REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė abejoja, ar prezidento Gitano Nausėdos pasiūlytos 100 eurų išmokos Lietuvos gyventojams bei NPD didinimas duos norimų rezultatų. Jos teigimu, bandant atsverti augančios infliacijos padarinius, turėtų užtekti Vyriausybės pasiūlytų sprendimų.

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė abejoja, ar prezidento Gitano Nausėdos pasiūlytos 100 eurų išmokos Lietuvos gyventojams bei NPD didinimas duos norimų rezultatų. Jos teigimu, bandant atsverti augančios infliacijos padarinius, turėtų užtekti Vyriausybės pasiūlytų sprendimų.

REKLAMA

Prezidentūra skubina valdančiuosius didinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) ir mažiau uždirbantiems asmenims išmokėti 100 eurų vienkartines išmokas.

„Vyriausybė yra jau pateikusi savo pasiūlymus Seimui. Ką norėčiau pabrėžti, kad iš tos infliacijos, kurią šiuo metu regime, du trečdaliai yra nulemta energetikos kainų šuolio ir todėl, mūsų vertinimu, yra taikliausios tos priemonės, kurios būtent taiko į pagrindinę problemos šaknį“, – žurnalistams trečiadienį sakė I. Šimonytė.

Vyriausybė siūlo Seimui laikinai taikyti nulinį PVM tarifą šildymui. Lengvata galiotų nuo sausio 1 dienos iki balandžio pabaigos, kai baigsis šildymo sezonas. Dabar centriniam šildymui ir naudojant malkas taikomas 9 proc. PVM. 

REKLAMA
REKLAMA

„Rinkos ekonomikoje yra labai sudėtinga pataikyti kažkokiu būdu priemones tokias, kurios veikia kainų dinamiką. Bet net ir rinkos ekonomikoje yra tam tikrų reguliuojamų kainų, dėl kurių sprendžia valstybė, ir per šitą reguliavimą valstybė gali tam tikrų rezultatų pasiekti. Dėl tos priežasties buvo pateiktas pasiūlymas kompensuoti PVM dalį, kuri taikoma šildymui. Kadangi centrinis šildymas yra valstybės nustatoma kaina, tokiu atveju tai tiesiogiai veiktų ir sąskaitas, ir kainas, ir infliacijos rodiklius“, – sakė premjerė.

REKLAMA

Tuo metu G. Nausėdos pasiūlytas priemones premjerė vertina skeptiškai.

„Visos kitos priemonės pačios infliacijos tikrai niekaip negali paveikti. Galbūt gali vienoms ar kitoms visuomenės grupėms kažkaip padidintų išteklius savo vartojimui apmokėti. 

Norėčiau atkreipti dėmesį, kad metai ką tik prasidėjo. Šių metų biudžete tikrai buvo numatytas ir ženklus NPD didinimas tiems, kurie uždirba mažiausias pajamas, ir minimalios algos didinimas, ir kitų pajamų, kurios priklauso nuo biudžeto, indeksavimas. Vyriausybė ir toliau laikosi tų siūlymų, kuriuos yra pateikusi. O, žinoma, kitų politinio lauko dalyvių teisė yra teikti savo pasiūlymu ir juos Seimas svarstys statuto nustatyta tvarka“, – sakė premjerė.

REKLAMA
REKLAMA

Kaip žinia, prezidentas G. Nausėda vasario pradžioje pasiūlė nuo 460 iki 510 eurų didinti NPD. Tai, jo teigimu, padėtų sušvelninti sparčiai augusios infliacijos padarinius. Taip pat jis siūlo mokėti vienkartines 100 eurų išmokas socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms – pensininkams, daugiavaikėms ar sunkiai besiverčiančioms šeimoms. Beje, NPD didėjo dar šiemet – nuo 400 iki 460 eurų. 

G. Nausėda pateikė savo pasiūlymus Seimui ir tikėjosi, kad jie bus svarstomi neeilinėje Seimo sesijoje, kurią planuota surengti vasarį. Tačiau Seimo valdančiųjų sprendimu neeilinė sesija nebus rengiama.

Pasak Ingridos Šimonytės, tokį sprendimą valdantieji priėmė, nes anksčiau manyta, kad per neeilinę sesiją parlamentarams reikės priimti sprendimus dėl saugumo rizikų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Neeilinės sesijos galimybė buvo daugiau susijusi su tuo poreikiu, kad galbūt reikėtų grąžinti nepaprastąją padėti pasienyje, galbūt kokių nors kitų iššūkių saugumo ar sienos saugumo būtų ir tam būtų reikalingi Seimo sprendimai. Kol kas tokio poreikio nematome, todėl kitą savaitę neeilinė Seimo sesija nėra šaukiama“, – per spaudos konferenciją  trečiadienį Vyriausybėje sakė premjerė. 

„Ne faktas, kad jos nereikės sušaukti iš viso. Žiūrėsime į situaciją atviromis akimis ir elgsimės pagal poreikį. Jeigu toks poreikis būtų, Seimas, manau, susirinktų nedelsdamas. Taip kaip vasarą, kada buvo susirinkęs du kartus“, – pridūrė ji.  

Anot prezidento, jo pasiūlytoms priemonėms gali prireikti apie 150–200 mln. eurų, kurie, pasak jo, bus surinkti papildomai į biudžetą dėl išaugusios infliacijos.

Infliaciją labiausiai paveikia pinigų spausdinimas. Ar pinigus spausdino kas nors iš siūlomų 100 eurų gavėjų? Ne. Matyt tuo užsiėmė tie, kam 100 ne pinigai. Jiems pinigai 100 eurų nuo kiekvieno. Būtent jų jie ir nenori atiduoti.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų