• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sukčiai rado naują apgaudinėjimo būdą - iš patiklių žmonių perka bankų korteles. Spėjama, kad vėliau jos naudojamos mokesčiams nuslėpti, trečiadienį rašo „Lietuvos rytas“.

REKLAMA
REKLAMA

„Superkame tuščias bankų korteles. Atsiskaitome iškart“, - šis Vilniuje prie vieno prekybos centro kabantis skelbimas sukėlė ant kojų policijos pareigūnus ir bankų darbuotojus.

REKLAMA

Už kortelę sukčiai moka 400 litų. 200 litų iškart į rankas, o likusią sumą palieka sąskaitoje, kai pasinaudoję kortele ją grąžina. Korteles superkantis Gerardu prisistatantis vyriškis tvirtino tai darąs, nes nori išvengti mokesčių valstybei.

„Man iš užsienio nuolat perveda pinigus. Pervedus 3500 litų, valstybei reikėtų sumokėti apie 900 litų, todėl samdau daug žmonių, ir man 500 litų susitaupo“, - aiškino kortelių pirkėjas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis sakė, kad vieną kortelę per metus galima naudoti vos du kartus, - per pusmetį pervedama po 1000 eurų (3453 litus). Tuomet valstybei nereikia mokėti gyventojų pajamų mokesčio.

„Po pusmečio Mokesčių inspekcija jus iš duomenų bazės ištrina, ir pinigus galima pervesti iš naujo“, - tvirtino vyriškis.

Gerardą domina tik virtualios debetinės bankų kortelės, nes tik į jas „galima pervesti pinigus iš užsienio ir juos išleisti“. Iš tikrųjų Lietuvoje nelabai populiarios virtualios bankų kortelės neturi magnetinės juostelės, todėl jomis negalima atsiskaityti parduotuvėje arba išgryninti pinigų bankomatuose. Jos tinka tik pirkti internetu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kortelių supirkėjo veikla jau domisi policija. Kol vyksta tyrimas, Policijos departamentas galimo nusikaltimo modelio nekomentuoja. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos atstovai dienraščiui teigė, kad korteles perkantis žmogus greičiausiai bando apeiti Pinigų plovimo prevencijos įstatymą. Pervedus ir išleidus pinigus kitų asmenų vardu, tikrasis jų naudotojas lieka nežinomas.

Perduoti kitam asmeniui mokėjimo korteles draudžiama, nes jos laikomos bankų nuosavybe.

„Įsigiję korteles, sukčiai pinigus naudotų kortelės savininkų vardu. Dėl to vėliau gali iškilti daug problemų“, - perspėjo SEB banko Mokėjimo kortelių departamento direktorė Audronė Narkauskienė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų