REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kiekvienas pradėjęs verslą ar siekdamas jo plėtros, neabejoja sėkme. Vis dėlto šiems procesams reikalingas kapitalas, o siekiant jo gauti, tenka projekto sėkme įtikinti ir kitus.

Kiekvienas pradėjęs verslą ar siekdamas jo plėtros, neabejoja sėkme. Vis dėlto šiems procesams reikalingas kapitalas, o siekiant jo gauti, tenka projekto sėkme įtikinti ir kitus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak banko „Citadele“ smulkaus ir vidutinio verslo įmonių atstovo Šarūno Šlimo, augant verslumo lygiui Lietuvoje, vis dažniau smulkieji verslininkai aktyviai ieško išorinių verslo finansavimo šaltinių.

REKLAMA

„Šiandieninis verslininkas atidžiai renkasi ir vertina rinkoje esančias finansavimo priemones ir ieško finansavimo pas patikimus partnerius, todėl jaučiame vis didėjantį smulkaus ir vidutinio verslo susidomėjimą bankinėmis paskolomis ir bankų siūlomais finansiniais sprendimais verslui”, - apie situaciją kalba jis.

Skolinasi ir verslo pradžiai

Verslininkai paprastai skolinasi veiklos pradžiai, tik jeigu kuriamas verslas reikalauja didesnių investicijų, o verslui įsibėgėjus, plėtrai skiriamas savas kapitalas. Pasak Š. Šlimo, šiandieninė situacija rodo, kad smulkieji ir ypatingai jaunieji verslininkai yra ambicingesni ir nebijo naudotis išorinio finansavimo galimybėmis.

REKLAMA
REKLAMA

„Smulkusis verslas dažniausiai skolinasi veiklos plėtrai, tačiau pastaruoju metu pastebimas vis didėjantis verslo pradžios finansavimo poreikis. Pagal Pasaulio banko „Doing Business“ indeksą Lietuva vertinama kaip viena iš palankiausių šalių pradėti savo verslą ir užima 11 vietą iš 189 valstybių. Palanki verslo aplinka šalyje leidžia startuoti su vis didesniais verslo projektais, kuriems dažnai nepakanka nuosavo kapitalo, tuomet pasitelkiami išoriniai finansavimo šaltiniai”, - kalba ekspertas.

Reikia atlikti skaičiavimus

Tiesa, vien ambicijų ir užsidegimo, ieškant finansavimo, neužteks. Š. Šlimas pabrėžia, kad verslininkai turėtų tinkamai pasiruošti finansavimo prašymui ir parengti visus reikalingus verslo skaičiavimus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Labai svarbu, kad būsimas ar esamas verslininkas, prieš kreipdamasis dėl finansavimo, pats gerai įvertintų ir pamatuotų savo verslo projektą ar idėją, jos sėkmę, atliktų būtinus skaičiavimus, paruoštų verslo planą”, - sako jis.

Vis dėlto verslas neabejotinai yra finansiškai rizikinga veikla, kuomet sunku numatyti nesėkmės atvejus. Dar didesnė įtampa atsiranda, kai verslininkai rizikuoja skolintais pinigais. Š. Šlimas nuramina ir teigia, kad yra įvairių paskolos grąžinimo užtikrino priemonių, tokių kaip turto įkeitimas, asmeninis laidavimas, gautinų sumų įkeitimas ir kitos, tačiau pati efektyviausia priemonė yra verslininko nuolatinis ryšys ir bendravimas su savo banku.

„Nuolatinis ir savalaikis apsikeitimas informacija leidžia banko atstovams laiku teikti ekspertines įžvalgas finansuojamam verslininkui dėl besiklostančių teigiamų ar neigiamų permainų versle. Šiandien bankai yra ne tik verslo finansavimą teikiančios institucijos, bet ir verslininkų partneriai, konsultantai, patarėjai, siekiantys užtikrinti sėkmę ir tęstinumą versle. Todėl kilus sunkumams patartina kuo greičiau kreiptis į savo banką dėl patarimo ar sprendimo, labiausiai tenkinančio susiklosčiusioje situacijoje abi šalis”, - pabrėžia ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų