REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Liepos 8–9 dienomis Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras, vadovaujamas Donato Katkaus, koncertuos Islandijoje, naujuosiuose Reikjaviko koncertų rūmuose „Harpa“. Tarp šio orkestro ir Islandijos muzikų yra užsimezgusi ilgametė kūrybinė draugystė: orkestras šioje šalyje lankosi jau trečią kartą, pastoviai kviečiamas į tarptautinį Reykholto muzikos festivalį, yra įrašęs nemažai muzikos Reikjaviko radijui, o Kristupo vasaros festivaliuose beveik kasmet dalyvauja Islandijos atlikėjai. Kiekvienas Šv. Kristoforo orkestro pasirodymas Islandijoje sukelia tikrą furorą, ir publika mūsų atlikėjus sutinka entuziastingai: koncertus nuolat vainikuoja ovacijų lavinos ir dosniai žarstomi komplimentai.

REKLAMA
REKLAMA

„Be abejo, šis orkestras yra vienas geriausių pasaulyje, ir nuostabu, kad jis rengia koncertus Islandijoje“, – džiaugėsi Fostbraedur vyrų choro (Islandija) vadovas Arni Hardarson po jungtinio savo vadovaujamo kolektyvo koncerto su Šv. Kristoforo kameriniu orkestru Reykholto festivalyje 2009 metais.

REKLAMA

Šiemet atvėrę klausytojams duris modernūs Reikjaviko koncertų rūmai „Harpa“ jau tapo svarbiausia Islandijos koncertine scena, kurioje pristatomi iškiliausi atlikėjai, kameriniai kolektyvai ir simfoniniai orkestrai iš viso pasaulio.

Liepos 8 d. Šv. Kristoforo orkestras gros su žinomais atlikėjais, – smuikininku ir dirigentu Maximu Vengerovu (Maxim Vengerov, Rusija) ir pianiste Maria Joao Pires (Brazilija); koncerte skambės  Ludwigo van Bethoveno kūriniai „Romance in F major“, „Piano Concerto No. 4 G-major, op. 58“ ir Piotro Čaikovskio „Serenada“.  Liepos 9 d. orkestras atliks J. Haydno  „Quartet Op. 1 No. 1“, M. K. Čiurlionio „Andante“, Edwardo Elgaro (Edward Elgar) „Serenade in E-minor Op. 20“ ir Edvardo Griego „Holberg Suite Op. 40“.

REKLAMA
REKLAMA

Reikjaviko koncertų rūmų muzikos direktorė Steinunn Birna Ragnarsdóttir džiaugėsi: „Su maestro Donatu Katkumi ir Šv. Kristoforo orkestru bendradarbiauju jau daugiau kaip dešimt metų, ir dirbti su jais yra didžiulis malonumas. Jie muzikuoja su ypatinga aistra ir džiaugsmu, ir visuomet, kai tekdavo groti kartu su jais, aš patirdavau išskirtinių įspūdžių. Tad kai turėjau surasti orkestrą, kuris pagrotų su Maximu Vengerovu ir Maria Joao Pires naujuosiuose koncertų rūmuose „Harpa“ pas mus Islandijoje, išsyk ir pasirinkau šį kolektyvą. Neabejoju, – išgirsti šiuos atlikėjus kartu koncerte penktadienį bus tiesiog neįtikėtinas muzikinis potyris.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras (meno vadovas ir dirigentas Donatas Katkus) – tai kolektyvas, garsus savo universalumu, profesionalumu, menine vaizduote. Todėl jis – laukiamas svečias ne tik Lietuvos bei užsienio šalių prestižiškiausiose koncertinėse salėse (tarp jų „Théatre des Champs-Elysées“, M. Glinkos, P. Čaikovskio ir kt.), bet ir estrados scenoje ar net smėlio karjeruose...

Per savo gyvavimo laiką Šv. Kristoforo kamerinis orkestras yra pelnęs platų pripažinimą ir Lietuvoje, ir užsienyje. Kolektyvas sėkmingai reprezentuoja Lietuvos kultūrinius pasiekimus tarptautiniuose renginiuose: Probaltica (Lenkija), Wraclavia Cantats (Lenkija), Europaeisches Musikfest Münsterland, Kaskados, Mystik und Maschine, Berlin Jazz (Vokietija); taip pat E. Tubin (Suomija), Hermann Hesse (Vokietija), H. Berlioz (Prancūzija), Reykholt (Islandija), Pärnu (Estija) festivaliuose ir kt.

REKLAMA

Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras nuolat bendradarbiauja su žinomais Lietuvos bei užsienio kolektyvais ir solistais: tarp jų Violeta Urmanavičiūtė-Urmana (sopranas), Alfredo Nigro (tenoras), Kerstin Avemo (sopranas), Virgilijus Noreika (tenoras), David Gering (violončelė), Maria Cliegel (violončelė), Leonid Chizhik (fortepijonas), Konstantin Lifschitz (fortepijonas), Tamami Honma (fortepijonas), Petras Geniušas (fortepijonas), Petras Vyšniauskas (saksofonas) ir daug kitų iškilių atlikėjų.

Iš kitų Lietuvos kolektyvų Šv. Kristoforo kamerinis orkestras išsiskiria ypatingu stilistiniu universalumu. Pelnęs „barokinio orkestro“ bei retų partitūrų gaivintojo reputaciją, orkestras, anot muzikologų, dar yra ir „puiki bazė visiems lietuvių kompozitorių sumanymams“. Šiandien jo repertuare – daugiau kaip trisdešimties Lietuvos autorių opusai: nuo senosios muzikos iki Lietuvos muzikos akademijos studentų darbų. Orkestras yra atlikęs beveik visus F. Bajoro, B. Kutavičiaus, O. Balakausko kūrinius styginiams. Ne mažiau dėmesio skiriama ir šiuolaikinei užsienio kompozitorių muzikai – P. Vasko, E.-S.Tüüro, J. McCabe, Shin, A. Ruoffo, R. Sierros ir daugelio kitų kompozitorių kūriniams.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų