REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
15
Šypsena (nuotr. Shutterstock.com)
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Sutiksite, kad tinkama burnos higiena padeda kuo ilgiau užtikrinti sveiką ir gražią šypseną, tad ką svarbu žinoti, norint ilgai džiaugtis sveikais dantimis? Vienas tokių pagalbininkų, norint turėti nepriekaištingą šypseną – paslaptingasis dantų pastos ir kramtomos gumos ingredientas – ksilitolis, saugantis dantis nuo ėduonies, ir tuo jo nauda tik prasideda.

15

Sutiksite, kad tinkama burnos higiena padeda kuo ilgiau užtikrinti sveiką ir gražią šypseną, tad ką svarbu žinoti, norint ilgai džiaugtis sveikais dantimis? Vienas tokių pagalbininkų, norint turėti nepriekaištingą šypseną – paslaptingasis dantų pastos ir kramtomos gumos ingredientas – ksilitolis, saugantis dantis nuo ėduonies, ir tuo jo nauda tik prasideda.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Beje, rūpinimosi burnos higiena kasdieninė kelionė gali būti itin maloni – nukelianti į Prancūziją, alsuojanti natūraliais gamtos kvapais ir spalvinga: savo potyriais pasidalino, bandžiusios įvairios sudėties dantų pastą, keturios skirtingų skonių tyrėjos.

REKLAMA

Ksilitolio, kaip profilaktinės priemonės dantų priežiūrai, istorija

Pirmiausia, susipažinkime su ypatingąja ir itin mums naudinga medžiaga – ksilitoliu. Ksilitolis – saldiklis, natūraliai gamtoje randamas organinis junginys, gaunamas iš lapuočių medžių medienos (pagrinde beržų), medvilnės sėklų, kukurūzų. Pastarasis randamas tokiuose maisto produktuose, kaip uogos, vaisiai, daržovės ir grybai. Metabolizmo metu jis susidaro net ir žmogaus organizme.

REKLAMA
REKLAMA

Viskas prasidėjo beveik prieš 50 metų, Suomijoje. Tuomet atlikto tyrimo metu buvo siekta išsiaiškinti cukraus, fruktozės ir ksilitolio poveikį dantims. Grupė tiriamųjų buvo padalinta į tris dalis. Viena grupė mitybos dietoje naudojo cukrų, kita grupė naudojo fruktozę, trečioji – ksilitolį. Visų tyrime dalyvavusių žmonių dantų būklė buvo įvertinta prieš tyrimą ir praėjus dvejiems metams. Pacientų grupėje, kuri vartojo cukrų, dantų ėduonis buvo progresuojantis. Grupėje, kuri vartojo fruktozę, dantų ėduonis buvo mažiau progresuojantis, o tarp tiriamųjų, vartojusių ksilitolį, dantų ėduonies neužfiksuota. Kadangi keisti žmonių įpročius ar taikyti dietą gana sudėtinga, nuspręsta ksilitolį dėti į kramtomąją gumą, kuri Suomijoje populiari iki šiol.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ksilitolio nauda ir poveikis

Ksilitolis turi antibakterinį poveikį, apsaugo dantis, skatina seilių išsiskyrimą bei padeda atstatyti burnos mikroflorą. Taip pat ši natūrali medžiaga suardo bakterijų kolonijas ant dantų paviršiaus ir taip sumažina apnašų susidarymą bei skatina dantų remineralizaciją.

Ksilitolio nevirškina Streptcoccus mutans bakterijos, kurios ir yra viena iš pagrindinių dantų ėduonies sukėlėjų. Streptcoccus mutans bakterijos nesugeba nei virškinti, nei pašalinti ksilitolio, todėl negali išskirti į burną rūgščių medžiagos apykaitos produktų, sukeliančių burnos pH mažėjimą, kas ir sąlygoja ėduonies atsiradimą. Tyrimai rodo, kad ksilitolis sumažina šių bakterijų kiekį ir pieno rūgštį, kurią jos gamina. Ši rūgštis ardo dantų emalį ir neleidžia vykti remineralizacijai. Taip pat ksilitolis apsaugo dantenas nuo uždegimų, stiprina bendrą dantų būklę, bei saugo nuo karieso.

REKLAMA

Be to, dar vienas unikalus ksilitolio privalumas tas, kad jis nėra labai kaloringas ir cukriniu diabetu sergantiems žmonėms nestimuliuoja insulino gamybos.

Produktai su ksilitoliu

Manoma, kad ksilitolis yra efektyvesnis nei fluoras, apsaugant dantis nuo karieso. Produktų su ksilitoliu būna įvairių formų – kramtomoji guma su ksilitoliu, burnos pastilės su ksilitoliu, purškalai, skalavimo skysčiai, dantų pastos, cukraus pakaitalas kepiniams ir kaip saldikliai.

Dantų pasta su ksilitoliu

Žinoma, kas gali būti svarbiau už tinkamos dantų pastos pasirinkimą, norint užtikrinti puikią burnos higieną? Kaip jau išsiaiškinome, naudingiausia rinktis dantų pastą, kurioje galime rasti ksilitolio. Malonią ir efektyvią burnos priežiūrą taip pat padeda užtikrinti ir skirtingi dantų pastos skoniai bei kvapai, suteikdami gaivos pojūtį ir užmaskuodami tai, kad vakarienei valgėte troškinį su daug česnako. Netrukus įsitikinsite, kad dantų šveitimas dar niekada nebuvo tokia įdomi sveikatos priežiūros procedūra, kuomet galima atrasti tiek skirtingų skonių ir spalvų.

REKLAMA

Būtent tokias išskirtines „Ohlalá“ dantų pastas siūlo „Gaivaus kvapo“ komanda užtikrintai teigdama, kad šis produktas apgalvotas iki menkiausių smulkmenų, kurias tuoj pat ir aptarsime.

Pakuotė

Subtilios ir elegantiškos „Ohlalá“ dantų pastos pakuotės padeda atskirti siūlomus skirtingus skonius. Pavyzdžiui, balinamoji pasta puošta žvilgančio sidabro ornamentais, žibuoklių skonio – violetine, cinamono – geltonais raštais ir tai tik dalis skonių, o juos visus galite išvysti čia. Be to, kas itin svarbu šiandien – ši dantų pasta nėra testuota su gyvūnais ir neturi jokių gyvūninės kilmės ingredientų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tekstūra „Ohlalá“ – malonios minkštos kreminės konsistencijos bei yra gausiai putojanti, tad valantis dantis produkto užtenka išties nedaug ir šis putodamas tolygiai pasiskirsto tarp dantų. Žinote tą malonų jausmą, kai liežuvis tarsi ledu slysta per dantis? Ši dantų pasta tai užtikrina.

Skonis ir kvapas

Sakoma, kad dėl skonio nesiginčijama, todėl „Ohlalá“ siūlo net septynis skirtingus dantų pastos skonius, kad kiekvienas galėtų atrasti sau tinkamą arba turėtų galimybę vis paįvairinti dantų valymosi ritualą naujais skoniais.

Be to, visi skirtingi dantų pastos skoniai suderinti su mėtų gaiva, kuri vos švelniai juntama, tačiau suteikia nepaprastą švaros pojūtį.

Taigi, išmėginkite, atraskite naujus skonius ir džiaukitės šypsena, kurią pamačius norėsis sakyti „Ohlala!“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų