui ir fortepijonui  

Fr. Kuhlau

Duetas fleitai ir fortepijonui, op. 110  Nr. 2

F. Poulenc

Trio fleitai, altui ir fortepijonui

                  A. Martinaitis

                  „XL  O. B.“ altui ir fortepijonui (2007)

                  G. Kuprevičius

REKLAMA

                  „Šeši pirmieji žodžiai“ fleitai, altui ir fortepijonui (2006)

      Koncerto pradžia 16 val. Bilietai parduodami Lietuvos nacionalinės filharmonijos kasoje, Aušros vartų g. 5, Vilniuje, ir 1 val. prieš koncertą Taikomosios dailės muziejuje, Arsenalo g. 3A, Vilniuje.

      Rengėjas LIETUVOS NACIONALINĖ FILHARMONIJA.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų