REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Dalia KARPAVIČIENĖ

Kaimyninėje Baltarusijoje užfiksavus afrikinio kiaulių maro atvejus, Lietuvos medžiotojams atrištos rankos be apribojimų šaudyti visus šernus: nuo šerniukų ir šernių iki suaugusių patinų. Pasak Kelmės rajono Medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininko Gintauto Barčausko, rajono medžiotojai to daryti neskuba. „Vyrai pripažįsta, kad į vaikingą šernę šauti nekyla ranka“, – sakė pirmininkas.

REKLAMA
REKLAMA

„Masinio šaudymo tikrai nėra“

Taip apie leidimą be apribojimų medžioti visus šernus sakė Kelmės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkas Gintautas Barčauskas.

REKLAMA

Pasak pirmininko, medžiotojų būreliai ir klubai labai sunkiai ir ilgai kovojo, kad šernų bandos padidėtų, būtų saugomos.

„Vyrai sako, kad į šernę net taikytis skaudu. Panašiai reiktų jaustis, jei savo tvarte nusitaikytum į motininę kiaulę. Kol afrikinis maras Lietuvos nepasiekė, tai ir šernai masiškai nešaudomi. Medžiotojai mąsto apie ateitį“, – sakė G. Barčauskas.

Duomenys – Aplinkos apsaugos agentūroje

Kiekvieną penktadienį, iki pietų medžiotojų būreliai ir klubai duomenis apie per savaitę sumedžiotus šernus turi pateikti Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kelmės rajono agentūrai.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak agentūros vyresniojo specialisto Almanto Gajausko, per praėjusią savaitę sumedžioti aštuoni šernai, daugiausia jų nušovė „Ventos“ medžiotojų klubo, Raudgirio, Pašilės, Liolių medžiotojų būreliai. Nuo sezono pradžios, gegužės pirmos dienos, iš viso nuo medžiotojų kulkų krito 18 šernų.

Šernai keliasi į kukurūzus

Kasmet dėl šernų daromos žalos į savivaldybę ar seniūnijas kreipiasi ne vienas ūkininkas.

Žemės ūkio ir kaimo plėtros skyriaus vedėjas Juozas Rimkus, kuris yra ir Medžiojamųjų gyvūnų padarytos žalos apskaičiavimo komisijos pirmininkas, teigė, jog šiemet gauti šeši ūkininkų skundai dėl šernų gadinamų pasėlių ir miškų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šernai išknisa bulvių, kviečių laukus. Vienas miško savininkas skundėsi, jog žiemą šernai nuskabė sodinukų viršūnes.

„Komisija įvertina padarytą žalą, tačiau ne jos kompetencija žalą atlyginti. Nukentėjęs žmogus turi kreiptis į teismą“, – sakė J. Rimkus.

Šiuo metu šernai atranda kukurūzus. Kadangi kukurūzai užauga iki trijų metrų aukščio, šernai kukurūzų laukuose jaučiasi kaip miškuose. Jei netoli kukurūzų dar plyti ir koks vandens telkinukas, griovys, niekur nebeina.

Sumedžioti kukurūzų laukuose šerną – beveik neįmanoma. Šernų padaryta žala matoma tik po pjūties.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų