REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Tarptautinį riterių turnyrą Trakuose laimėjo Lietuvos atstovas. Savaitgalį kelios dešimtys vyrų įnirtingai kovėsi kalavijais ir kuokomis, tačiau rimtesnių sužalojimų pavyko išvengti.

REKLAMA
REKLAMA

Vakar Trakų pusiasalio pilyje vyko Lietuvos kariuomenės vado tarptautinio riterių turnyro finalas, per kurį triumfavo „Šiaurės šventyklos ordinas“ iš Vilniaus. Šio klubo riteris Olbardas (turnyrinis vardas - aut.) įveikė visus priešininkus.

REKLAMA

Lemiama jo kova su latviu iš klubo „Excalibur“ buvo įtempta ir sudėtinga - varžovų jėgos buvo lygios. Teko skelbti du šių kautynių pratęsimus, kol pagaliau išaiškėjo nugalėtojas.

Apdovanojo ginklais

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdas Tutkus nugalėtojui įteikė lietuvišką, pagal XIV amžiaus pavyzdį pagamintą Desiukiškių tipo kalaviją, kurį nukaldino kalviai Stankai. Antrojoje vietoje likusiam latviui ir trečiąją užėmusiam Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ klubo atstovui teko pagal senovišką pavyzdį pagaminti lietuviški durklai.

REKLAMA
REKLAMA

V.Tutkaus manymu, prizinę vietą galėjo užimti ir labai meistriškai kovęsis amerikietis, tačiau jam nepasisekė: kaudamasis su lietuviu praleido galingą smūgį, krito ant nugaros ir stipriai susimušė prieš keletą metų traumuotą stuburą. Tęsti kautynių JAV atstovas nebegalėjo.

Dvi dienas Trakuose kovoję riteriai iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos, Italijos, Didžiosios Britanijos ir JAV rimtesnių traumų išvengė. „Kelios mėlynės, ir viskas“, - vakar LŽ sakė Trakų pilies brolijos „Viduramžių pasiuntiniai“ klubo atstovas Karolis Jankauskas. Pasak jo, per šį turnyrą itin didelis dėmesys buvo skirtas dalyvių saugumui.



Tradicijų puoselėjimas

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be minėtų šalių, į turnyrą savo iniciatyva atvyko ir keli riteriai iš Ukrainos. Vyrai norėjo varžytis per dvikovas, tačiau jų nebuvo oficialiame turnyro dalyvių sąraše, tad ukrainiečiams buvo leista tik dalyvauti masinėse kautynėse.

Kariuomenės vadas pirmą kartą rėmė riterių turnyrą. Vakar prezidentas Valdas Adamkus kartu su užsienio diplomatais ir kitais garbingais svečiais stebėję turnyrą iš karališkosios ložės, liko sužavėti. Jie tvirtino, kad turnyras bus rengiamas kasmet. „Manau, tai graži tąsa to, ką daro kariuomenė. Turiu galvoje atkurtus XIV amžiaus šarvus ir ginklus, dabar atkuriamus XVII-XVIII amžių šarvus, istorinės vėliavos su Vyčio ženklu iškėlimą visuose daliniuose“, - LŽ sakė generolas leitenantas V.Tutkus.



Skirtingos kovos

REKLAMA

Seniausias riterių turnyrų tradicijas yra išsaugoję Jungtinės Karalystės riterių klubai. Latvių riterių klubas gyvuoja jau apie 10 metų. Italijos komanda - savita viduramžių riterių rinktinė, į Lietuvoje vykstantį turnyrą suvažiavusi iš skirtingų šalies klubų. Iš JAV atvykęs riteris didžiuojasi savo europietiškomis šaknimis ir dėvi europietiškus XIV amžiaus riterių apdarus, ginkluotę bei ekipuotę.

Pasak „Viduramžių pasiuntinių“ atstovo K.Jankausko, riterių dvikovų turnyrai ir riterių masinės kautynės labai skiriasi. Per dvikovą skaičiuojami taškai, riteriai kaunasi vienas su kitu, o jų kovas stebi net 4 teisėjai.

REKLAMA

Tuo metu per masines kautynes riteriai kaunasi komanda prieš komandą. Riteriui nugriuvus ant žemės, jis skelbiamas iškritusiu iš kovos. Laimi ta riterių grupė, kurios kovotojai tvirtesni ir ilgiau išsilaiko nenukritę.

Be minėtų kautynių, šeštadienio vakarą buvo surengtas ir medinės pilies šturmas. Pagal scenarijų, pilį (tiksliau, specialiai šiam tikslui pastatytą vieną jos sieną - aut.) gynė kryžiuočiai, o šturmavo lietuviai. Iš pradžių pilis buvo įspūdingai apšaudyta iš patrankų, vėliau padegta degančiomis strėlėmis. Tačiau kryžiuočiai atsilaikė. Netrukus jie išbėgo iš degančios pilies ir susirėmė su lietuviais atvirame lauke. Ten ir buvo sutriuškinti.

Ainis Gurevičius

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų