REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kaip ir buvo planuota, vasario 21-osios rytą dalyje šalies mokyklų vyksta įspėjamasis 2 val. trukmės švietimo darbuotojų streikas, o jei nepavyks pasiekti norimų rezultatų, gali grėsti dar vienas neterminuotas mokytojų streikas, tikina Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius.

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos švietimo profesinės sąjungos (LŠPS) pirmininkas Audrius Jurgelevičius, paklaustas kiek pedagogų prisijungė prie streiko, sakė: „Mes skaičiuojame mokyklas, tad manome, kad šįryt prie streiko prisijungė virš trijų šimtų mokyklų ir dar du kartus tiek mokyklų streikui pritarė, bet jame nedalyvauja. Ministerija šiuo klausimu darė labai didelį spaudimą, bet vienaip ar kitaip prie šio streiko prisideda apie tūkstantį mokyklų.“

REKLAMA

Paprašytas patikslinti, kokiomis priemonėmis buvo daromas minėtas spaudimas, pašnekovas sakė: „Ministras ir jo pavaduotojai vienais atvejais sakė, kad mūsų reikalavimai pagrįsti, kitais – kad nepagrįsti. Buvo peršama mintis, kad streikas – opozicinės partijos renginys. Viešojoje erdvėje prieš streiką pasirodė daug įvairios dezinformacijos. Buvo kalbama ir apie tai, kad dalyvavimas streike mokytojams gali baigtis nemalonumais ir net drausminėmis nuobaudomis, nes, pasak ministerijos, streikas abejotino teisėtumo.“

REKLAMA
REKLAMA

A. Jurgelevičiaus teigimu, mokiniai šį rytą į pamokas rinkosi kaip įprastai, nes iš tolimesnių vietovių vaikai atvežami mokykliniais autobusais ir jų atvykimo į mokyklą atšaukti negalima. „Ryte vyks savotiška pilietiškumo pamoka, mokytojai su mokiniais kalbėsis apie įvairias protesto formas ir tai, kaip Lietuvoje nemėgstama kalbėtis su piliečiais.“

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos tinklalapyje teigiama, kad po susitikimo su ministru, ŠRL regionas stabdo dalyvavimą streikuose.

Nors streikų iniciatoriai ir yra pareiškę, kad jie reikalauja dvišalių derybų, darbo grupėse nedalyvaus ir žada toliau protestuoti. ŠRL mano, jog ministro pasiūlyta derybų forma yra pakankama. LŠDPS iš streikų patirties žino, kad kitokia derybų forma šiuo metu teisiškai nėra įmanoma.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Juolab, streikų organizavimas aiškiai stokoja solidarumo principo laikymosi. Akivaizdžios ir streikų organizavimo spragos.

Apie organizuojamus streikus LŠDPS, kaip ir kitos į Centrą susibūrusios profesinės sąjungos, sužinojo tik iš spaudos. Nei esminiai streikų motyvacijos klausimai, nei reikalavimai, nei konkretūs terminai, nei streikų organizavimo strategija visų švietimo profsąjungų nebuvo aptarti. Pristatydami streikus visuomenei, iniciatoriai šalinosi kitų švietimo profesinių sąjungų dalyvavimo.

LŠPS pirmininkas A. Jurgelevičius, kviestas pristatyti streikų organizavimo aktualijų  į ŠRL posėdį Panevėžyje, kažkodėl nevyko. LŠDPS Žemaitijos regiono pirmininkas E. Jesinas buvo informuotas apie  LŠDPS prezidiumo 2012 vasario 2 darbotvarkę, kurioje buvo asmeniškai įrašytas pristatyti streikų organizavimo klausimus, bet posėdyje  nedalyvavo.

REKLAMA

Mūsų duomenimis, streikuose centralizuotai nedalyvaus ir visos į LŠSDPS Centrą susibūrusios profsąjungos. Bus apsiribojama logistine pagalba pavienėms streikuoti norą pareiškusioms organizacijoms.

ŠRL buvo nutarusi organizuoti LŠDPS streikus savo iniciatyva. ŠRL regionas anksčiau yra skelbęs, kad LŠDPS organizacijos yra pasirengusios streikuoti Zarasų, Visagino, Ignalinos, Panevėžio rajonuose.

Esant išvardintoms aplinkybėms, LŠDPS ŠRL regionas stabdo savo dalyvavimą streikuose. Atnaujinto dalyvavimo protesto akcijoje klausimas bus svarstomas tuo atveju, jei derybų su ministerija rezultatai ŠRL netenkins.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų