REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Turtingos pasaulio šalys siekia gauti milijardu daugiau vakcinos nuo koronaviruso dozių negu joms reikia, paskaičiavo kovos su skurdu aktyvistai. Tuo metu skurdžios pasaulio šalys neturi, iš kur jų gauti.

Turtingos pasaulio šalys siekia gauti milijardu daugiau vakcinos nuo koronaviruso dozių negu joms reikia, paskaičiavo kovos su skurdu aktyvistai. Tuo metu skurdžios pasaulio šalys neturi, iš kur jų gauti.

REKLAMA

Augant nelygybei tarp pandemiją pažaboti bandančių šalių, šiandien aptarti kovos su koronavirusu priemones planuoja didžiojo septyneto šalių vadovai. Vakcina dalintis žada britai, o Emmanuelis Macronas skurdžios šalims siūlo skirti 5 procentus Europos Sąjungos turimų vakcinų.

Skiepas į ranką ir šalto alaus gurkšnis atšvęsti. Izraelyje, kur bent pirmą vakcinos nuo koronaviruso dozę jau gavo 43 procentai šalies gyventojų, skiepijimo centrai veikia net baruose. Siekiant išlaikyti didžiausią pasaulyje skiepijimo tempą vis dar neskubantiems vakcinuotis valdžia siūlo ir maisto, ir kai kurių nusivylimui – nealkoholinių gėrimų. Šalies valdžia skiepyti skuba, nes nori kuo greičiau atlaisvinti visus suvaržymus.

„Tel Avivo savivaldybė sugalvojo šaunią idėją, kad pasiskiepyti pritrauktų jaunus žmones, jos dėka galinamas nemokamas alus“, – sako Tel Avivo gyventoja Yaara Maimon.

REKLAMA
REKLAMA

„Neturėjau laiko ir negalėjau atvykti į kitas vietas, nes nežinojau, kur jos yra ir kaip ten nuvykti. Puiku, nes ši vieta yra visai šalia mano namų, todėl ir atėjau“, – pasakoja Tel Avivo gyventoja May Perez.

REKLAMA

Tuo metu Izraelio mokslininkai džiaugiasi dar vieno sėkmingo tyrimo rezultatais. Pasirodo čia naudojama „Pfizer“ vakcina veiksmingesnė negu skelbė patys gamintojai. Ištyrus daugiau nei 7000 šią vakciną gavusių medicinos darbuotojų, 85 procentai jau po pirmos vakcinos dozės gavo imunitetą nuo koronaviruso. Pats „Pfizer tvirtino, kad jis siekia tik 52 procentus.

„Tai reiškia, kad mūsų paskiepyti medicinos darbuotojai jau trečią savaitę po pirmos vakcinos dozės buvo puikiai apsaugoti nuo simptominio koronaviruso“, – teigia infekcinių ligų specialistas Eyal Leshem.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau, kol turtingos šalys gali sau leisti žmones skiepyti nors ir baruose, o skiepų dozes perka šimtais milijonų, skurdesnės šalys paliktos rinkoje graibyti tai kas likę. Kovos su skurdu aktyvistai paskaičiavo, kad Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Didžioji Britanija, Australija, Kanada ir Japonija jau užsitikrino daugiau nei 3 milijardus vakcinos dozių – milijardu daugiau nei nei reikia visiems šių šalių gyventojams paskiepyti dviem vakcinos dozėmis.

Pasaulio sveikatos organizacija įspėja, kad neužtikrinus, jog pandemija bus vienodai suvaldyta visame pasaulyje, virusas grėsmę ir toliau kels visai žmonijai.

„Mes, kaip tautų šeimos nariai, prašome tik to, kad šiame gyvenimo ir mirties versle mūsų nepamirštų, neignoruotų ar dar blogiau“, – kalbėjo Trinidado ir Tobago premjeras Keithas Rowley.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Būtent kovos dėl vakcinų paliaubos, kurias inicijavo Jungtinė Karalystė dominuos ir šiandien vykstančiame septynių įtakingiausių valstybių – didžiojo septyneto susitikime. Jam pirmininkaujantis Borisas Johsonas prižadėjo, kad neturtingoms šalims paaukos visas perteklines vakcinos dozes.

Tuo metu Emmanuelis Macronas ragina, kad Europos Sąjungos šalys ir Jungtinės Valstijos skirtų iki 5% dabartinių vakcinų atsargų besivystančioms šalims. Pirmą kartą susitikime dalyvaus ir Joe Bidenas. Baltieji rūmai skelbia, kad Jungtinių Valstijų prezidentas netrukus žada paskelbti apie planą, kuriame numatyti skirti 4 milijardus dolerių vakcinoms, kurios pasieks neturtingas šalis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų