Albenoje (Bulgarija) vykstančiame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės taurės etape vieną didžiausių karjeros pergalių pasiekė 27-erių lietuvė Ieva Serapinaitė, iškovojusi auksą!

Lietuvė lydere tapo po fechtavimo rungties, kurioje laimėjo net 24 kovas iš 35 ir surinko 245 taškus. Puikiai I.Serapinaitei klostėsi ir 200 m plaukimas laisvuoju stiliumi. Ji finišavo per 2 min. 12.16 sek., užėmė antrą vietą ir surinko 286 tšk.

Jojimo rungtyje lietuvė tik dar labiau įtvirtino savo dominavimą. I.Serapinaitė nepadarė nė vienos klaidos ir surinko maksimalų įmanomą taškų skaičių – 300.

Kombinuotoje bėgimo ir šaudymo rungtyje I.Serapinaitė nebuvo tarp greičiausių ir užfiksavo 12-ą laiką (12:09.50 min., 571 tšk.). Visgi, anksčiau susikrautos persvaros ji neišbarstė ir finišavo pirma su 1402 tšk.! Sidabras atiteko čekei Veronikai Novotnai (1394), bronza – turkei Ilkei Ozyuksel (1385).

I.Serapinaitei tai buvo pirma pergalė per karjerą pasaulio taurėje. Lietuvė šį sezoną pradėjo nuostabiais rezultatais. Praėjusiame etape Budapešte (Vengrija) ji buvo visai netoli prizininkių trejeto – finišavo 4-a. Pernai I.Serapinaitė tapo Europos čempione.

Albenoje moterų varžybose dalyvavo ir Elzbieta Adomaitytė. Ji bendroje pusfinalio įskaitoje užėmė 20-ą vietą ir liko netoli finalinio 18-uko.