dantų priežiūra

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „dantų priežiūra“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „dantų priežiūra“.
REKLAMA
6 dantų priežiūros klaidos – odontologė pataria, kaip jų išvengti   6 dantų priežiūros klaidos – odontologė pataria, kaip jų išvengti

6 dantų priežiūros klaidos – odontologė pataria, kaip jų išvengti

Nekokybiškas dantų valymas – pagrindinė dantų ir dantenų ligų priežastis. Tačiau į odontologų patarimus ir rekomendacijas, dantis valyti 2 minutes, vis dar numojama ranka –  moksliniai tyrimų duomenys atskleidžia, kad žmogus vidutiniškai dantis valo vos 30-60 sekundžių. Taip pat specialistai pastebi atsainią tarpdančių priežiūrą. Be to, iki 80 proc. žmonių nepakankamai laiko valo bent vieną burnos zoną, o 60 proc.
2024-03-06

Pasakė, kas kiek laiko reikia keisti dantų šepetėlį

Dantų valymas du kartus per dieną maždaug po dvi minutes yra pirmas žingsnis siekiant išsaugoti sveikus dantis ir burną. Tačiau daugelis elgiasi neteisingai, kai kalba pasisuka apie tai, kaip dažnai reikia keisti dantų šepetėlį. Gydytoja odontologė dr. Safa Al-Naher pasidalino svarbiausiais patarimais, kad galėtumėte džiaugtis gražia ir sveika šypsena. Kas kiek laiko keisti dantų šepetėlį? Dr.
2024-02-27

Žinomiausia Lietuvos odontologė paneigė mitą apie vaikų dantis: „Daug kas to nežino“

Ne vienas yra girdėjęs ar net pats teigęs, kad pieniniams vaikų dantukams nereikia tiek priežiūros kiek nuolatiniams. „Tėvai paprastai“ studijoje apsilankiusi, ko gero, žinomiausia odontologė Lietuvoje – Valentina Kvaraciejienė nusprendė išsamiai papasakoti apie mažųjų burnos higieną ir paneigti ne vieną plačiai paplitusi mitą.  Kartu su Valentina Kvaraciejienė apsilankė ir jos dukrytė Sofija.
2024-01-30
REKLAMA
Unikauskas patarė, kaip apsaugoti dantis nuo karieso: įsidėmėkite  Unikauskas patarė, kaip apsaugoti dantis nuo karieso: įsidėmėkite

Unikauskas patarė, kaip apsaugoti dantis nuo karieso: įsidėmėkite

Odontologai ne juokais skambina pavojaus varpais. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“, profesorius Alvydas Unikauskas pasakoja, kad net pusė suaugusių šalies gyventojų neturi bent vieno danties, o maždaug trečdalis neturi daugiau kaip šešių. Pasak laidos vedėjo, daugeliui lietuvių vis dar pritrūksta žinių apie burnos higieną, todėl jis drauge su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene atrinko keletą patarimų, kurių turėtų laikytis kiekvienas norintis turėti sveiką šypseną.
2023-12-25

Ar reikia prieš miegą valyti dantis? Atskleidė tiesą

Jei vakare neišsivalote dantų, juos ne tik puola ėduonis, bet ir bakterijos gali plisti visame kūne. Nuo pat mažens buvome mokomi, kaip svarbu valytis dantis du kartus per dieną, kad išvengtume apnašų susidarymo. Apnašos yra bakterijų plėvelė, dengianti dantis, o netinkamai juos valant, gali prasidėti dantenų ligos ir dantų ėduonis. Tačiau naujausi tyrimai parodė, kad daugiau nei pusė (51 proc.) JK suaugusiųjų bent kartą per savaitę dantų neišsivalo ar pamiršta tai padaryti, rašo express.co.
77 2023-08-10
REKLAMA
Odontologė įspėja: svarbu valyti dantis nuo pirmo dantuko išdygimo  Odontologė įspėja: svarbu valyti dantis nuo pirmo dantuko išdygimo

Odontologė įspėja: svarbu valyti dantis nuo pirmo dantuko išdygimo

Dažnai manoma, kad vaikų pieniniais dantimis rūpintis neverta, nes jie vis tiek iškris. Vis dėlto, toks įsitikinimas klaidingas ir gali pridaryti daug žalos. Plačiau apie mažųjų burnos higienos svarbą pasakoja sveikatos priežiūros tinklo „Antėja“ odontologė Laimutė Trukanavičiūtė.
2023-04-06
REKLAMA
Paaiškino, kuo dantų implantai pranašesni už įdedamus protezus: svarbu nedelsti  Paaiškino, kuo dantų implantai pranašesni už įdedamus protezus: svarbu nedelsti

Paaiškino, kuo dantų implantai pranašesni už įdedamus protezus: svarbu nedelsti

Netekus vieno danties neretai numojama ranka ir manoma, kad kol tai nesukelia nepatogumų, tai nėra reikalo kreiptis į gydytojus. Vis dėlto, pasak odontologijos klinikos „Balta lapė“ gydytojos odontologės Monikos Čereškaitės, atidėlioti nevalia, kadangi delsiant per ilgai gresia rimtos problemos ir negalavimai ateityje. Vizitas pas odontologą dažnai atidėliojamas Visi puikiai suprantame, kad rūpintis dantimis – būtina, tačiau dažnas tai daro netinkamai.
2023-03-28

Patarimai, kurie padės džiaugtis gražiais dantimis ir sveika burnos gleivine

Sveiki dantys, dantenos ir burnos gleivinė yra svarbiausi geros organizmo būklės indikatoriai. Vertėtų suprasti, kad burnos sveikata patariama rūpintis įvairiapusiškai – svarbi ne tik dantų, bet ir dantenų, bei liežuvio būklė. Tinkama burnos higiena Dantys turėtų būti valomi bent du kartus per parą, maždaug po 2 minutes. Skaičiuoti laiką gali padėti mažas smėlio laikrodis. Dantis patariama valyti švelniai, o dantų linija ir dantenos turi liestis su dantų šepetėlio šereliais.
2023-03-27

Už šias odontologo paslaugas mokėti nereikia: ligonių kasos pasakė, ką kompensuoja

Kovo 20-ąją, minint Pasaulinę burnos sveikatos dieną, ligonių kasos drauge su medikais kviečia savo burnos ir dantų sveikata pradėti rūpintis daug atsakingiau: nepamiršti burnos higienos, tikrintis dantis profilaktiškai, o jiems suskaudus laiku gydyti. Valstybinė ligonių kasa pranešime žiniasklaidai taip pat primena, už kurias odontologijos paslaugas jums nebūtina mokėti.
2023-03-20
REKLAMA
Dažniausia dantų netekimo priežastis: dėl šios ligos kreipiasi vis jaunesni pacientai (nuotr. Shutterstock.com) Dažniausia dantų netekimo priežastis: dėl šios ligos kreipiasi vis jaunesni pacientai (nuotr. Shutterstock.com)

Dažniausia dantų netekimo priežastis: dėl šios ligos kreipiasi vis jaunesni pacientai

Apie parodontozę sklando galybė mitų. Neretai manoma, kad ši liga nepagydoma. Vis dėlto, tokiai nuomonei skuba prieštarauti odontologijos namų „Balta lapė“ gydytoja Monika Čereškaitė. Pasak specialistės, parodontozė gali būti išgydoma, o ją pastebėjus kaip įmanoma anksčiau – prognozės gali būti labai geros, tačiau didžioji dalis atsakomybės tenka pacientui, nes tik nuo jo pastangų priklauso, ar liga atsinaujins.
2023-03-14
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų