REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiuolaikinis jaunimas kur kas daugiau lytiškai išprusęs: vaikinai ir merginos domisi viskuo – nuo kontracepcijos naujovių, iki priemonių, padedančių pajusti dar didesnę aistrą. Vienintelis klausimas, kuris šioje situacijoje lieka atviras – ar tai gerai? Ar tai nežaloja jauno žmogaus psichikos ir ar tai nepaskatina jo pernelyg anksti pradėti lytinį gyvenimą?

REKLAMA
REKLAMA

Jaunimogidas.lt atliko tyrimą, kurio metu kalbino per 50 jaunuolių apie tai, ką jie mano apie lytinius santykius paauglystėje. Dauguma pasisakančiųjų – nuo 16 iki 18 m. – vadinasi, dar nepilnamečiai, tačiau jau ragavę lytinio gyvenimo malonumų arba patyrę karčių ašarų skonį dėl nelauktai ir netikėtai pradėtos naujos gyvybės.

REKLAMA

„Pastojau turbūt vakarėlio metu, nežinau, kaip ir kur, tačiau žinau, kad buvo nelabai malonu – vaikinas, matyt, taip pat buvo apsvaigęs nuo alkoholio. Jokio malonumo neprisimenu, jokio skausmo – irgi. Žinau, kad tai buvo pirmas kartas. Deja, pasibaigęs vaikelio pradėjimu. Pasidaryti abortą neleido tėvai, todėl nusprendžiau auginti. Dabar nesigailiu, bet tuo metu, prieš dvejus metus, kai buvau tik 16, man tai buvo pernelyg didelė našta“, – atvirauja aštuoniolikmetė Simona.

REKLAMA
REKLAMA

Dvidešimt metų perkopęs Tadas, paklaustas, kaip vertina seksą paauglystėje, nustemba ir atsako į klausimą klausimu: „O kada ta paauglystė? Jei tai pradedama  nuo 13 m., tada privalumai kaip ir baigiasi... Tačiau, jei tai daroma iš esmės subrendus (kai kurių šaltinių duomenimis, šiuolaikinė mergina jau būna subrendusi gimdymui ~15 m., nors gal kiek ankstoka ir tai), nematau nieko blogo, o tiksliau, jei tai daroma su nuolatiniu partneriu, kuriuo pasitiki ir planuoji tolimesnį gyvenimą, tai gali suartinti, išmokyti atsakingumo. Bet nemanau, kad anksčiau ni 16-17m. būtų protinga užsiimti seksu“, – mąsto jaunas vaikinas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Anot jo, seksas paaugystėje turi daugiau trūkumų nei privalumų: „Nenorėčiau, kad mano vaikai pradėtų mylėtis labai anksti, dėl to, kad gal daugiau trūkumų.. Esmė ta, kad jaunuoliai nelabai dar gali pilnai suprasti savo galimas veiksmų pasekmes, o tai gali smarkiai paveikti jų tolesnį gyvenimą. Taip pat gal ir švietimo apie apsisaugojimą trūkumas neprideda pasitikėjimo seksu ar sekso partneriu... Dėl nežinojimo, neapsiskaitymo galima padaryti neatitaisytinų klaidų“.

Pasikalbėjus su nepilnamečiais, paaiškėjo, kad seksu daugelis iš jų jau užsiima, tačiau ne kiekvienas pasiruošęs atsakyti už padarytus veiksmus – naujos gyvybės pradžią. „Seksas iš meilės atsiranda daug vėliau“, – apibendrina pokalbį mergina, anksti pradėjusi lytinį gyvenimą.

REKLAMA

Patarimai paaugliams, norintiems nerti į lytinio gyvenimo malonumus per anksti:

-          jei jau nusprendėte užsiimti seksu, tam turite būti pasirengę (apie tai ne kartą kalbėję su partneriu ir aptarę, kokia „apsaugą“ naudosite – prezervatyvus, kontracepcines priemones (jomis reikia iš anksto pasirūpinti – jas turi paskirti ginekologas);

-          mylėtis be kontracepcijos (prezervatyvų ir kitų priemonių) nerekomenduojama, nes partneris, juolab, jei nepatyręs, aistros akimirką gali sunkiai kontroliuoti sėklos išsiveržimą. Po glamonių, susijaudinus, partneris turėtų užsidėti prezervatyvą. Varpos įeiga į makštį be prezervatyvo – NEREKOMENDUOJAMA;

-          mylėkitės neapsvaigę, ramioje, romantiškoje aplinkoje, viską iš anksto suplanavę ir iš meilės.

Gražių akimirkų kartų (ir visada mąstykite, ar tos akimirkos ATSAKINGOS ir ne per ANKSTI).

Amelija Kotlerytė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų