REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar esate jautę afterglow (liet. švytėjimas po to)? Tiems iš jūsų, kurie nežino, tai yra šiltas, svaiginantis jausmas, kurį patiriate po malonių seksualinių patirčių.

Ar esate jautę afterglow (liet. švytėjimas po to)? Tiems iš jūsų, kurie nežino, tai yra šiltas, svaiginantis jausmas, kurį patiriate po malonių seksualinių patirčių.

REKLAMA

Nors tai nebūtinai yra visų mėgstamiausia sekso dalis, buvo nustatyta, kad „švytėjimas po to" vaidina gana svarbų vaidmenį santykiuose, teigiamai veikia pasitenkinimą ir išsaugo santykius.

2017 metais komanda peržiūrėjo duomenis, surinktus iš jaunavedžių. Kiekvieną dieną 14 dienų sutuoktiniai pranešdavo apie savo seksualinę veiklą, taip pat apie seksualinį ir santuokinį pasitenkinimą.

Tada tyrimas buvo pakartotas, o po to buvo nagrinėjami porų sekso dienoraščiai ir pasitenkinimo balai praėjus keturiems ar šešiems mėnesiams po pirmųjų dviejų savaičių.

„Rezultatai parodė, kad seksualinis pasitenkinimas išliko padidėjęs maždaug 48 valandas po sekso, o sutuoktiniai, patyrę stipresnį „švytėjimą po to", pranešė apie didesnį pasitenkinimą santuoka tiek pradžioje, tiek laikui bėgant“, – rašė grupė savo tyrime, paskelbtame žurnale „Psychological Science“.

REKLAMA
REKLAMA

Iš esmės „švytėjimo po to" stiprumas (kiek patenkinti dalyviai buvo per 48 valandas po seksualinės veiklos) tuo metu buvo teigiamai susietas su pasitenkinimu santuoka, taip pat su nuolatiniu pasitenkinimu santuoka laikui bėgant.

REKLAMA

„Šiuos atradimus interpretuojame kaip įrodymą, kad „švytėjimas po to" yra proksimalinis pažinimo mechanizmas, per kurį seksas skatina porų ryšį“, – padarė išvadą grupė.

Tyrimo apribojimas, pasak autorių, yra tas, kad jame nagrinėjami tik jaunavedžiai ir neatsižvelgiama į neheteroseksualias poras, ką jie norėtų ištaisyti atlikdami tolesnius tyrimus.

Kol kas komanda efektą priskiria biologijai – čia viskas tampa šiek tiek spermatozoidiška.

„Mes tvirtiname, kad „švytėjimas po to" atsiranda dėl to, kad šie biologiniai pokyčiai išlieka ir toliau yra iššifruojami kaip seksualinis pasitenkinimas ilgą laiką po sekso“, – rašė jie tyrime.

REKLAMA
REKLAMA

„Šis funkcinis vaidmuo atitinka išvadą, kad „švytėjimas po to" trunka maždaug tiek pat laiko (a), kiek reikia, kad būtų atkurta didžiausia spermos koncentracija, (b) kad spermatozoidai išlieka maksimaliai gyvybingi moterų reprodukciniame trakte ir c) praeina tarp jaunavedžių sekso“, – apibendrino komanda.

Kitą kartą, patyrę šį švytėjimą, suprasite, kas tai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų