REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei Šventojoje jus užkluptų rimti sveikatos negalavimai, greitosios pagalbos tektų laukti mažiausiai 10 minučių. Tiek laiko reikia greitosios brigadai iš Palangos atskubėti į Šventąją.

REKLAMA
REKLAMA

"Prieš kelerius metus, kai Šventoji turėjo savo greitosios pagalbos automobilį, ji per dieną būdavo kviečiama apie 30 kartų", - atsimena Šventosios ambulatorijos gydytoja Nelia Macienė. Dabar jau penkti metai, kaip greitoji pagalbą į Šventąją važiuoja iš Palangos, nes jai įgyti neskiriama lėšų.

REKLAMA

Klaipėdos teritorinių ligonių kasų direktoriaus pavaduotoja medicinai Žavinta Kančauskienė teigia nematanti problemos. "Palyginkime Klaipėdos miesto atstumus ir atstumą nuo Palangos iki Šventosios - tai nėra daug", - mano ji.

Šia tema susidomėjome, kai į "Vakarų ekspresą" kreipėsi Šventosios gyventojas, kuris pasakojo, kad jo poilsiaujančios kaimynės greitoji pagalba išgelbėti nebespėjo.

Ž. Kančauskienė teigė, jog kiekvienas nelaimės atvejis yra skirtingas ir esą negalima atmesti galimybės, kad žmogus mirė ne dėl greitosios vėlavimo, o dėl patologijos.

REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu Šventosios ambulatorijoje dirba viena gydytoja. Anksčiau poilsiautojams padėti galėdavo ir pediatras, ir gydytojas, ir reanimatorius. N. Macienė pasakoja, jog į ambulatoriją dabar dėl įvairių sveikatos sutrikimų kreipiasi 5-10 poilsiautojų per dieną.

"Ambulatorija yra skirta mūsų žmonėms - 1500 Šventosios gyventojų", - sako N. Macienė. Vis dėlto ištikus nelaimei būtinąją pagalbą nemokamai gali gauti ir poilsiautojai.

Šventosios poilsiautojus verčia nerimauti faktas, kad greitoji pagalba važiuoja iš Palangos.

"Aišku, kad tai yra problema. Manau, kad už mokesčius, kuriuos mokame atvažiavę ilsėtis į Šventąją, tikrai galima būtų nupirkti bent vieną gretosios pagalbos automobilį", - piktinasi Šventojoje atostogaujanti Jolita.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas mano, kad greitosios pagalbos automobilių trūkumas - problema. Tačiau, pasak jo, medikai savo darbą atlieka profesionaliai ir į nelaimės vietą skuba kaip gali greičiau.

"Į Šventąją greitoji pagalba kviečiama dažniausiai, nes ten suvažiuoja žmonės iš rajonų, kurie įsivaizduoja, kad jūra nėra gili", - tvirtina gelbėtojų vadas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų