REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įsiskolinimų už būstą neturintis pensininkas ir juo besirūpinanti podukra jaučiasi bejėgiais prašytojais.

REKLAMA
REKLAMA

Kas atsitiks pirmiausiai – ar supuvusios lubos įgrius, ar kas nors lopą ant stogo uždės, ar medinis namas ugnyje supleškės? Tokiomis spėlionėmis gali užsiimti apsilankiusieji Biržuose, Kęstučio gatvės 44 mediniame daugiabučiame name. Korespondentę atvažiuoti kvietė moteris, lankanti minėto namo 5 bute gyvenantį vienišą patėvį.

REKLAMA

Virginija Mikašienė teigė nebegalinti vaikštinėti ratais nuo savivaldybės iki „Butų ūkio“ ir atvirkščiai. Vieni nuo kitų moterį siuntinėjantys darbuotojai aiškino, kur ir vėl jai reikia eiti, kad išgirstų kalbas, jog problema žinoma, o pinigų nėra.

Kol V. Mikašienė vaikštinėjo, prašymus rašė, sunkiai judantis jos 66 metų patėvis Petras Anilionis kantriai ir tvarkingai mokėjo mokesčius už savivaldybei priklausantį socialinį būstą.

REKLAMA
REKLAMA

Nesvarbu, kad namo virtuvėje jis seniai nebegali užsikurti krosnies, kad pūvančios lubos vieną dieną gresia užgriūti, kad virtuvėlėj elektra jau seniai paties išjungta, jog per paskirstymo dėžutes srūvantis vanduo nesukeltų gaisro.

 

Daugiabučio namo stogas kiauras, kaminas sugriuvęs. P. Anilionis gyvena antrajame aukšte, o virš jo buto esantys ir savivaldybei priklausantys du kambariai ir virtuvė jau gal treti metai virtę baisiu sąvartynu. Pro kiaurą stogą vanduo žliaugia į šalia kambarių esančią palėpę, o iš jos – į Petro (tiksliau – savivaldybės) būstą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lazdomis besiramstantis vyras vargiai gali spėti laipioti į trečiąjį aukštą ir dėlioti indus vandeniui surinkti.

Visas namas, kuriame yra 10 butų, o 4 iš jų priklauso savivaldybei, mirksta. Nors ir varganai, tačiau pagal išgales tvarkingai namus prižiūrinčių žmonių būstų lubos grėsmingai linksta.

„Nebežinau, ką daryti. Negi lauksiu, kol tėvą lubos užgrius ar name, kuriame yra mažamečių vaikų, kils gaisras. Tik žiūrėkit, kokiomis sąlygomis žmogus turi gyventi“, – rodė I. Mikašienė.

Namo kaimynai kvietė į savo būstus, rodė kūdra virtusią malkinę be stogo.

„Žmogus neturi nė cento skolos, o turi baimėje ir vandenyje gyventi. Nei jis, nei aš nesame pajėgūs patys sutvarkyti stogą ir lubų tinką – neturime pinigų. Tėvo pensija tik 500 litų“, – kalbėjo moteris.

REKLAMA

Socialinis būstas, kuriame gyvena Petras Anilionis, rodos, bet kada sugrius (Siaure.lt nuotr.) (nuotr. Balsas.lt)Socialinis būstas, kuriame gyvena Petras Anilionis, rodos, bet kada sugrius (Siaure.lt nuotr.)

Žadėjo dėmesį

„Savivaldybėje buvau trečiojo aukšto kabinete, gal antros ar trečios durys nuo galo. Ten rašiau prašymą, moteris tokia priėmė. Vėliau buvau pas Kėželį („Biržų butų ūkio“ vadovą – aut. past.), tai jis man aiškino, kad dėl stogo remonto reikės skelbti kažkokį konkursą, kurį nežinia kas dar laimės“, – kalbėjo V. Mikašienė, prieš Naujuosius metus mynusi savivaldybės slenksčius.

Artėja pavasaris, vanduo žliaugia, o šiferio lapai laukia konkurso.

Savivaldybės Ekonomikos ir investicijų skyriaus specialistė Aldona Jurkštaitė apie padėtį Kęstučio 44 name žino. Sako, kad informacija perduota Vietiniam ūkio skyriui, kurio sudarytame sąraše net 40 būstų laukia remonto.

REKLAMA

Tačiau P. Anilionio būstas srūva vandeniu, stogas skylėmis žiojėja, o pūvančios lubos užgriūti grasina.

„Kol nelijo, tol vanduo nebėgo“, – sako Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Petras Januškevičius. Jis pažadėjo paskambinti už socialinių būstų priežiūrą atsakingos įmonės „Biržų butų ūkis“ vadovui R. Kėželiui.

R. Kėželis „Šiaurės rytams“ pažadėjo pasidomėti situacija Kęstučio gatvės 44 name.

Ar po savivaldybės ir jai paslaugas parduodančios įmonės dėmesio užsivers stogo skylė?

Alfreda GUDIENĖ

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų