REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinė AIDS vakcinų iniciatyva (IAVI) ir „Moderna“ oficialiai pradėjo savo eksperimentinės ŽIV vakcinos I fazės klinikinį tyrimą, o pirmosios dozės jau buvo pristatytos.

Tarptautinė AIDS vakcinų iniciatyva (IAVI) ir „Moderna“ oficialiai pradėjo savo eksperimentinės ŽIV vakcinos I fazės klinikinį tyrimą, o pirmosios dozės jau buvo pristatytos.

REKLAMA

Ši vakcina sukurta siekiant paskatinti sukurti plačiai neutralizuojančius antikūnus (bnAb), remiantis IAVI ir Scrippso instituto atliktu tyrimu, kuriam vadovavo profesorius Williamas Schiffas.

BnAb yra specializuoti kraujo baltymai, kurie gali prisitvirtinti prie ŽIV paviršiaus smaigalių, neleisdami jam užpulti sveikų ląstelių.

Tokių antikūnų susidarymas sukuria imuninį atsaką, kuris gali neutralizuoti įvairias viruso atmainas. Šis metodas buvo derinamas su „Moderna“ mRNR technologija – ta pačia, kuri naudojama COVID-19 vakcinai.

„Nepaprastai džiaugiamės galėdami tobulinti šią naują vakcinos nuo ŽIV kūrimo kryptį su „Moderna“ mRNR platforma. ŽIV vakcinos paieška buvo ilga ir sudėtinga, o naujų įrankių, susijusių su imunogenais ir platformomis, turėjimas gali būti raktas į pažangą, skubiai reikalingos, veiksmingos vakcinos nuo ŽIV link, – sakė dr. Markas Feinbergas, IAVI prezidentas ir generalinis direktorius. – Esame dėkingi visiems savo partneriams ir ypač „Bill & Melinda Gates“ fondui už šio tyrimo finansavimą.“

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindiniai šio klinikinio tyrimo (techniškai žinomo kaip IAVI G002) tikslai yra pamatyti tą patį imuninį atsaką, kaip ir W. Schiffo tyrime (IAVI G001), bet taip pat įvertinti tolesnį B ląstelių, gaminančių bnAb, brendimą, sukuriant stipresnį atsaką.

REKLAMA

„Pirmame tyrime mes matėme daug žadantį gemalo linijų taikymo koncepcijos įrodymą, o šis bandymas leidžia mums pereiti prie šio požiūrio į kitą etapą. Be to, mums pavyko nepaprastai greitai paspartinti klinikinių tyrimų medžiagos gamybą dėl „Moderna“ technologijos“, – sakė W. Schiffas.

MRNR vakcinų gamyba leidžia lanksčiau kurti ir išbandyti vakcinas bei greičiau jas gaminti. Jei tai pavyks, vakcinos sukūrimui būtų galima sutaupyti daugelį metų.

„Labai džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su IAVI ir „Bill & Melinda Gates“ fondu, kad pritaikytume mūsų mRNR technologiją kovojant su ŽIV. „Moderna“ tiki, kad mRNR suteikia unikalią galimybę patenkinti svarbiausius visuomenės sveikatos poreikius visame pasaulyje, – pridūrė Dr Stephenas Hoge‘as, „Moderna“ prezidentas. – Manome, kad šios vakcinos nuo ŽIV programos tobulinimas, bendradarbiaujant su IAVI ir Scripps institutu, yra svarbus žingsnis mūsų misijoje, siekiant išnaudoti mRNR potencialą ir pagerinti žmonių sveikatą.“

REKLAMA
REKLAMA

Tikimasi, kad bandymas truks iki 2023 m. Šiuo metu vakcinos nuo ŽIV nėra. ŽIV užsikrėtę žmones, turintys prieigą prie antiretrovirusinių vaistų, gali gyventi visiškai sveikai. Be to, kai viruso kiekis jų kraujyje tampa neaptinkamas, jie nebegali perduoti viruso.

ŽIV užsikrėtę žmonės ir toliau patiria stigmą, dėl kurios gali būti sunku gauti informaciją apie ligą ir gelbstinčius vaistus.

Visame pasaulyje yra daugiau nei 35 milijonai žmonių, užsikrėtusių ŽIV. Vakcina ir vaistas būtų revoliuciniai, tačiau vienodos galimybės gauti žinias ir vaistus yra labai svarbios, norint išgelbėti gyvybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų