• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
0
Ar reikia dėvėti apatinius? (nuotr. Fotolia.com)

Ginekologai perspėjo, kad apatinių nešiojimas gali padidinti riziką moterims užsikrėsti makšties kandidoze, arba kitaip pienlige, bei kitomis intymios vietos infekcijomis.

Ginekologai perspėjo, kad apatinių nešiojimas gali padidinti riziką moterims užsikrėsti makšties kandidoze, arba kitaip pienlige, bei kitomis intymios vietos infekcijomis.

REKLAMA

Mūvint kelnaites, genitalijose kaupiasi šiluma ir prakaitas, taip sukuriama terpė bakterijoms daugintis, teigė Niujorke dirbanti moterų sveikatos ekspertė Dr. Donnica Moore. Jei apatinis trikotažas yra nėriniuotas arba pagamintas iš orui nepralaidžios medžiagos, rizika susirgti įvairiomis nemaloniomis infekcijomis tik didėja.

Medžiaga, iš kurios pagamintos kelnaitės, gali dirginti jautrią ir lengvai pažeidžiamą odą, sukelti išbėrimus ir alergines reakcijas. Būtent todėl įvairūs sveikatos ekspertai, kuomet tik įmanoma, pataria nedėvėti apatinių.

Pasak ekspertės, apatinių vengti reikėtų kuo dažniau, o jų nedėvėjimas miegant – bene geriausia dalykas, kurio gali imtis kiekviena moteris.

REKLAMA
REKLAMA

„Nėra gerai, kai moterų intymi vieta visuomet yra „užrakinama“. Jai, kaip ir kitoms kūno vietoms, reikia oro“, - sakė Dr. Donnica Moore.

REKLAMA

Tačiau atsisakius kelnaičių, atsiranda kitos problemos. Šalia intymios vietos esančios kelnių siūlės, ypač aptempti džinsai, tamprės, gali trintis ir dirginti išorinius lyties organus ir taip sukurti mažus įtrūkimus odoje, kuriuose kaupiasi bakterijos.

„Kai dėvite drabužius, kurie neturėtų tiesiogiai liestis su jūsų vulva, atsiranda rizika odos sudirginimui ir suerzinimui“, - tęsė ekspertė.

Dėvint kelnes ar aptemptus džinsus patariama užsimaut lengvus, medvilninius apatinius.

Tačiau yra ir gerų naujienų. Jei vis dėlto nusprendėte pasipuošti sijonu ar užsivilkti mėgstamiausią suknelę ir pamiršti kelnaites, pasak Dr. Donnica Moore, yra labai maža tikimybė, kad vabalai, dulkės ar purvo dalelės pateks į jūsų intymia vietą.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip praustis?

Anksčiau atlikti tyrimai atskleidė, kad moterys, kurios intymią vietą prausia muilu ar kitais gausiai putojančiais prausikliais, sau sukelia riziką susirgti lytiškai plintančiomis ligomis.

Los Andžele esančio Kalifornijos universiteto mokslininkai pateikė išvadas, jog muilas ir kiti lubrikantai gali pažeisti jautrius moters vaginos audinius ir taip padidinti šansus užsikrėsti herpesu, chlamidioze ar netgi ŽIV.

Be to, tokių produktų naudojimas kasdienėje higienoje padidina bakterinės vaginozės ir kitų lytiškai plintančių infekcijų riziką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų