REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Covid-19 pandemijos metu tokias problemas kaip dusulys ir užkimimas galima buvo lengvai supainioti su virusu. Tačiau tai yra vieni iš kelių įspėjamųjų ženklų apie retą vėžį, kuris išsivysto krūtinėje.

Covid-19 pandemijos metu tokias problemas kaip dusulys ir užkimimas galima buvo lengvai supainioti su virusu. Tačiau tai yra vieni iš kelių įspėjamųjų ženklų apie retą vėžį, kuris išsivysto krūtinėje.

REKLAMA

Užkrūčio liaukos vėžys auga ląstelėse, esančiose užkrūčio liaukoje – tarp plaučių. Yra du pagrindiniai ligos tipai: timoma ir užkrūčio liaukos karcinoma, kurios abi dažniau pasitaiko vyresniems nei 50 metų žmonėms, tačiau šia liga gali susirgti ir jaunesni.

„Cancer Research UK“ perspėja, kad abu tipai dažnai „nesukelia“ jokių simptomų, tačiau paskelbė sąrašą požymių, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, rašo express.co.uk

Labdaros organizacija teigia: „Šių tipų vėžiai randami, atliekant tyrimus dėl kitų sveikatos problemų. Simptomai pasireiškia tik tada, kai vėžys išauga ir spaudžia netoliese esančias krūtinės sritis“.

REKLAMA
REKLAMA

Galimi simptomai:

  • skausmas krūtinėje
  • nepraeinantis kosulys
  • dusulys
  • užkimęs balsas.

Vėžio augimas taip pat gali sukelti ir kitus simptomus. „Cancer Research UK“ teigia: „Užkrūčio liauka yra arti didelės kraujagyslės krūtinėje. Tai vadinama viršutine tuščiąja vena. Ši vena neša kraują į širdį. Užkrūčio liaukos vėžys gali ją spausti ir sukelti viršutinės tuščiosios venos sindromą“.

REKLAMA

Kai taip atsitinka, pasireiškia sekantys simptomai:

  • veido, krūtinės ir kaklo patinimas;
  • galvos skausmai;
  • galvos svaigimas.

Pagrindinis užkrūčio liaukos vėžio gydymas yra operacija, suteikianti „geriausią galimybę“ išgydyti vėžį, teigia „Cancer Research UK“.

Dažniausiai atliekama užkrūčio liaukos vėžio operacija yra timektomija. Labdaros organizacija tęsia: „Chirurgas įpjauna krūtinės vidurį, kad pašalintų visą užkrūčio liauką. Jis taip pat gali pašalinti dalį netoliese esančių organų, tokių kaip limfmazgiai, plaučiai ir širdį dengiantis audinio sluoksnis (perikardas)“.

REKLAMA
REKLAMA

 

Tačiau pooperacinis gydymas priklauso nuo užkrūčio liaukos vėžio tipo ir jo išplitimo. Paprastai tai yra chemoterapija arba radioterapija ar abiejų derinys. Perspėjama, kad ligą sunku išgydyti, jei ji vėl atsinaujina.

„Cancer Research UK“ teigia: „Deja, jei jūsų užkrūčio liaukos vėžys atsinaujins, gali būti sunku visiškai jo atsikratyti. Gydant dažnai jį galima tam tikrą laiką kontroliuoti“.

Jungtinėje Karalystėje užkrūčio liaukos vėžys ‒ timoma ir užkrūčio liaukos karcinoma ‒ kasmet diagnozuojamas maždaug 345 žmonėms.

Jei nerimaujate dėl kurio nors iš išvardytų simptomų, patariama kreiptis į šeimos gydytoją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų