REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Apeliacinis teismas ketvirtadienį iš dalies patenkino atsakovo UAB „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ atskirąjį skundą ir sumažino areštuoto turto dydį.

REKLAMA
REKLAMA

Sostinėje esančių Karaliaus Mindaugo apartamentų statytojų turtui taikytą maždaug 14 mln. litų vertės areštą teismas sumažino iki 3,2 mln. litų. Anksčiau 14 mln. litų arešto dydį buvo nustatęs Aukščiausiasis Teismas.

REKLAMA

Apeliacinio teismo nuomone, anksčiau pritaikyta laikinoji apsaugos priemonė yra per didelės apimties ir neproporcinga reiškiamam reikalavimui. Civilinio proceso teisės normos nustato, kad gali būti pritaikytos tik tokios laikinosios apsaugos priemonės, kurios yra susijusios su pareikštais ieškinio reikalavimais.

Apeliacinis teismas pabrėžė, kad prokuratūros atstovai nereiškia reikalavimo nugriauti galbūt neteisėtai pastatytą pastatą, tik prašo panaikinti tam tikrus administracinius teisės aktus, susijusius su galbūt neteisėtai pastatyto pastato statybomis. Todėl visų administraciniame pastate esančių ir atsakovui priklausančių patalpų areštas nėra būtinas galimam sprendimo įvykdymui ateityje.

REKLAMA
REKLAMA

Vilniaus miesto apylinkės prokuratūros vyriausiasis prokuroras, gindamas viešąjį interesą, yra kreipęsis į teismą, prašydamas panaikinti teritorijos šalia Rinktinės ir Olimpiečių gatvių detalųjį planą, bendrovei „Vilniaus Žalgirio dengtas plaukimo baseinas“ išduotą administracinio pastato statybos leidimą ir susitarimą pakeisti valstybinės žemės nuomos sutartyje numatytą žemės naudojimo paskirtį iš visuomeninės į komercinę.

Ši byla dar nėra išnagrinėta.

Tarptautinį skandalą sukėlusio daugiabučio statybos sostinėje pradėtos 2004 metais. Tais metais pastatytas pirmas korpusas, o šiemet baigtas antrasis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Praėjusių metų pradžioje Istorijos institutas paskelbė, kad antrasis korpusas gali būti statomas ant buvusių žydų kapinių ribos. Nors prieš dešimtmetį to paties instituto darbuotojo atlikti archeologiniai tyrimai parodė, kad toje vietoje žydų kapinių nebuvo.

Kad būtų išspręstas minėtas konfliktas, pernai pavasarį Vilniuje dirbo Lietuvos ir tarptautinių ekspertų grupė, tačiau vienareikšmės išvados nepadarė. Šį pavasarį buvusių žydų kapinių teritoriją specialiu radaru tyrė Izraelio geozifikai. Jų nurodytoje vietoje buvo pradėti archeologiniai kasinėjimai, bet jau paviršiniame sluoksnyje aptikus žmonių kaulų fragmentus, žydų rabinai pareikalavo darbus nutraukti.

Buvusių Šnipiškių žydų kapinių ribos kol kas yra nenustatytos.

Žydų kapinės, kurių ribas dabar bandoma nustatyti, Vilniaus centre veikė nuo 16 amžiaus. Jos uždarytos 18 amžiuje, o 1950 metais sovietų valdžia jas išardė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų