REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybės Nacionalinis krizių centras siekia pargabenti Izraelyje ir Palestinoje įstrigusius lietuvius, nes „Hamas“ užpuolus pietines Izraelio gyvenvietes prasidėjo didžiausia pastarojo meto konfrontacija tarp Izraelio karinių pajėgų ir Gazos ruožą valdančios „Hamas“ grupuotės. 

Vyriausybės Nacionalinis krizių centras siekia pargabenti Izraelyje ir Palestinoje įstrigusius lietuvius, nes „Hamas“ užpuolus pietines Izraelio gyvenvietes prasidėjo didžiausia pastarojo meto konfrontacija tarp Izraelio karinių pajėgų ir Gazos ruožą valdančios „Hamas“ grupuotės. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiausias galvos skausmas yra Betliejuje, Vakarų krante, įstrigusi 41 asmens lietuvių piligrimų grupė. Šie žmonės turi kirsti perėjimo punktus iš Vakarų kranto į Izraelį, o tai tampa iššūkiu, kadangi prasidėjus konfrontacijai su Gazos ruožu, saugumas sustiprintas ir Vakarų krante, nes čia irgi gali kilti neramumų. Kaip žinoma, Vakarų krantas ir Gazos ruožas yra tarpusavyje nesusiejančios teritorijos.

REKLAMA

Nacionalinis krizių centras sutarė su „Avia Solutions Group“ užsakomųjų skrydžių organizatoriumi „Skyllence“ dėl orlaivio iš Tel Avivo, kuriuo gali būti pargabenami Lietuvos piliečiai. Skrydis planuojamas spalio 10 dieną 00.20 val. iš Tel Avivo per Bukareštą. Žmonėms reikia registruotis elektroniniu paštu [email protected], prašoma nurodyti vardą, pavardę, pridėti paso kopiją, telefono numerį ir elektroninio pašto adresą. Iš viso orlaivyje yra 128 vietos. 

REKLAMA
REKLAMA

Skrydis šiuo orlaiviu žmonėms kainuos apie 1000 eurų asmeniui. Vyriausybės Nacionalinio krizių centro vadovas Vilmantas Vitkauskas sako, kad bus svarstoma apie kompensavimą, bet šiuo metu sprendimas dėl to nėra priimtas. 

„Nutarėme, kad organizuosime kuo skubesnį žmonių evakavimą į Lietuvą, susidėliojome tam tikrą veiksmų algoritmą. Mes čia kalbame apie jautriausią grupę, kuri yra įstrigusi Betliejuje. Tai didžiausias iššūkis, kuris dabar yra: kaip tiems žmonėms kirsti tuos vadinamus chechpointus, kad būtų galima papulti į Izraelio teritoriją ir tada jau organizuoti skrydžius“, – sakė V. Vitkauskas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš viso su Lietuvos institucijomis bendravo 48 Izraelyje ar palestiniečių teritorijose buvę asmenys, 5 grįžo, 1 asmuo atsisakė vykti, 1 nebetęsė komunikacijos su ambasada ir 41 piligrimų grupė yra Betliejuje. 

Pasak V. Vitkausko, užsakomieji skrydžiai yra ne vienintelė galimybė pargabenti lietuvius iš Izraelio, svarstoma pasitelkti ir karinę aviaciją. 

Paklaustas, ar įstrigę lietuviai sugebės susimokėti po 1000 eurų už užsakomąjį skrydį, V. Vitkauskas svarstė, kad valstybė ieškos galimybių padėti, bet konkretumo nesuteikė. 

REKLAMA

„Valstybė ieškos galimybių, kaip prisidėti ir padėti. Svarbiausia yra žmonių saugumas ir kuo greitesnis jų atvykimas į Lietuvą“, – pridūrė Nacionalinio krizių centro vadovas, pridūręs, kad šiuo metu nenori lįsti į buhalterinius dalykus. 

Vyriausybės Nacionalinis krizių centras pirmadienį rinkosi į posėdį ir sprendė, kaip į Lietuvą pargabenti Vakarų krante strigusią Lietuvos piligrimų grupę.

Kunigas Rolandas Bičkauskas pasakojo, kad Betliejuje, Vakarų krante, yra 41 lietuvių piligrimų grupė, kuri ieško galimybių grįžti į Lietuvą, bando siekti Lietuvos ambasados Izraelyje pagalbos. 

REKLAMA

Lietuvos ambasados Izraelyje konsulinėje registracijoje nurodomi apie 7 tūkst. Izraelyje gyvenančių Lietuvos piliečių. Programėlės „Keliauk saugiai“ bei kitų šaltinių duomenimis, šiuo metu Izraelyje lankosi 460 Lietuvos piliečių. „Jie turi savo planus, turi savo maršrutus, savo trukmę. Naudodamasis proga norėčiau paminėti, kad žmonės labai gerai įsivertintų vykimą į Izraelį šiuo metu, nes įtempta situacija, konfliktas gali užsitęsti, tikrai nėra saugu“, – paminėjo V. Vitkauskas. 

„Hamas“ teroristinei grupuotei pradėjus atakas prieš Izraelį, Užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams įvertinti būtinybę šiuo metu keliauti į Izraelį ir Palestiną, tačiau primygtinai siūlo susižinoti artimiausios slėptuvės vietą bei nevykti į tam tikras Izraelio ir Palestinos teritorijas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak ministerijos šiuo metu ypač įtempta situacija yra pasienyje su Gazos ruožu, Jeruzalėje, Vakarų krante, taip pat Izraelio šiaurėje esančiose Golano aukštumose bei pasienyje su Libanu, Dženino, Nabluso bei Hebrono regionuose Palestinoje. 

Šiuo metu jau esantiems Izraelyje ar Palestinoje lietuviams siūloma būti ypatingai budriems ir imtis visų atsargumo priemonių, o taip pat sekti oficialią institucijų informaciją, laikytis vietos valdžios nurodymų. Rekomenduojama būtinai susižinoti artimiausios slėptuvės vietą.

Ministerija įspėja, kad daug oro linijų ir skrydžių kompanijų jau atšaukė skrydžius į Izraelį ir nevyksta iš jo, todėl susisiekimas su Izraeliu yra apribotas.

Jei tokie reiklus ir su sveikatos problemom, kokio velnio ten reikejo belstis??
Piligimyste tai poreikiu sumazinimas arba visai atsisakymas, o ne kazkokiu reikalavimu kelimas
Visų pirma nėr ko ten važiuot.Lietuvos nepažįsta,O svetimas žemes ir tikėjimus garbinti veržiasi.
Vakar ten dar skrido turistai iš Lietuvos, per TV rodė, Idiotai
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų