REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
9
Kasiulevičius apie gripą (Fotobankas)

Sniegas, šlapdriba, ore tvyranti drėgmė – puikus laikas plisti virusams. Todėl jeigu norite išvengti ligų ir išlikti sveikais visą šaltąjį periodą, sukluskite ir įsiklausykite į profesoriaus ir šeimos gydytojo Vytauto Kasiulevičiaus patarimus.

9

Sniegas, šlapdriba, ore tvyranti drėgmė – puikus laikas plisti virusams. Todėl jeigu norite išvengti ligų ir išlikti sveikais visą šaltąjį periodą, sukluskite ir įsiklausykite į profesoriaus ir šeimos gydytojo Vytauto Kasiulevičiaus patarimus.

REKLAMA

Jo teigimu, sergančiuosius šeimos gydytojai, paprastai, skirsto į tris kategorijas.

Pacientas serga paprasta virusine infekcija (nedidelė temperatūra, sloga), serga gripu (aukšta temperatūra, kaulų laužymas, šaltkrėtis), serga bakterine kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas tęsiasi ilgiau kaip 4 paros, intensyvus kosulys, krūtinės skausmas, pūlingos apnašos ant tonzilių, pūlinga sloga).

10 paprastų pageidavimų pacientams:

1) Paracetamolis (500 mg vienkartinė dozė suaugusiems, ne daugiau kaip 4 dozės per parą) ir ibuprofenas (400 mg. vienkartinė dozė suaugusiems, nedaugiau kaip 3 dozės per parą) mažina temperatūrą nepriklausomai nuo infekcijos kilmės.

REKLAMA
REKLAMA

Daugeliui karščiuojančių mažinti temperatūrą, jeigu ji nesiekia 38 laipsnių Celsijaus, nėra prasmės. Didesnių šių medikamentų dozių be atskiro gydytojų leidimo niekada nevartokite.

REKLAMA

2) Pradėti vartoti „Tamiflu“ (geriamas 75 mg. 2 kartus per parą) prasmė (bet ne būtinybė visiems) yra, jeigu įtariamas gripas ir karščiavimas trunka trumpiau kaip 2 paros.

Būtina gerti 5 paras 2 kartus per parą kaip ir antibiotikus, nes kitaip vystosi atsparios formos ir jūs tampate to nusikaltimo bendrininku. Bet jeigu nuo „Tamiflu“ taip pykina, kad net vemiate, meskite.

Informuokite savo šeimos gydytoją. Jeigu gripu sergate ilgiau kaip 2 paras ir tik dabar prisiminėte „Tamiflu“, tai jau ir pamirškite.

Kitų virusinių ar bakterinių infekcijų „Tamiflu“ negydo. Jeigu kartu su gydytoju nusprendėte Tamiflu nevartoti, tai nėra pasaulio pabaiga, nes daugeliu atveju gripas, kaip daugelis virusinių infekcijų, tiesiog ,,praeina".

REKLAMA
REKLAMA

Antibiotikai gydo tik bakterines infekcijas t.y. gripo komplikacijas (plaučių uždegimą, anginą, sinusitą), bet ne patį gripą. 

Antibiotikus reikia ne ,,pagerti" t.y. 2-3 dienas, o vartoti kaip paskyrė gydytojas t.y. 5-7 paras ir pakankamomis dozėmis (ne pusę paskirtos dozės!!!).

4) Geriami ar lašinami antialerginiai vaistai infekcinės slogos negydo, nebent jie skiriami kartu su pseudoefedrinu ar į jį panašiais (liaudyje vadinamais ,,sutraukiančiais"). Tokio derinio nevartokite, jeigu sunkiai kontroliuojate kraujospūdį.

5) Lašai į nosį, vartojami ilgiau negu trys paros, patys gali sukelti slogą. Didelė tikimybė, kad jūros vanduo jums nepakenks. Ar veikia vitaminai C, D, E aš nežinau, nes tiksliai nežino niekas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

6) Jeigu temperatūra nekrinta ką bedarytumėte ir galvojate, kad kažkas ne taip, kreipkitės į gydytoją. Geriau pikta registratorė ir burbantis gydytojas, negu komplikacijos.

7) CRB arba C-reaktyvaus baltymo tyrimas gali padėti nustatyti jūsų būklės sunkumą. Didžiausia tikimybė, kad esant aukštiems CRB rodikliams (30-50 mg/L), gydytojas paskirs antibiotiką. Jeigu jūsų CRB daugiau kaip 100 mg/L, būsite stebimas ypač atidžiai, tyrimai bus kartojami po kelių dienų. Sunkesniu atveju galite net atsidurti ligoninėje, bet tai nėra blogiausia, ypač jeigu šiame pasaulyje turite planų daugiau negu 2 savaitėms į priekį.

8 ) Skiepytis nuo gripo dabar jau vėlu. Geriausiai padaryti tai iki kiekvienų metų lapkričio 1 dienos. Simboliška, bet ką jau darysi.

REKLAMA

9) Nepaisant augančių Sodros išmokų ar jūsų viršininkų pykčio sergant gripu ar kitomis infekcijomis geriau nedirbti. Nes Sodros ir jūsų darbdavių sunkumai amžini kaip ir pasaulis, o jūs neamžinas.

10) Ir visai pamiršau - plaukite rankas. Tai vienintelis patikimas būdas neskaitant skiepų sumažinantis gripo plitimą. Ir neduokite rankos sveikinantis. Jjeigu įmanoma, bet kartais viršininkai negailestingi.

Papildymas: Europoje ir JAV vyrauja A gripas (beveik per pusę H1N1 ar N3N2). Vadinasi, visos gripo vakcinos, kuriomis pasiskiepijote, yra veiksmingos. B gripo visoje Europoje kol kas labai mažai.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų