dantų priežiūra

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dantų priežiūra“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dantų priežiūra“.

Naudojate burnos skalavimo skystį? Turi jums blogų žinių

Mokslininkai turi liūdnų žinių – naujo tyrimo metu nustatyta, kad burnos skalavimo skystis gerokai padidina dviejų rūšių bakterijų, susijusių su stemplės ir storosios žarnos vėžiu, kiekį. Mokslininkai išreiškė susirūpinimą dėl burnos skalavimo skysčio, kurį galima rasti daugumoje vonios kambario spintelių. Ekspertai teigia, kad kasdien naudojant mėtų skonio alkoholio pagrindu pagamintus burnos skalavimo skysčius, gali padidėti dviejų mirtinai pavojingų vėžio rūšių rizika.
2024-06-29

Dantų protezavimas šiems žmonėms priklauso nemokamai: kiti to nežino

Nors dantų protezavimo, kurį senatvės pensininkams ir kitiems socialiai jautrių grupių gyventojams kompensuoja ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis, ilgų eilių problema išspręsta prieš kelerius metus, daliai žmonių vis dar trūksta informacijos šia tema. Ligonių kasos paaiškina tai, kas dažniausiai klaidina gyventojus, rašoma pranešime spaudai.
2024-06-04

Užklupo danties skausmas? Įsidėmėkite šiuos patarimus

Su dantų skausmu anksčiau ar vėliau tenka susidurti daugeliui iš mūsų. Kodėl taip nutinka ir ką reikėtų daryti? Dažniausios dantų skausmo priežastys Dantis gali skaudėti dėl įvairių priežasčių, ir ne visais atvejais besiskundžiantieji skausmu gali nurodyti, kurį būtent dantį jiems skauda. Tarpdančiuose įstrigęs maistas. Kartais maistas tiesiog įstringa tarpdančiuose arba net ir pačiame dantyje, jeigu tas yra sugedęs.
2024-05-08

Mitai apie dantų ėduonį: ar tikrai kalti saldumynai ir netinkama pasta?

Bėdų dėl dantų ėduonies turi net 95 procentai visos populiacijos. Dėl tokio „populiarumo“  apie šios ligos priežastis ir pasekmes sklando daugybė mitų, kurie, deja, su realybe kartais neturi nieko bendra. Šį kartą norime išsklaidyti dažniausius mitus ir atskleisti, kaip tinkamai pasirūpinti dantimis bei išvengti ėduonies.
2024-04-30

TOP 6 priežastys, kodėl kraujuoja dantenos: įsidėmėkite

Dantenos gali kraujuoti dėl stomatologinių bei kitų sveikatos problemų. Jei taip nutinka retai (pavyzdžiui, valantis dantis) – nieko baisaus. Vis dėlto, jei ši problema pasireiškia kone kasdien – vertėtų sunerimti. Atrinkome 6 dažniausias priežastis, kodėl gali kraujuoti dantenos ir kaip sau padėti. Dažniausios dantenų kraujavimo priežastys Hormoniniai pokyčiai. Su dantenų kraujavimu antroje nėštumo pusėje neretai susiduria būsimosios mamytės.
2024-04-24

Kamuoja nemalonus burnos kvapas? Atskleidė galimas to priežastis

Jeigu artimieji ėmė skųstis, kad jums iš burnos sklinda nemalonus kvapas, neįsižeiskite, o verčiau padėkokite. Pasak odontologų, pačiam užuosti savo burnos kvapą yra nepaprastai sunku ir geriausia, kai apie iškilusią problemą mus įspėja artimieji. Pasirodo, kad nemalonų kvapą iš burnos gali sukelti ne tik higienos stoka, bet ir įvairios ligos. Testą gali atlikti kiekvienas Nors pačiam užuosti savo burnos kvapą yra sunku, tačiau įmanoma.
2024-04-16
REKLAMA
6 dantų priežiūros klaidos – odontologė pataria, kaip jų išvengti   6 dantų priežiūros klaidos – odontologė pataria, kaip jų išvengti

6 dantų priežiūros klaidos – odontologė pataria, kaip jų išvengti

Nekokybiškas dantų valymas – pagrindinė dantų ir dantenų ligų priežastis. Tačiau į odontologų patarimus ir rekomendacijas, dantis valyti 2 minutes, vis dar numojama ranka –  moksliniai tyrimų duomenys atskleidžia, kad žmogus vidutiniškai dantis valo vos 30-60 sekundžių. Taip pat specialistai pastebi atsainią tarpdančių priežiūrą. Be to, iki 80 proc. žmonių nepakankamai laiko valo bent vieną burnos zoną, o 60 proc.
2024-03-06

Pasakė, kas kiek laiko reikia keisti dantų šepetėlį

Dantų valymas du kartus per dieną maždaug po dvi minutes yra pirmas žingsnis siekiant išsaugoti sveikus dantis ir burną. Tačiau daugelis elgiasi neteisingai, kai kalba pasisuka apie tai, kaip dažnai reikia keisti dantų šepetėlį. Gydytoja odontologė dr. Safa Al-Naher pasidalino svarbiausiais patarimais, kad galėtumėte džiaugtis gražia ir sveika šypsena. Kas kiek laiko keisti dantų šepetėlį? Dr.
2024-02-27

Žinomiausia Lietuvos odontologė paneigė mitą apie vaikų dantis: „Daug kas to nežino“

Ne vienas yra girdėjęs ar net pats teigęs, kad pieniniams vaikų dantukams nereikia tiek priežiūros kiek nuolatiniams. „Tėvai paprastai“ studijoje apsilankiusi, ko gero, žinomiausia odontologė Lietuvoje – Valentina Kvaraciejienė nusprendė išsamiai papasakoti apie mažųjų burnos higieną ir paneigti ne vieną plačiai paplitusi mitą.  Kartu su Valentina Kvaraciejienė apsilankė ir jos dukrytė Sofija.
2024-01-30
REKLAMA
Unikauskas patarė, kaip apsaugoti dantis nuo karieso: įsidėmėkite  Unikauskas patarė, kaip apsaugoti dantis nuo karieso: įsidėmėkite

Unikauskas patarė, kaip apsaugoti dantis nuo karieso: įsidėmėkite

Odontologai ne juokais skambina pavojaus varpais. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“, profesorius Alvydas Unikauskas pasakoja, kad net pusė suaugusių šalies gyventojų neturi bent vieno danties, o maždaug trečdalis neturi daugiau kaip šešių. Pasak laidos vedėjo, daugeliui lietuvių vis dar pritrūksta žinių apie burnos higieną, todėl jis drauge su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene atrinko keletą patarimų, kurių turėtų laikytis kiekvienas norintis turėti sveiką šypseną.
2023-12-25
REKLAMA
REKLAMA

Ar reikia prieš miegą valyti dantis? Atskleidė tiesą

Jei vakare neišsivalote dantų, juos ne tik puola ėduonis, bet ir bakterijos gali plisti visame kūne. Nuo pat mažens buvome mokomi, kaip svarbu valytis dantis du kartus per dieną, kad išvengtume apnašų susidarymo. Apnašos yra bakterijų plėvelė, dengianti dantis, o netinkamai juos valant, gali prasidėti dantenų ligos ir dantų ėduonis. Tačiau naujausi tyrimai parodė, kad daugiau nei pusė (51 proc.) JK suaugusiųjų bent kartą per savaitę dantų neišsivalo ar pamiršta tai padaryti, rašo express.co.
77 2023-08-10
REKLAMA
Odontologė įspėja: svarbu valyti dantis nuo pirmo dantuko išdygimo  Odontologė įspėja: svarbu valyti dantis nuo pirmo dantuko išdygimo

Odontologė įspėja: svarbu valyti dantis nuo pirmo dantuko išdygimo

Dažnai manoma, kad vaikų pieniniais dantimis rūpintis neverta, nes jie vis tiek iškris. Vis dėlto, toks įsitikinimas klaidingas ir gali pridaryti daug žalos. Plačiau apie mažųjų burnos higienos svarbą pasakoja sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ odontologė Laimutė Trukanavičiūtė.
2023-04-06
REKLAMA
Paaiškino, kuo dantų implantai pranašesni už įdedamus protezus: svarbu nedelsti  Paaiškino, kuo dantų implantai pranašesni už įdedamus protezus: svarbu nedelsti

Paaiškino, kuo dantų implantai pranašesni už įdedamus protezus: svarbu nedelsti

Netekus vieno danties neretai numojama ranka ir manoma, kad kol tai nesukelia nepatogumų, tai nėra reikalo kreiptis į gydytojus. Vis dėlto, pasak odontologijos klinikos „Balta lapė“ gydytojos odontologės Monikos Čereškaitės, atidėlioti nevalia, kadangi delsiant per ilgai gresia rimtos problemos ir negalavimai ateityje. Vizitas pas odontologą dažnai atidėliojamas Visi puikiai suprantame, kad rūpintis dantimis – būtina, tačiau dažnas tai daro netinkamai.
2023-03-28

Patarimai, kurie padės džiaugtis gražiais dantimis ir sveika burnos gleivine

Sveiki dantys, dantenos ir burnos gleivinė yra svarbiausi geros organizmo būklės indikatoriai. Vertėtų suprasti, kad burnos sveikata patariama rūpintis įvairiapusiškai – svarbi ne tik dantų, bet ir dantenų, bei liežuvio būklė. Tinkama burnos higiena Dantys turėtų būti valomi bent du kartus per parą, maždaug po 2 minutes. Skaičiuoti laiką gali padėti mažas smėlio laikrodis. Dantis patariama valyti švelniai, o dantų linija ir dantenos turi liestis su dantų šepetėlio šereliais.
2023-03-27

Už šias odontologo paslaugas mokėti nereikia: ligonių kasos pasakė, ką kompensuoja

Kovo 20-ąją, minint Pasaulinę burnos sveikatos dieną, ligonių kasos drauge su medikais kviečia savo burnos ir dantų sveikata pradėti rūpintis daug atsakingiau: nepamiršti burnos higienos, tikrintis dantis profilaktiškai, o jiems suskaudus laiku gydyti. Valstybinė ligonių kasa pranešime žiniasklaidai taip pat primena, už kurias odontologijos paslaugas jums nebūtina mokėti.
2023-03-20
REKLAMA
Dažniausia dantų netekimo priežastis: dėl šios ligos kreipiasi vis jaunesni pacientai (nuotr. Shutterstock.com) Dažniausia dantų netekimo priežastis: dėl šios ligos kreipiasi vis jaunesni pacientai (nuotr. Shutterstock.com)

Dažniausia dantų netekimo priežastis: dėl šios ligos kreipiasi vis jaunesni pacientai

Apie parodontozę sklando galybė mitų. Neretai manoma, kad ši liga nepagydoma. Vis dėlto, tokiai nuomonei skuba prieštarauti odontologijos namų „Balta lapė“ gydytoja Monika Čereškaitė. Pasak specialistės, parodontozė gali būti išgydoma, o ją pastebėjus kaip įmanoma anksčiau – prognozės gali būti labai geros, tačiau didžioji dalis atsakomybės tenka pacientui, nes tik nuo jo pastangų priklauso, ar liga atsinaujins.
2023-03-14

Ši prekė masiškai populiarėja tarp lietuvių: išdavė, ar ji tikrai tokia nepakeičiama

Dantų valymas ir jų priežiūra yra neatsiejama kasdienybės dalis. Vieni žmonės dantų valymui skiria mažiau, kiti – daugiau laiko, naudoja bent kelias skirtingas dantų priežiūros priemones, o kitiems užtenka vos vieno paprasto dantų šepetėlio. Pasirodžius reklamoms internete, lietuviai į dantų priežiūros rutiną vis dažniau pradėjo įtraukti ir vandens irigatorius. Atsakingai savo dantis prižiūrinčių asmenų vonios kambaryje kartais galima pastebėti ir kur kas daugiau dantų valymo prietaisų.
2023-03-04

Tinkamai nesirūpinate dantimis? Gydytojai įspėja, kokiomis ligomis tai gali baigtis

Mūsų organizmas yra harmoninga sistema ir nuo burnos sveikatos, dantų būklės priklauso ir kitų organų veikla. Netinkama burnos priežiūra gali tapti įvairių ligų priežastimi, todėl TV8 laida „Sveikas rytojus“ domėjosi, kaip reikia rūpintis dantimis. Gydytoja–periodontologė teigė, kad netinkama dantų priežiūra gali tapti ir tų ligų priežastimi, kurios atrodo su tuo net nesusijusios. „Kadangi burna, dantys yra pirmoji virškinamojo trakto dalis, tai jų pagrindinė funkcija yra maisto smulkinimas.
2022-12-17

Odontologė atskleidė, ką išduoda jūsų dantys: privers nurausti ne vieną

Eidami pas odontologą negalvokite, kad šie specialistai tik tikrina jūsų dantis. Viena odontologė atskleidė, kad jie gali pamatyti daug daugiau, o kai kurie faktai iš tiesų gali nustebinti. „Chelsea Dental Clinic“ savo „Tik Tok“ paskyroje paskelbė vaizdo įrašą, kuriame specialistė pristatė savo klientams „dalykus, kuriuos jūsų odontologas gali pasakyti vos tik pažvelgęs į burną“, rašoma thesun.co.uk.
2022-08-15

Didžiausios dantų priežiūros klaidos: nedelsiant pakeisite savo įpročius

Dantų valymo esami mokomi nuo ankstyvo amžiaus. Žinome, kad turime valyti dantis du kartus per dieną, vertikaliais ir sukamaisiais judesiais, tačiau retai savęs klausiame, ar tikrai žinome kaip tą daryti. Usefulbeautytips.net pateikia keletą klaidų, kurias darote valydami dantis, ir priežasties, kodėl niekada neturėtumėte valyti dantų iškart po valgio. 1. Padedate dantų šepetėlį atgal jo neišvalydami. Po kiekvieno naudojimo dantų šepetėlį reikia labai gerai išvalyti.
2022-05-17

Ištrinkite dantis šiuo mišiniu: rezultatas nustebins

Balti dantys be abejonės prideda pasitikėjimo savimi, tačiau dantų balinimo juostelės yra brangios. Pasirodo, visai nebūtina išleisti didelės pinigų sumos – yra paprastas būdas, kaip išbalinti dantis natūraliomis priemonėmis. Norite turėti baltus dantis? Vienas „TikTok“ sveikatos specialistas pasidalijo lengvu trijų sudedamųjų dalių gudrybe, kuri gali padėti balinti dantis jų nepažeidžiant ir nenaudojant cheminių medžiagų. Be to, tai padės sutaupyti.
2022-04-25
REKLAMA
Dantų priežiūra (nuotr. Shutterstock.com) Dantų priežiūra (nuotr. Shutterstock.com)

Odontologė įvardijo, kaip reikėtų prižiūrėti vaikų dantis

Vaikų dantų priežiūra ir sveikata yra ne mažiau svarbi nei suaugusių, net tais atvejais, jei vaikui nuolatiniai dantys dar nėra išdygę. Laidos „Sveikata.lt“ komanda paruošė jums interviu, kartu su Kauno „Kardiolitos klinikų“ Odontologijos klinikos gydytoja odontologe Daiva Pociūte, kuriame kalbėsime apie tai, kaip reikėtų prižiūrėti vaikų dantukus. Pirmojo dantuko atsiradimas vaiko burnytėje yra džiaugsminga akimirka.
2022-04-14

„Sveikata.lt“ laidoje: kaip reikėtų prižiūrėti vaikų dantis?

Su amžiumi dantimis pradedame rūpintis vis labiau, tačiau reikėtų nepamiršti, jog ir vaikų burnos sveikata yra labai svarbi, todėl šeštadienį laidoje „Sveikata.lt“ pakalbėsime apie tai, kaip reikėtų prižiūrėti vaikų dantukus.
2022-04-08

Šepetėlio viršuje matote kitokią spalvą? Nustebsite, ką ji atskleidžia

Ar kada susimąstėte, kodėl dantų šepetėlių šereliai yra skirtingų spalvų? Už šio dizaino slypi svarbi priežastis, apie kurią daugelis žmonių nežino. Mokytoja iš Kanados, pasinaudojo „TikTok“ vaizdo įraše atskleidė mažai žinomą dantų šepetėlio funkciją, rašoma dailystar.co.uk. „Ar kada nors susimąstėte, kodėl jūsų dantų šepetėlis yra skirtingų spalvų? Tam yra priežastis. Spalvota dalis viršuje rodo, kiek dantų pastos iš tikrųjų turėtumėte naudoti.
2022-04-03

Venkite šių produktų: jie kenkia jūsų dantų baltumui

Kiekvienas svajoja apie švytinčią ir baltą šypseną, tačiau ne visada atsiranda laiko nuvykti pas specialistą ar užsukti į parduotuvę nusipirkti balinimo juostelių. Tai – ne bėda. Nors kai kurie maisto produktai gali nudažyti jūsų dantis, pavyzdžiui, raudonas vynas ar tamsūs padažai, kiti gali padėti juos natūraliai balinti. Odontologė Hanna Kinsella patarė, ką įtraukti į savo racioną, kad turėtumėte baltą it sniegas šypseną.
2021-11-29
REKLAMA
Dantų skausmas (nuotr. Shutterstock.com) Dantų skausmas (nuotr. Shutterstock.com)

Vakarienė pas draugę baigėsi odontologo kėdėje: nesitikėjo, kad gydymas bus toks nesėkmingas

Sutiksite, kad nusiskelti dantį galima ne tik traumų ir nelaimingų atsitikimų metu, bet ir visiškai netikėtai gyvenimiškose situacijose. Taip atsitiko ir Rūtai, kuri dalinasi savo asmenine patirtimi ir pasakoja apie iššūkius, su kuriais susidūrė pasirinkusi netinkamą odontologą. „Maždaug prieš 10 metų būnant pas draugę valgiau troškintą triušį. Vakarienės metu kandant vieną gabalėlį suskilo dantis, net iki pat šaknų.
2021-11-22
REKLAMA
Šypsena (nuotr. Shutterstock.com) Šypsena (nuotr. Shutterstock.com)

Siekiate sveikos ir baltos šypsenos? Rinkitės dantų pastą su šiuo ingredientu

Sutiksite, kad tinkama burnos higiena padeda kuo ilgiau užtikrinti sveiką ir gražią šypseną, tad ką svarbu žinoti, norint ilgai džiaugtis sveikais dantimis? Vienas tokių pagalbininkų, norint turėti nepriekaištingą šypseną – paslaptingasis dantų pastos ir kramtomos gumos ingredientas – ksilitolis, saugantis dantis nuo ėduonies, ir tuo jo nauda tik prasideda.
2021-11-08
REKLAMA
Dantų implantai (nuotr. Shutterstock.com) Dantų implantai (nuotr. Shutterstock.com)

Dantų implantai: viskas, ką būtina žinoti netekus danties

Dažnai galvojama, kad dantų netekimas gresia tik vyresniame amžiuje. Vis dėlto, tai netiesa. Vienos pagrindinių dantų netekimo priežasčių – traumos, taip pat dantų šaknų pažeidimai, nepakankama dantų higiena, vengimas reguliariai lankytis pas odontologą ir kitos priežastys. Svarbu žinoti, kad dantų netekimas – ne tik estetinio vaizdo problema.
2021-10-13
REKLAMA
Dantų priežiūra (nuotr. Shutterstock.com) Dantų priežiūra (nuotr. Shutterstock.com)

Įvardijo, kaip dažnai lietuviai lankosi pas odontologą: daugelis daro vieną klaidą

Dantų skausmą pažįsta kone kiekvienas. Pagal atliktus tyrimus, šis skausmas yra vienas sunkiausiai pakeliamų, tačiau net ir tai dažno nesustabdo kentėti ir atidėlioti vizito pas odontologą. Viena iš patikimiausių priemonių, padedančių išvengti nepakeliamo dantų skausmo ir užbėgti problemoms už akių – profilaktinė dantų apžiūra. Vis dėlto, tai nėra reguliarus daugelio įprotis ir tai gali būti esminė klaida, vėliau pareikalaujanti daug išlaidų ir laiko.
2021-10-06

Kartą ir visiems laikams: dantis reikia valyti prieš pusryčius ar po jų?

Dantis valyti būtina, tačiau nedaugelis žino, kad per dažnai juos valant, galima pakenkti dantų emaliui. Arba, kad uždėti dangtelį ant dantų šepetėlio iš tikrųjų yra bloga idėja. Yra keletas dalykų, kuriuos darome kasdien, bet iš tikrųjų jie nedaro jokios naudos mūsų dantų higienai. Daug diskutuojama, ar dantis reikia valyti prieš pusryčius, ar po.
2020-12-23

Kraujuoja dantenos? Šio organizmo siunčiamo signalo nereikėtų ignoruoti

Kraujuojančios dantenos – gana dažnas ir labai nemalonus reiškinys. Kodėl taip nutinka ir ką reikėtų daryti?  Dantenos gali kraujuoti dėl stomatologinių bei kitų sveikatos problemų. Jei taip nutinka retai (pavyzdžiui, valantis dantis) – nieko baisaus. Tokio dantenų kraujavimo priežastis gali būti pernelyg kietas dantų šepetėlis ar dantų valymas netaisyklingais judesiais, kai pažeidžiamos dantenos.
2020-10-12

Įvardijo didžiausias dantų priežiūros klaidas: pakeisite savo įpročius

Dantų valymo esami mokomi nuo ankstyvo amžiaus. Žinome, kad turime valyti dantis du kartus per dieną, vertikaliais ir sukamaisiais judesiais, tačiau retai savęs klausiame, ar tikrai žinome kaip tą daryti. Usefulbeautytips.net pateikia keletą klaidų, kurias darote valydami dantis, ir priežasties, kodėl niekada neturėtumėte valyti dantų iškart po valgio. 1. Padedate dantų šepetėlį atgal jo neišvalydami. Po kiekvieno naudojimo dantų šepetėlį reikia labai gerai išvalyti.
2019-12-29
REKLAMA
Dantų skausmas (nuotr. 123rf.com) Dantų skausmas (nuotr. 123rf.com)

Ko griebtis, kad atostogų nesugadintų dantų skausmas

Vasarą daug keliaujame Lietuvoje ar vykstame į svečias šalis. Smagu, kai taip lauktos atostogos praeina sklandžiai, tačiau kartais gerą nuotaiką gali aptemdyti dantų skausmas. Kaip turėtume pasirūpinti burnos sveikata? Reguliariai du kartus per metus profilaktiškai pasitikrinti dantis, prieš atostogas išgydyti ėduonies pažeistuosius, pašalinti netinkamas gydyti ir protezuoti šaknis, atlikti profesionalią burnos ertmės higieną.
2019-06-27
REKLAMA
Sveiki dantys (nuotr. 123rf.com) Sveiki dantys (nuotr. 123rf.com)

Ką valgyti ir gerti, kad dantys būtų gražūs ir sveiki?

Dantų grožiui ir sveikatai svarbi ne tik elementari burnos ertmės higiena, bet ir tai, ką mes valgome bei geriame. Kai kurie maisto produktai ir gėrimai gali pasitarnauti kovoje su bakterijas gaminamomis rūgštimis. Vaisiuose ir daržovėse gausu skaidulų, kurios efektyviai valo dantis ir stimuliuoja seilių gamybą, neutralizuoja žalingas rūgštis, ir vandens – jis padeda sumažinti neigiamą saldaus maisto poveikį dantims.
2019-06-17

Jei jūsų dantys pasidarė jautresni – metas sunerimti

Atsigėrę karšto ar šalto gėrimo pajutote namalonų dantų gėlimą – tai dėl to, kad jūsų dantys jautrūs. Ir, pasak odontologų, su tokia diagnoze pastaruoju metu susiduria kone kas antras žmogus. Dantų jautrumą lemia dylantis emalis – o stipriausia organizmo medžiaga laikomas emalis nyksta ne tik nuo maisto, bet ir dėl netinkamo dantų valymo, ir net nuo įtampos. Specialistai įspėja, jog ignoruojamas dantų jautrumas gali tapti ir labai rimtų problemų priežastimi.
2019-03-31

Dantis valote 2 minutes? Gydytojas skubiai perspėja

 Antakalnio poliklinikos vaikų gydytojas-odontologas Gytis Perveneckas tv3.lt papasakojo, kokia vaikų dantų būklė Lietuvoje ir kaip tinkamai juos prižiūrėti.  Jo teigimu, vaikų dantų būklė kone tiesiogiai priklauso nuo tėvų, kurie turi juos prižiūrėti bei valyti iki septynerių metų. „Nemaža dalis tėvų negali pripažinti arba net nežino, kad jie patys vaikams, iki kol jiems sueis šešeri arba septyneri metai, privalo valyti dantukus.
2019-01-19

Atsikratykite šio įpročio valydami dantis, antraip neišvengsite skylių

Visi žinome, kad patariama, jei norite sveikų dantų – valykitės dantis du kartus per dieną ir venkite cukraus. Tačiau kartais net ir laikantis šių patarimų vis tiek tenka apsilankyti pas stomatologą. Kodėl? Pasirodo, sustabdyti dantų ėduonį reikia kiek daugiau darbo. Tai, kaip valotės dantis – itin svarbu. Valydamiesi dantis, nuo jų paviršiaus pašalinate apnašas, susikaupusias bakterijas, rūgštis ir maisto likučius.
2019-01-12

Įspėjimas, norintiems gražesnės šypsenos: tai ne grožio procedūra, o žmonių žalojimas

Visokiausios grožio procedūros nuo nagų priauginimo iki įdegio injekcijų užkariauja internetą ir socialinius tinklus. Įvairaus plauko „specialistai“ reklamuoja savo grožio paslaugas, masindami klientus sutaupyti atliekant vieną ar kitą procedūrą. Tačiau specialistai įspėja saugotis ir nerizikuoti savo sveikata ir grožiu, atsiduodant į šarlatanų rankas. Socialiniame tinkle „Facebook“ plinta įspėjimas nesusigundyti dantų balinimo lazeriu grožio procedūra.
Aktualijos 2018-06-30

Valydamiesi dantis tikrai darote šią klaidą. Gali baigtis liūdnai

Valytis dantis būtina du kartus per dieną. Specialistai ragina tai daryti net ir po kievieno valgio, tačiau šiais laikais sunku tai įsivaizduoti. Nuolat bėgdami ir skubėdami, žmonės dantų valymui tikrai neskiria tiek laiko, kiek pataria odontologai.  Vis dėlto du kartus per dieną valomi dantys yra būtinybė. Atkreipkite dėmesį į tai, kad valydamiesi dantis jūs privalote gerai išvalyti ne tik išorinę dantų pusę, tačiau ir vidinę.
2017-09-19

Neleiskite dantims sugadinti atostogų: patarimai, kaip rūpintis

Vasara daugeliui asocijuojasi su malonumais, tarp kurių ir ilgai lauktos atostogos.Visgi, su jomis siejamos ir tam tikros rizikos, kurioms tinkamai nepasiruošus gali ne tik subjurti nuotaika, bet ir gerokai palengvėti piniginė. Viena tokių grėsmių yra atostogų metu galinti sušlubuoti sveikata, o ypač – užpuolęs dantų skausmas.
2016-07-14

Odontologė: per vėlai rūpinamės vaikų dantimis

Mes šiek tiek vėlai startuojame, stengdamiesi padėti vaikų dantims išlikti sveikiems, kai jau būna padaryta neatitaisoma žala, „Žinių radijui“ sakė gydytoja vaikų odontologė Rasa Račienė. „Visa bėda, kad pas mus Lietuvoje yra palikti patys mažiausieji su pieniniais dantimis bėdoje. Paliekami tiktai tėvelių priežiūrai ir sąmoningumui. Valstybiniu mastu mes neturime pasirūpinimo tinkamo. Kaip rodo mūsų statistika, kas antras trejų metų vaikutis jau turi sugedusių dantų.
Aktualijos 2015-11-10

Daugiau kaip pusė lietuvių tinkamai neprižiūri dantų

6 iš 10 Lietuvos namų ūkių dantų priežiūrai per mėnesį skiria mažiau nei 6 eurus, o kas antras lietuvis pas odontologą lankosi rečiau nei kartą per metus, rodo bendrovės „Colgate-Palmolive“ užsakymu „Spinter tyrimų“ atlikta apklausa. Trečdalis (29 proc.) respondentų nurodė, kad jų namų ūkis burnos higienai per mėnesį skiria nuo 6 iki 14,5 eurų, nuo 14,5 iki 20 eurų burnos hiegienai skiria 3 proc. namų ūkių. Daugiau nei 30 eurų per mėnesį dantų priežiūrai išleidžia 0,3 proc. respondentų.
2015-01-14

Kasdienė dantų priežiūra: mitai ir tiesa

Dantis valomės po keletą kartų per dieną. Procesas paprastas ir aiškus, kaip 2x2. Nors... ar tikrai viską žinote apie šią rutiną?  Mitas: Dantis valytis užtenka 2 kartus per dieną – ryte ir vakare. Ne. Dantis privalu valytis ne rečiau kaip 2 kartus per dieną, o idealiausia, jei dantis valysitės pagal poreikį – kai tik pajusite diskomfortą burnoje. Tai reiškia, kad geriausia būtų dantis išsivalyti kiekvieną kartą pavalgius.
2013-07-12

Tėvai Lietuvoje skiria nepakankamai dėmesio vaikų dantų priežiūrai

Specialistų teigimu, lietuviai vis dar mokosi svarbiausių dantų higienos taisyklių. Tik du iš dešimties tėvų, auginančių vaikus iki 12 metų, teigia tinkamai besirūpinantys savo atžalų dantų priežiūra. Ketvirtadalis lietuvių mano, jog jų vaikai labai dažnai susiduria su dantų problemomis. Tokius rezultatus atskleidė specialaus, bakterijas naikinančio burnos skalavimo skysčio „Listerine“ užsakymu atlikta internetinė apklausa.
2013-06-25

Vaikų dantukų apsaugai – nemokami silantai

Per 2005 – 2012 metus beveik 300 tūkstančių vaikų dantys buvo nemokamai padengti silantais (t. y. specialia medžiaga, padedančia apsaugoti vaikų dantis nuo ėduonies). Lietuvoje jau aštunti metai įgyvendinama Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa, finansuojama iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto.
2013-03-07

Sveiki dantys – graži šypsena ir puiki sveikata

 Medicininiame odontologams skirtame žurnale „Stominfo“ praėjusių metų pabaigoje pasirodė straipsnis, kuriame rašoma, jog atlikus tyrimą, paaiškėjo, kad Lietuvoje profilaktiškai burnos sveikatą tikrinasi kas ketvirtas (24,5 proc.) gyventojas. Beveik penktadalis pas odontologą apsilanko tik tada, kai nebegali pakelti dantų skausmo, 37 proc. – pajutę nedidelį skausmą, 12 proc. užsuka, kai skausmas tęsiasi ilgą laiką.
2013-01-22

Ką apie dantų priežiūrą turėtų žinoti nėščiosios

Gydytoja odontologė Dalia Daraškevičienė papasakojo, su kokiomis dantų priežiūros problemomis susiduria nėščios moterys. Anot „Vilniaus implantologijos centro“ klinikoje dirbančios gydytojos odontologės, dažniausiai nėščioms moterims pakinta dantenų audiniai. Tą lemia hormonų kiekio padidėjimas. „Dantenų pakitimai pasirodo antrą nėštumo mėnesį ir tęsiasi iki aštunto mėnesio, kol didėja hormonų kiekis.
2012-05-21

Patarimai, norintiems džiaugtis sveikais dantukais

Dantukai kaip perliukai? Tereikia apriboti kai kuriuos maisto produktus ir valgyti kuo daugiau sveikų. Odontologė Bella S. Jayne pataria tėveliams, ką jie turėtų duoti valgyti vaikams, kad negestų jų dantukai. Taigi, štai pagrindiniai maisto produktai: Švieži vaisiai; Nefermentuotos vaisių sultys; Kramtomoji guma; Morkos; Atskiru ir pačiu svarbiausiu punkteliu turėtų tapti dantukų valymas. Juos vaikai turėtų valyti bent 2 kartus per dieną – ryte ir vakare.
2012-01-24

10 mitų apie burnos priežiūrą

Burnos priežiūros kultūrą Lietuvoje plėtojančios interneto svetainės Sveiki-dantys.lt profesionalai kartu su odontologais pateikia mitų apie burnos priežiūrą dešimtuką. Specialistai aiškinasi, kiek pagrįsti yra mitai apie dantų priežiūrą ir pataria, kaip užtikrinti deramą burnos ertmės higieną. Pirmas mitas. Dantų valymas keletą kartų per dieną labai kenkia emaliui. Šis mitas iš dalies teisingas, tačiau situacija nėra tokia dramatiška.
2011-08-08

6 nemalonaus burnos kvapo priežastys ir 5 mitai dėl dantų priežiūros

Nemalonus burnos kvapas (mokslininkų vadinamas chalitoze) – gana subtili, bet labai paplitusi problema. Kramtomoji guma ar mėtinės pastilės ją pašalina tik trumpam. Visiškai atsikratyti chalitozės galima tik nustačius tikrąją priežastį, dėl kurios ji atsirado. Kodėl iš burnos dvelkia nekaip? 1. Viena dažniausių priežasčių – burnos ertmėje susikaupusios aerobinės bakterijos.
2011-07-13
Į viršų