REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iš kelių šauktinių telefonus, kuriais buvo naudojamasi draudžiamu metu, atėmęs jų vadas Mantas Šimkus reikalavo sumokėti kyšį. Už tai, kad nereikėtų rašyti pasiaiškinimų ir pavyktų atgauti telefoną iš šauktinio buvo prašoma 10-20 eurų.

Iš kelių šauktinių telefonus, kuriais buvo naudojamasi draudžiamu metu, atėmęs jų vadas Mantas Šimkus reikalavo sumokėti kyšį. Už tai, kad nereikėtų rašyti pasiaiškinimų ir pavyktų atgauti telefoną iš šauktinio buvo prašoma 10-20 eurų.

REKLAMA

Vienam šauktiniui nepasisekė dar labiau, jis per vienas pratybas patyrė M. Šimkaus smurtą. Necenzūriniais žodžiais šauktinio veiksmus prie kulkosvaidžio palydėjęs M. Šimkus, bylos duomenimis, įspyrė jaunuoliui į šonkaulius.

Dėl tokių visai Lietuvos kariuomenei garbės nedarančių reikalų Tauragės apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą Lietuvos kariuomenės Didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotojo pėstininkų bataliono grandinio M. Šimkaus atžvilgiu.

Teismas išnagrinėjęs jau iš tarnybos atleisto M. Šimkaus veiksmus pripažino kariškį kaltu. Jam buvo paskirta subendrinta 12 parų arešto bausmė. Šis baudžiamasis įsakymas jau buvo įsiteisėjęs ir perduotas vykdyti, tačiau nuteistasis M. Šimkus prieš kelias dienas padavė prašymą atnaujinti praleistą 14 dienų terminą ir surengti bylos nagrinėjimą teisme. Sprendimas dėl to kol kas nėra priimtas.

REKLAMA
REKLAMA

Prašė nuo 10 iki 20 eurų

Bylos duomenimis, M. Šimkus kariuomenėje siautėti pradėjo nuo 2019 m. liepos 11-sios. Tąkart privalomosios karo tarnybos karys nenustatytu laiku naudojosi telefonu. M. Šimkus už tai, kad nebūtų pradėtas tyrimas dėl pažeistos dienotvarkės ir šauktinis galėtų atgauti telefoną reikalavo 20 eurų kyšio.

REKLAMA

Įžūlus M. Šimkaus elgesys vienu atveju neapsiribojo. Jau kitą dieną vienas šauktinis sutiko sumokėti 10 eurų kyšį. Iš viso pagal tą patį modelį kyšio buvo reikalaujama iš mažiausiai penkių šauktinių.

Ribos buvo dar labiau peržengtos 2019 m. lapkričio 20 dieną. M. Šimkus pratybų metu, vykdydamas instruktoriaus pareigas, šaukdamas necenzūriniais žodžiais ant pavaldaus nuolatinės privalomosios karo tarnybos kario dėl netinkamai valdomo kulkosvaidžio, spyrė jam vieną kartą koja į kairį šoną, taip sukeldamas jam fizinį skausmą.

Vado nemalonę šauktinis užsitraukė užsikirtus kulkosvaidžiui. Įdomu tai, kad smurtą patyrė tas pats šauktinis iš kurio pirmojo, bylos duomenimis, buvo pareikalauta kyšio, tačiau jaunuolis atsisakė mokėti 20 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Kaltės neneigia, bet...

Profesinės karo tarnybos karys M. Šimkus kaltu prisipažino. Tarnybą Lietuvos kariuomenėje pradėjo 2010 m. kaip karys savanoris, 2011 m. gegužės 20 d. davė priesaiką ištikimai tarnauti Lietuvos Respublikai. Nuo 2015 m. lapkričio 17 d. tarnavo Lietuvos kariuomenėje kaip profesinės karo tarnybos karys.

M. Šimkus pabrėžė, kad dalyvaujantys nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariai buvo pavaldūs jam bei kitiems instruktoriams, todėl jis turėjo prižiūrėti, kad kariai laikytųsi karinės drausmės ir bataliono dienotvarkės.

Teismui M. Šimkus pasakojo, kad vienam šauktiniui dėl atimto telefono jis liepė rašyti pasiaiškinimą, o jei šis to nenori daryti, tada tegul kažką jam pasiūlo. Šauktinis M. N. pasiūlė jam kilogramą saldainių, tačiau jis atsakė, kad saldumynų nevalgo. Tada, anot M. Šimkaus, M. N. pasiūlė jam 20 eurų ir paaiškino, kad pinigus perduos, kai tik gaus atlyginimą. Supratęs, kad jam sumokės žadėtą sumą, M. Šimkus atidavė telefoną ir tarnybinio rašyti M. N. nebeliepė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vėliau jis visus iš šauktinių gautus pinigus kariams grąžino, nes apie įvykį sužinojo kuopos vadas ir klausinėjo jo kas nutiko, kaltino karių reketavimu. Jeigu kuopos vadas nebūtų jo išsikvietęs, kariams pinigus būtų grąžinęs prieš Šv. Kalėdas. Grąžinti pinigai kariams buvo kitokia kupiūra nei iš jų buvo paėmęs, nes juos laikė kartu su savo pinigais piniginėje.

M. Šimkus nurodė, kad jis niekada iš karių tiesiogiai, kad jie duotų pinigus už dienotvarkės pažeidimus nėra sakęs, kiek pamena kariams sakydavo „kaip tarsimės“, o šie esą patys siūlydavo pinigus.

Anot jo, nuolatinės privalomosios karo tarnybos kariai buvo vertinami kas mėnesį, todėl jeigu kuris nors karys padarytų kokį pažeidimą ir dėl jo atliekamas tyrimas karių atlyginimas kažkiek sumažėtų. Todėl, M. Šimkaus nuomone, kariai nenorėdami, kad jiems būtų sumažintas atlyginimas, siūlydavo patys jam pinigus.

Prisiminkite, kaip koronavirusas buvo įsisukęs į Tauragės kariuomenes batalioną:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų