REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Marius Bareikis pusantrų metų ramiai dirbo alkoholinius gėrimus ir tabako gaminius importuojančioje bendrovėje UAB „Benet Distributors“ . Galop vyras nutarė išeiti, tačiau dar prieš baigiantis jo darbo laikui susirgo. O susirgęs pamatė, kad jį atleido. M. Bareikis sako, kad jį atleido neteisėtai, pirštu rodydamas į Darbo kodeksą, tačiau įmonės atstovai ginasi nieko nepažeidę. Tad kur yra tiesa?

Marius Bareikis pusantrų metų ramiai dirbo alkoholinius gėrimus ir tabako gaminius importuojančioje bendrovėje UAB „Benet Distributors“ . Galop vyras nutarė išeiti, tačiau dar prieš baigiantis jo darbo laikui susirgo. O susirgęs pamatė, kad jį atleido. M. Bareikis sako, kad jį atleido neteisėtai, pirštu rodydamas į Darbo kodeksą, tačiau įmonės atstovai ginasi nieko nepažeidę. Tad kur yra tiesa?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Birželio 6 dieną parašiau prašymą išeiti iš darbo savo noru – dirbau UAB „Benet Distributors“ sandėlininku. Buvau atsakingas už prekių priėmimą, pagalbą sandėlio vadovui, darbo organizavimą. Prašyme parašiau, kad noriu būti atleidžiamas nuo birželio 23 dienos – per 14 darbo dienų. Taip nutiko, kad birželio 21 dieną susirgau ir turėjau nedarbingumą. Paskambinau savo sandėlio vadovui, pasakiau, kad turiu nedarbingumą. Jis man atsakė, kad apie tai jau žino. Tuo kalba ir pasibaigė.

REKLAMA

Birželio 29 dieną prisijungiau prie „Sodros“ sistemos, kad pateikčiau prašymą elektroniniu būdu. Pamatau iš „Sodros“ gautą pranešimą, kad UAB „Benet Distributors“ pranešė apie mano socialinio draudimo galiojimo pabaigą. Aš supratau, kad esu atleistas, o nedarbingumo metu atleisti pagal įstatymą negali“, – tv3.lt pasakojo M. Bareikis.

Reikalauja kompensacijos

Kai vyras paskambino personal vadovei pasiaiškinti, kaip čia taip atsitiko, ji jam atsakiusi, kad vyras pasinaudojęs savo teise pasiimti biuletenį, o ji pasinaudojusi sava – jį atleisti. „Jie su manim nuo birželio 23 iki šios dienos neatsiskaitė, ką privalėjo pagal įstatymą padaryti. Pagrindinis dalykas, ko noriu –kad atsiskaitytų su manim. Jie tą ir padarė, antradienį kaip tik kalbėjausi su personalo vadove. Ir aš jiems pateikiau prašymą, kad nuo 23 dienos iki šios dienos imtinai už pradelstą laiką jie man sumokėtų vidutinio darbo užmokesčio dydžio išmoką. Iš pradžių personalo vadovė sutiko tai daryti, bet po to, pasitarusi su Logistikos vadovu, apsigalvojo.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, man sumokėjo ne visą algą – aš gaunu pagrindinį atlyginimą ir priedą už darbo rezultatus. Mūsų susitarimas yra, kad mano atlyginimas yra 580 eurų į rankas: pagrindinis atlyginimas yra 420 eurų bruto ir dar priedai už darbo rezultatus. O dabar atsiskaitymo lapelyje turiu tik pagrindinį atlyginimą, priedo už darbo rezultatus neturiu, nors visuose kituose atsiskaitymo lapeliuose buvo priedas už darbus.

Tad dabar jie man skolingi už 7 darbo dienas – 255 eurus bruto ir dar nepaskaičiavau savo priedo už darbo rezultatus“, – kalbėjo atleistas vyras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viską padarė teisingai

Įmonės personalo vadovė Lina Jokubauskienė tv3.lt tvirtino, kad įmonė pagal Darbo kodeksą gali atleisti darbuotoją net kai jis turi nedarbingumą ir mano, kad UAB „Benet Distributors“ vyrui nieko neskolingi. Vėliau pašnekovė pateikė atsakymus apie M. Bareikio atleidimą raštu:

„Marius Bareikis š.m. birželio 6 d. parašė prašymą atleisti jį iš darbo nuo 2016 m. birželio 23 d. 2016 m. birželio 21 d. Sodros sistemoje registruotas jo nedarbingumo pažymėjimas, Marius Bareikis telefonu informavo tiesioginį vadovą, kad neatvyks į darbą dėl nedarbingumo. Apie tai, kad norėtų pasinaudoti LR Darbo kodekso (toliau- DK) 131 str. 1 d. 1 p. garantija, nepranešė nei tiesioginiam vadovui, nei Personalo skyriui.

REKLAMA

Taigi, vadovaudamiesi darbuotojo prašymu, teismų praktika Lietuvos Aukščiausiojo teismo nutartimis civ. bylose), Valstybinės Darbo inspekcijos portale skelbiamais atsakymais į klausimus (pridedama), LR DK 127 str. 1 d. – t.y. įspėjimo terminui pasibaigus, įforminome jo darbo sutarties nutraukimą, paskaičiavome galutinį atsiskaitymą. Kadangi darbuotojas atleidimo dieną dėl nedarbingumo nedirbo, mes vadovavomės LR DK 206 str. 1 d. 2 p., nurodančiu, kad atleidžiamam darbuotojui priklausančios sumos išmokamos per vieną dieną nuo tos dienos, kurią atleistas iš darbo darbuotojas pareikalavo atsiskaityti“, – teigia ji.

REKLAMA

L. Jokubauskaienė taip pat nurodo, kad, antradienį Mariui Bareikiui atvykus į darbovietę, jam buvo išmokėta priklausantis darbo užmokestis, nepanaudotų atostogų kompensacija iki atleidimo dienos ir kitos paskaičiuotos sumos.

„Marius Bareikis buvo atleistas iš darbo pagal jo prašymą, teisėtai, laikantis darbo santykius reglamentuojančių įstatymų reikalavimų. Bendravome su Mariumi ir aiškinomės jo nusiskundimus dėl atleidimo. Jei buvęs darbuotojas mano, kad įvyko nesusipratimas, pažeistos jo teisės, kviečiame kreiptis į darbdavį, teisininkus ir konstruktyviai diskutuoti“, – sakė Personalo vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

L. Jokubauskaitė taip pat nurodė, kad su M. Bareikiu buvo atsiskaityta tinkamai:

„Su darbuotoju atsiskaitėme vadovaudamiesi LR DK 206 str. 1 d. 2 p., kur nurodoma atsiskaitymo tvarka su darbuotoju, nedirbančiu atleidimo dieną. Be to, LR DK 141 str. aiškiai nurodo: Darbdavys privalo visiškai atsiskaityti su atleidžiamu iš darbo darbuotoju jo atleidimo dieną, jeigu šiuo Kodeksu ar kitais įstatymais ar darbdavio ir darbuotojo susitarimu nenustatyta kitokia atsiskaitymo tvarka.

Mariui Bareikiui buvo paskaičiuotos ir išmokėtos visos pagal jo darbo sutartį priklausančios darbo užmokesčio sumos, su juo atsiskaitėme sąžiningai, teisėtai ir pagal galiojančius įstatymus“, – nurodė L. Jokubauskaitė.

REKLAMA

Atleisti negalima

Profesinių sąjungų konfederacijos tesininkė Evelina Šilinytė tv3.lt nurodė, kad, pagal Darbo kodeksą sergančio žmogaus atleisti negalima:

„Iš esmės ligos atveju darbuotojas negali būti atleižiamas. Aišku, reikia žiūrėti visas aplinkybes, bet, galų gale, žmogus turi pasirašyti atleidimo dokumentus, tai jei jo nėra, jis to negali padaryti“, – nurodė ji.

E. Šilinytė taip pat sakė, kad Darbo ginčų komisija Mariui čia nepadės – ji pataria vyrui ieškotis advokato ir keliauti tiesiai į teismą.

Jeigu bus pripažinta, kad vyras išties buvo atleistas neteisėtai, tai reikštų, kad oficialiai jis vis dar dirba, ir įmonė turėtų jam už tai sumokėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų