• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lietuvos studentų atstovybių sąjunga (LSAS) reikalauja, kad Vyriausybė iš esmės spręstų stipendijų skyrimo ir lėšų trūkumo problemą. Anot jos, privalu rasti būdų išmokėti ir socialines stipendijas, ir skirti pakankamai lėšų studentų skatinimui.

REKLAMA
REKLAMA

Tai sakoma pirmadienį Vyriausybei išsiųstame LSAS rašte.

LSAS teigimu, situacija kai kuriose aukštosiose mokyklose yra įtempta, kadangi net ir aukščiausią vidurkį turintys studentai negauna skatinamųjų stipendijų.

REKLAMA

Rašte Vyriausybei, pernai priėmusiai nutarimą dėl socialinių stipendijų didinimo ir neskyrusiai daugiau lėšų šiam nutarimui įgyvendinti, LSAS ragina sudaryti skirtingus fondus skatinamosioms ir socialinėms stipendijoms, o pastarųjų skirstymą perduoti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai.

„Šiuo metu už socialinių lėšų tinkamą paskirstymą socialiai remtiniems studentams yra atsakingos aukštųjų mokyklų administracijos. Tačiau ar jos turėtų ir ar jos gali tinkamai įgyvendinti socialinę politiką?“ - rašte stebisi LSAS prezidentė Indrė Vareikytė.

REKLAMA
REKLAMA

Jos teigimu, kur kas daugiau kompetencijos šioje srityje galėtų turėti Socialinės apsaugos ir darbo ministerija. Ji disponuoja visais reikalingais duomenimis apie piliečių socialinę būklę.

„Mums pakankamai keistas yra šios ministerijos nenoras perimti akivaizdžiai jos kompetencijoje esančius darbus. Juolab, kad ši Vyriausybė viešai skelbia veiklos prioritetą dėl valstybės institucijų optimizavimo“, - tvirtina LSAS vadovė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LSAS prezidentų klubo nariai taip pat nusprendė kreiptis į atsakingas valstybės institucijas dėl esamos situacijos jų aukštosiose mokyklose. Anot jų, „toks neatsakingas požiūris į studentų rėmimą ir skatinimą negali būti toleruojamas“.

Vasario pabaigoje Švietimo ir mokslo ministerija pasiūlė privalomai mokėti mažiau socialinių stipendijų, kad liktų pinigų skatinamosioms stipendijoms.

REKLAMA

Ministerija siūlo, kad socialinės stipendijos privalomai būtų mokamos tik asmenims iš nepasiturinčių šeimų arba vieniems gyvenantiems asmenims, kurie turi teisę gauti piniginę socialinę paramą pagal Piniginės socialinės paramos nepasiturinčioms šeimoms ir vieniems gyvenantiems asmenims įstatymą. Ar mokėti socialines stipendijas kitais atvejais, siūloma leisti apsispręsti pačiai aukštajai mokyklai.

REKLAMA

Dabar Vyriausybės nutarime nustatyta, kad socialinės stipendijos mokamos šiems studentams: iš nepasiturinčių šeimų arba vieniems gyvenantiems asmenims, turintiems teisę gauti piniginę socialinę paramą pagal minėtą įstatymą, auginantiems vaiką (vaikus), iš šeimų, auginančių 3 ir daugiau vaikų, kurie mokosi bendrojo lavinimo, profesinėse ir aukštosiose mokyklose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

LSAS tokį siūlymą kritikavo, pavadindama jį diskriminuojančiu šeimos skatinimo politiką ir siūlydama palikti prioritetą stipendijas skirti visoms Vyriausybės nutarime nurodytoms socialinėms grupėms, tačiau skirstant paramą atsižvelgti į realias pajamas.

Pernai spalį ankstesnė Vyriausybė socialinę stipendiją padidino nuo 130 iki 390 litų. Formuojant 2009 metų valstybės biudžeto projektą, prašyta stipendijų fondą padidinti 28 mln. litų, tačiau papildomų lėšų negauta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų