REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vilnius – gyvybe pulsuojantis miestas. Tačiau tai ne tik koncertai, spektakliai ar mugės miesto centre. Nuo pramoginių renginių organizatorių neatsilieka ir studentai, savo idėjomis norintys praturtinti mokinių švietimą.

REKLAMA
REKLAMA

Tarptautinė studentų organizacija AIESEC keturiose Vilniaus mokyklose: Šeškinės, Naujininkų, Baltupių vidurinėse ir Žirmūnų gimnazijoje, įgyvendino projektą „Living Diversity“, kuris kiekvienoje mokykloje vyko septynias savaites. Šis projektas tapo savotišku iššūkiu dabartinei Lietuvos švietimo sistemai. Ruošiantis jam organizatoriams kilo ne vienas klausimas: ar Lietuvos mokykloms to reikia, ar mokiniai ir mokytojai pasiruošę naujovėms. Projektui pasibaigus AIESEC studentai drąsiai sako - TAIP! „Living Diversity“ - tai projektas praturtinęs jaunuolių gyvenimą naujomis patirtimis, suteikęs galimybę tobulinti save, išmokti komandinio darbo, o visų svarbiausia – suteikęs progą pažinti kitas šalis, kitas kultūras iš arti, bendraujant su iš užsienio atvykusiais stažuotojais. AIESEC studentų iniciatyva parodė kaip galima pakeisti mokinių švietimą.

REKLAMA

Šiais metais mokiniai turėjo galimybę susipažinti su keturiais stažuotojais atvykusiais iš Rumunijos, Gruzijos, Portugalijos ir Indijos. Rumunė Andreea vyko į projektą norėdama įgyvendinti savo svajonę tapti mokytoja, o gruzinė Meg atvyko į Lietuvą, nes tai šalis, kurią, pasak jos tėčio, ji būtinai turinti aplankyti. Tuo tarpu indas Divanshu dalyvavo šiame projekte, nes norėjo skleisti indiškos kultūros supratimą ir taip mokyti vaikus tolerantiškumo. Kalbantis su stažuotojais apie tai kas jiems labiausiai patiko, visi kartojo: „bendravimas su vaikais“. Taip pat studentai džiaugėsi galėję patobulinti viešojo kalbėjimo įgūdžius ir atsikratyti scenos baimės. Projektas „Living Diversity“ žavus būtent tuo, kad suteikia naudos ne tik mokiniams, bet ir stažuotojams iš svečių šalių.

REKLAMA
REKLAMA

Mokiniai kultūrinių renginių metu turėjo galimybę išgirsti unikalių istorijų iš projektų „Misija Sibiras“, „Tūkstantmečio odisėja. Vienas vardas – Lietuva.“ dalyvių, nes jiems buvo artimi AIESEC projekto „Living Diversity“ tikslai. Šiuose renginiuose iš viso dalyvavo apie 1200 moksleivių. Mokiniai ne tik klausėsi lektorių paskaitų ir pasakojimų, bet pertraukų metu entuziastingai bendravo su kiekvienu iš jų atskirai.

Projekto „Living Diversity“ koordinatorė Aistė Liškauskaitė kalbinama teigė: „Siekėme iškelti iššūkį Lietuvos švietimo sistemai ir skatinti tarpkultūrinę toleranciją. Trys vidurinės mokyklos ir viena gimnazija neišsigando ir suteikė galimybę savo moksleiviams sužinoti daugiau nei nustatyta mokymosi programoje. Tačiau galutinio tikslo nebūtume pasiekę be penkių įmonių pagalbos, kurios įrodė, kad Lietuvoje egzistuoja socialiai atsakingas verslas.“ Projekto rėmėjais, kurie patikėjo jaunų studentų idėja, tapo „Mažasis Genijus“, „Kelio studija“, „Cosmic Bowling“, „Artakija“ ir „Naujasis fasadas“.

Tarptautinė studentų organizacija AIESEC kiekvienais metais pasipildo naujais nariais - iniciatyviais studentais, kurių gretose tikrai atsiras atsakingų ir supratingų jaunuolių, kurie ir kitais mokslo metais plėtos ir tobulins projektą „Living Diversity“. Juk vieną kartą įvykdytas projektas sužadina smalsumą, atskleidžia sferas, kuriose derėtų tobulėti, tuo tarpu ilgalaikis projektas prisideda prie teigiamų pokyčių visuomenėje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų