REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Naujieji mokslo metai jau beveik prasidėjo, o nemaža dalis studentų, kurie studijuoja ne savo gimtuosiuose miestuose, suka galvas, kokią gyvenamąją vietą rinktis – bendrabutį ar butą. Jau studijuojantys tikina, kad bendrabučiai pasižymi maža kaina, visgi butas, nors ir kelis kartus brangesnis, turi savų privalumų.

Naujieji mokslo metai jau beveik prasidėjo, o nemaža dalis studentų, kurie studijuoja ne savo gimtuosiuose miestuose, suka galvas, kokią gyvenamąją vietą rinktis – bendrabutį ar butą. Jau studijuojantys tikina, kad bendrabučiai pasižymi maža kaina, visgi butas, nors ir kelis kartus brangesnis, turi savų privalumų.

REKLAMA

Štai ketvirtus metus Vilniaus universitete studijuojanti Indrė pasakoja, kad universiteto bendrabutyje gyveno trejus metus. Kiekvienais metais dėl tam tikrų priežasčių mokėjo skirtingai – nuo 44 iki 130 eurų.

„Iš pradžių gyvenau trijų vietų kambaryje, tada už vietą mokėjau 44 eurus, vėliau triviečiame kambaryje gyvenome dviese ir mokėjau 65 eurus, o galiausiai tame kambaryje likau viena, nes nenorėjau gyventi su nepažįstamu žmogumi, o draugė išsikraustė gyventi su vaikinu, tad už kambarį mokėjau 130 eurų“, – aiškina Indrė.

Mergina pasakoja, kad gyvenimu bendrabutyje nesiskundžia – netekdavo susidurti su dažnais kaimynų rengiamais vakarėliais, darbo dienomis būdavo galima ramiai mokytis. Visgi ji atskleidžia, kad po studentiškų savaitgalių bendrabutyje tekdavo pamatyti ir užsikišusias kriaukles ir tualetus.

REKLAMA
REKLAMA

„Darbo dienomis bendrabutyje praleisdavau nedaug laiko, nes arba mokydavausi, arba dirbdavau, o savaitgaliais dažniausiai važiuodavau namo pas tėvus, o tik likus savaitgaliui būdavo galima pamatyti didžiausius bendrabučio trūkumus“, – sako Vilniaus universitete studijuojanti Indrė.

REKLAMA

Didžiausiu bendrabučio privalumu mergina įvardija mažą kainą ir tai, kad papildomai nereikia mokėti komunalinių mokesčių, visgi pabrėžia, kad gyventi bute yra daug geriau.

„Į butą persikrausčiau, nes supratau, kad visą gyvenimą bendrabutyje negyvensiu, o ir labai norėjosi savos virtuvės. Mėgstu gaminti, todėl bendrabutyje per visą koridorių neštis reikalingus puodus, indus, maisto produktus buvo labai erzinantis ir varginantis dalykas.

Be abejonės, didžiulis buto privalumas – savas dušas ir tualetas. Kai žinai, kad jie tikrai švarūs ir jais naudojiesi tik tu, tai suteikia užtikrintumo dėl gerų higienos sąlygų, dėl kurių bendrabutyje ne visada esi tikras“, – patirtimi dalijasi mergina.

REKLAMA
REKLAMA

Ji atskleidžia, kad šiuo metu kartu su savo kurso drauge nuomojasi dviejų kambarių butą Vilniaus Antakalnio rajone. Buto nuomos kaina – 430 eurų, šią sumą merginos moka pusiau, tad kiekviena sumoka po 215 eurų neskaičiuojant komunalinių mokesčių, kurie siekia keliasdešimt eurų.

Universiteto bendrabutis – pigiausias variantas?

Į didmiesčius studijuoti atvykstantys studentai dažnai renkasi gyventi universiteto bendrabučiuose, o tai lemia kelios priežastys: maža kaina, kambaryje yra būtiniausi baldai, o bendrabutis dažnu atveju yra netoli universiteto ar kurio nors jo padalinio, kuriame vyksta paskaitos.

Naujienų portalas tv3.lt nusprendė pasidomėti, kiek kainuoja gyventi universitetų bendrabučiuose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Studentų gyvenimo sąlygos VDU bendrabučiuose (nuotr. VDU)

Pavyzdžiui, Vilniaus universiteto (VU) studentams gyvenimas bendrabutyje kainuoja nuo 44 iki 100 eurų per mėnesį, priklausomai nuo to, kelių vietų yra kambarys ir kiek žmonių jame gyvena.  

Pigiausias šiame bendrabutyje nustatytas gyvenamosios vietos mokestis yra 44 eurai – triviečiame kambaryje gyvenant trims asmenims. Tokiame pačiame kambaryje galima gyventi ir dviem asmenims, tada mokėti teks 65 eurus. Dviviečiame kambaryje gyvenant dviem mokėti reikės 50 eurų, o tokiame kambaryje norint gyventi vienam teks mokėti 100 eurų.

Vilniaus Gedimino technikos universitete (VGTU) gyvenamosios vietos bendrabutyje kaina svyruoja nuo 58 iki 150 eurų.

REKLAMA

Pigiausia vieta triviečiame kambaryje – 58 eurai. Dviviečiame kambaryje vietos kaina siekia 61 eurą, jei kambarys atnaujintas, vietos kaina gali svyruoti nuo 80 iki 110 eurų. VGTU kai kuriuose bendrabučiuose siūlo ir vienviečius kambarius, gyvenamosios vietos kaina tokiu atveju – 64 eurai, jei kambarys atnaujintas – 150 eurų.

Kauno technologijos universiteto bendrabučiuose vienos vietos kaina už apgyvendinimą priklauso nuo bazinės kainos, kambario tipo (vienvietis, dvivietis ar trivietis), pastato, kambario ir baldų būklės, taip pat virtuvės tipo (atskira 1 ar 2 kambariams ar bendra visam aukštui).

Vieta vienviečiuose kambariuose KTU bendrabučiuose svyruoja nuo 100 iki 154 eurų, dviviečiuose nuo 66 iki 130 eurų. Pigiausia gyventi triviečiame kambaryje, čia vietos kaina nuo 60 iki 81 eurų.

REKLAMA

Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) bendrabučiuose paros kaina už gyvenamąją vietą svyruoja nuo 2 iki 6 eurų (nuo 60 iki 180 eurų per mėnesį). Kaina priklauso nuo kambario tipo, bendrabučio būklės.

Prieš naujus mokslo metus suaktyvėja butų nuoma

„Ober-Haus“ Senamiesčio biuro vadovas Marius Čiulada pasakoja, kad tradiciškai prieš naujus mokslo metus miestuose, kuriuose yra didieji universitetai ir kolegijos, suaktyvėja nuomos paklausa, visgi šie metai kiek kitokie.

„Paprastai jau rugpjūčio pradžioje matydavome aktyvų augimą, tačiau šie metai dėl pandemijos grėsmių yra išskirtiniai ir tai turi įtakos ir studentų aktyvumui ieškant būsto.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Abiturientai tik rugpjūčio pradžioje sužinojo savo egzaminų rezultatus, o sutartis pasirašo būtent dabar – rugpjūčio pabaigoje. Ir tikrai ne visi dar pasirašė. Be to, dauguma universitetų ketina pradėti naujus mokslo metus rugsėjo vidury. Todėl pirmakursiai labai neskuba, dairosi, derasi, ieško palankiausio varianto, tačiau patraukliausi, geriausios kainos objektai išnuomojami tikrai greitai, vos per kelias dienas“, – situaciją komentuoja M. Čiulada.

Anot jo, tarp studentų, kaip ir kasmet, taip ir šiemet populiariausi yra nedideli 1–2 kambarių butai senos statybos namuose – svarbu, kad kambariai būtų atskiri, nepereinami ir pageidautina, virtuvė ne bendra su svetaine.

REKLAMA

Vilniaus daugiabučiai (nuotr. Fotodiena.lt)

Populiariausia nuomotis butus miegamuosiuose rajonuose su geromis susisiekimo galimybėmis ir infrastruktūra. M. Čiulada taip pat pabrėžia, kad kaip ir anksčiau, tarp studentų išlieka populiaru nuomotis ne visą butą, o tik kambarį ar bendrai išsinuomoti didelį 3–4 kambarių butą.

„Vienu pagrindiniu studentų nuomininkų prioritetu išlieka patogus susisiekimas su universitetu. Tad studentai renkasi tuos rajonus, kuriuose įsikūrusi jų mokymosi įstaiga.

Jeigu kalbėsime apie Vilnių, mokymo įstaigos yra išsibarsčiusios po visą miestą: yra fakultetų tiek sostinės centre, tiek miegamuosiuose rajonuose: Antakalnyje, Saulėtekyje, Baltupiuose, Pašilaičiuose ir kt. Dėl šios priežasties studentai nebūtinai rinksis gyventi būtinai miesto centre“, – sako specialistas.

REKLAMA

Panašias tendencijas pastebi ir nekilnojamojo turto (NT) agentūros „Capital“ brokeris Balys Kesminas. Pasak jo, studentai dažniausiai nuomojasi butus netoli kolegijų ir universitetų arba arčiau miesto centro - Naujamiestyje, Šnipiškėse.

„Pats miesto centras –  Senamiestis, Užupis, Žvėrynas „įkandamas“ ne kiekvienam. Šiuo metu itin paklausūs maži. 17–25 kv. m butukai arba net tokio ploto loftai, kuriuose apačioje yra įrengtas prieškambaris, vonios kambarys ir nedidelė svetainė su virtuve, o viršuje įrengta nedidelė miegamojo zona“, – pasakoja B. Kesminas.

Jo teigimu, svarbiausi kriterijai studentams renkantis butą yra lokacija – geras susisiekimas tiek su mokymo įstaiga, tiek su miesto centru ar darboviete.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Taip pat yra svarbu patogumas – skalbimo mašina, kuo naujesnis įrengimas, galimybė būti nekontroliuojamam – gyventi ne pas bobutę, kai reikia grįžti tam tikru metu ar kažkam paklusti. Svarbus ir privatumas“, – sako brokeris.

B. Kesminas taip pat atkreipia dėmesį, kad populiarėja butai, įrengti bendrabučiuose, kur nereikia dalintis virtuve ir vonios kambariu, tačiau tokiuose butuose vienu svarbiausių kriterijų išlieka tvarkinga laiptinė ir saugi aplinka.

Butų kainos nedidėja

Dažnai galima išgirsti diskusijų, kad prieš prasidedant naujiems mokslo metams butų nuomos kainos kyla. Visgi ekspertai tikina, kad šiais metais tokia tendencija nėra pastebima.

REKLAMA

„Artėjant naujiems mokslo metams, nuomos kainų augimas nepastebimas, tačiau matome paklausos aktyvumą. Dažniausiai studentas nori skirti 100–200 eurų. Už tokią sumą sunku atskirą butą išsinuomoti, todėl studentai kooperuojasi, nuomojasi keli didesnius butus“, – komentuoja M. Čiulada.

Jis pasakoja, kad nuomos kainos labai smarkiai varijuoja priklausomai nuo rajono. Pavyzdžiui, Vilniaus miegamuosiuose rajonuose 1 kambario buto nuoma senos statybos name prasideda nuo 190 eurų, o naujos statybos butų nuoma gali siekti ir 330 eurų.

2 kambarių butų nuomos kaina senos statybos namuose, miegamuosiuose rajonuose prasideda nuo 260 eurų, naujos statybos nuoma gali siekti ir iki 470 eurų.

REKLAMA

„Ober-Haus“ duomenimis, 1 kambario buto nuoma Vilniaus centre, senamiestyje, Užupyje svyruoja nuo 260 iki 480 eurų, 2 kambarių nuo 350 iki 650 eurų, gyvenamuosiuose rajonuose atitinkamai nuo 190 iki 330 eurų ir nuo 260 iki 470 eurų“, – apie kainas pasakoja M. Čiulada.

Anot jo, tuo metu Kauno centre, senamiestyje, Žaliakalnyje 1 kambario buto nuoma siekia nuo 220 iki 380 eurų, 2 kambarių – nuo 300 iki 530 eurų. Miegamuosiuose rajonuose 1 kambario buto nuoma siekia nuo 160 iki 300 eurų, o 2 kambarių – nuo 220 iki 420 eurų.

REKLAMA
REKLAMA

Klaipėdos centre ir prestižiniuose rajonuose 1 kambario buto nuoma kainuoja nuo 220 iki 370 eurų, 2 kambarių – nuo 300 iki 520 eurų. Gyvenamuosiuose rajonuose nuo 170 iki 290 eurų ir nuo 220 iki 420 eurų.

B. Kesminas tikina, kad nuomos kainų didėjimo nepastebėjo:

„Manau taip yra dėl to, kad buvo karantinas ir daug butų iš trumpalaikės nuomos perėjo prie ilgalaikės nuomos, todėl Vilniaus centrinėje miesto dalyje yra padidėjusi konkurencija.“

Jis pasakoja, kad daugumai studentų nereikia didelio ploto butų, nes juose praleidžia nedaug laiko, į juos grįžta po studijų, darbų ir kitų veiklų tiesiog pernakvoti.

„Studentui svarbu turėti savo buitį: savo vonios kambarį, virtuvėlę, nors joje, nebūtinai bus dažnai gaminama“, – pastebi brokeris.

Jo teigimu, studentus labiausiai domina nedideli butai, kurių kainos šiuo metu, atsižvelgiant į lokaciją ir įrengimą siekia nuo 270 iki 350 eurų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų