REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

LRT televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt

Šveicarijos rinkėjai referendume menka, vos 0,3 proc. persvara pritarė imigracijos iš Europos Sąjungos apribojimui. Laimėjus euroskeptikams, Šveicarijos vyriausybė turės per trejus metus sudaryti naują sutartį su Europos Sąjunga, kurios piliečiams dabar Šveicarijos darbo rinka atvira. Europos Sąjunga pareiškė vertinsianti, kaip tai gali paveikti jos santykius su Šveicarija.

REKLAMA
REKLAMA

Referendumo iniciatorė – įtakinga koalicijos partnerė, dešinioji Šveicarijos Liaudies partija, kurios nuomone, imigrantai užplūdo Alpių šalį. Kitos koalicijos partnerės jam nepritarė. Šveicarijos liaudininkai ir jų šalininkai piktinasi – 80 tūkst. imigrantų per metus tikrai per daug, kai įsigaliojo Laisvojo judėjimo sutartis su Europos Sąjunga, planuoti vos 8 tūkst.

REKLAMA

Bet laikai pasikeitė, kai daugelyje Europos šalių ekonomika buksuoja, bedarbių skaičius dviženklis, 8 mln. gyventojų turinčioje Šveicarijoje ketvirtadalis imigrantų, esą jie apsunkina pensijų sistemą ir transportą, didina nusikaltimų skaičių. Šalies piliečiai, kurių nuomonės nutarta paklausti, pasidaliję.

Kai kurie šveicarai mano, kad riboti užsieniečių atvykimą reikia, be to, taip daro ir kitos šalys – JAV, Austrija. „Negalima į kairę ir dešinę dalyti leidimų dirbti, negalime leisti, kad mūsų gyventojų skaičius kasmet išaugtų 80 tūkst.“, – mano vienas pašnekovas.

REKLAMA
REKLAMA

Kiti šalies gyventojai su tokia nuomone nesutinka. „Šveicarijai imigrantai į naudą, nes trūksta darbuotojų. Nors iš tiesų problema sudėtinga, ypač regione aplink Ženevą, kur susiduriama su transporto sunkumais, infrastruktūra neatitinka augančio gyventojų skaičiaus“, – sako kitas kalbintas šveicaras.

Panašiai galvoja verslo atstovai, kurių nuomone, pritarus imigracijos iš ES ribojimui, Šveicarijos ūkis patirs smūgį, neteks kvalifikuotų darbuotojų, juk imigrantai – daugiausia iš Vokietijos, Italijos, Prancūzijos, Portugalijos.

Šveicarija – ne pirmoji Europoje kelia imigracijos ribojimo klausimą, tad jos referendumą akylai stebėjo kitų šalių euroskeptikai, taip pat linkę riboti imigraciją iš Rytų iš Vakarus. Ribojimo priešininkai primena, kad Šveicarija turi teisę įvesti laikinas kvotas, tad kam derėtis iš naujo, jei laisvojo judėjimo sutartis taip pat buvo suderėta, o ne primesta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų