REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilniaus meras Remigijus Šimašius Gedimino kalne rastus 1863-1864 metų sukilimo dalyvių palaikus siūlo perlaidoti Vilniaus istorinėse Rasų kapinėse.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius Gedimino kalne rastus 1863-1864 metų sukilimo dalyvių palaikus siūlo perlaidoti Vilniaus istorinėse Rasų kapinėse.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip pranešė savivaldybė, meras su pasiūlymu kreipėsi į Seimo Kultūros komitetą, Vyriausybę ir kitas atsakingas institucijas.

REKLAMA

„Įvertinome galimas palaidojimo vietas ir manome, kad tinkamiausia vieta yra istorinės Rasų kapinės. Šios kapinės yra išskirtinis kultūros ir istorinės atminties paveldas. Be to, jose jau yra palaidoti sukilimo dalyviai Aleksandras Oskierka, Motiejus Jamontas, Juozapas Giedraitis ir kiti“, – teigia meras.

Anot jo, Rasų kapinių tvarkymui savivaldybė skiria itin didelį dėmesį – jau 2018 metais kapinės bus pradėtos kompleksiškai restauruoti.

REKLAMA
REKLAMA

„Todėl dabar pats metas apsispręsti, kurias vietas parinkti sukilimo dalyvių perlaidojimui“, – rašoma mero kreipimesi.

Savivaldybė parinko keletą konkrečių vietų Rasų kapinėse, tinkančių palaikų perlaidojimui, t.y. prie Centrinės koplyčios, 12-ajame kvartale, buvusių kolumbariumų vietose, arba Centrinėje koplyčioje, kuri bus restauruota.

Pasak savivaldybės, „vietos dera garbingai progai, nes yra prie centrinio tako, lengvai pasiekiamos lankytojų ir tinkamos organizuoti pagerbimo ceremonijoms“.

Savivaldybės pasiūlytas ir parinktas vietas institucijų prašoma įvertinti kuo greičiau, kadangi pritaikyti vietas palaidojimui reikės laiko, finansinių išteklių, bus reikalingi detalesni tyrimai, projektavimo darbai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

1801 metais įsteigtos Rasų kapinės yra vienos iš seniausių ir istoriškai svarbiausių objektų sostinėje traukiančios ir užsienio turistus, čia vyksta pagerbimo ceremonijos.

Rasose palaidoti įvairių tautybių mokslo, visuomenės, kultūros veikėjai: Vilniaus universiteto profesoriai, valstybininkai, visuomenininkai, rašytojai, muzikai, aktoriai, dailininkai ir sukilimų dalyviai. Amžino poilsio čia atgulė ir pirmųjų lietuviškų draugijų steigėjai, ir Vasario 16-osios akto signatarai, ir Lietuvos kariuomenės kariai, žuvę 1920 metais kovose už Vilnių, ir 1941 metų Birželio sukilimo dalyviai.

Sukilėlių palaikai šiemet rasti slenkančiame Gedimino kalne atliekant archeologinius tyrimus. Mokslininkai mano, kad tarp vasarą atkastų palaidojimų gali būti garsiausių 1863 metų sukilimo prieš carinę Rusiją vadų – Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko – palaikai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų