REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiais metais ugniagesiams gelbėtojams jau teko atlikti per 6100 gelbėjimo darbų. Šių darbų metu buvo išgelbėtos 257 žmonių gyvybės. Net 44 kartus ugniagesiams gyventojus teko traukti iš šulinių bei įgriovų, 202 sykius ieškota skenduolių, išgelbėti 45 skęstantys, iš automobilių ištraukti 64 žuvusieji bei išgelbėta 114 žmonių. Neretai tenka gelbėti ir savižudžius. Štai šių metų lapkričio 3 d. Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos budinčios pamainos ugniagesys gelbėtojas vidaus tarnybos puskarininkis Jūris Šuša ir tos pačios pamainos vadas vidaus tarnybos vyresnysis leitenantas Aidas Matiukas išgelbėjo bandžiusio nusižudyti jauno vyro gyvybę. „Laimei, suspėjome laiku... Tą sekmadienį į gaisrinę atskubėjusios moterys pranešė, kad netoli nuo gaisrinės, vedžiodamos šunis, pamatė ant medžio šakos kabantį žmogų. Įvertinę situaciją, pasileidome bėgte. Kai pribėgome, vaikinas atrodė be gyvybės žymių, – pasakoja J.Šuša. – Nuėmiau kilpą, paguldžiau ant žemės... Kad praeitų oras, truktelėjau jam liežuvį. Tuo metu Aidas Matiukas paskambino pagalbos telefonu 112. Netrukus drauge su juo pradėjome daryti dirbtinį kvėpavimą. Vaikinas pamažu atsigavo. Iš pradžių nežinojo kur yra, negalėjo paaiškinti, kodėl priėmė tokį sprendimą. Atvykus greitajai medicinos pagalbai, paėmę už parankių, nuvedėme jį iki automobilio“.

REKLAMA
REKLAMA

Traukti iš kilpos žmogų ir gelbėti jo gyvybę ugniagesiui teko ne pirmą kartą. Patirtis pravertė ir šį sykį. Beje, A. Šuša dar tarnaudamas pasienio apsaugos tarnyboje, drauge su kitais pasieniečiais iš jūros ištraukė net kelis skęstančius žmones.

REKLAMA

Kaip neretai elgiamasi įvykus nelaimei? Pasak A. Matiuko, Priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirbančio per 17 metų, deja, nelaimėje žmonės dažnai pasimeta, sutrinka, pamiršta pagalbos telefono numerį 112, negali pasakyti adreso, nežino, kaip teikti pirmąją medicinos pagalbą. „Gaila, kad ir patys žmonės nebrangina savo, o neretai ir kitų gyvybių. Tuo tenka įsitikinti, kai iš automobilių traukiam neblaivius vairuotojus ir jų aukas, “ – teigia jis.

REKLAMA
REKLAMA

Nelaimės akivaizdoje ugniagesiai nėra linkę vertinti žmonių neatsargaus elgesio ar jų pasirinkimo. Tuo metu jiems svarbiausia pofesionaliai atlikti savo pareigą. O skaudžiausia būna, kai sužino, kad po suteiktos pagalbos, nugabenus žmogų į ligoninę, vis dėlto jo gyvybės išgelbėti nepavyksta.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų