REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karolis Birgilas / Savaitraštis „Ekonomika.lt“

Laikas verslo pasaulyje yra reikšmingas tiek pat, kiek plaukimo baseine. Kartais gali neužtekti magnato Warreno Buffeto patarimų ar Rūtos Meilutytės greičio norint pasiekti maksimalų rezultatą.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbant apie sėkmę, kiekvienas turi savo herojų, į kurį žvelgia su pagarba. Tačiau net tie, kurie veikia itin sėkmingai, paroje turi tiek pat valandų. Dažniausiai ieškoma sėkmės receptų užsienio portaluose, kur sėkmingai dirbančių verslininkų taisyklės yra pateikiamos kaip panacėja, tačiau mūsų rinkai jos gali netikti.

REKLAMA

Laikas yra ribotas

Žolė žalesnė kitoje tvoros pusėje, tačiau ir savo kieme turime talentingų vadovų bei verslininkų, kurie negaili patarimų. Savo bendrovės „Get Jar“ padalinį iškėlęs į Silicio slėnį investuotojas Ilja Laursas konkuruoja su tokiomis bendrovėmis kaip „Google“ ir „Apple“ bei teigia, kad svarbiausio dalyko produktyvumui pasiekti mes negalime kontroliuoti.

„Visi resursai, kuriuos turi žmogus, yra neriboti, išskyrus laiką. Arba išmoksti jį valdyti, arba nespėji ko nors padaryti. Sakykime, laiko valdymas plačiąja prasme – kaip dirbi su elektroniniu paštu, kaip organizuoji susitikimus, – yra didžiulis menas. Man prireikė net kelerių metų, kad pradėčiau tą laiką valdyti“, – pasakojo jis.

REKLAMA
REKLAMA

I. Laursas pabrėžė, kad svarbu išsiskirti prioritetus elektroninio pašto dėžutėje, ir pataria atsakyti ne į visus laiškus, o likusius žymėti vėliavėlėmis ir spalvų pasirinkimais, kuriuos leidžia programa. Prioritetų ir laiko svarbą išskiria ir kavinių tinklo „Coffee Inn“ bendraturtis Nidas Kiuberis.

„Naudoju senamadiškus darbų sąrašus ant popieriaus ir derinu juos su „iCloud“ esančia darbotvarke, bet dažnai naudoju ir popierinius užrašus. Stengiuosi prioritetą skirti svarbiausiems dalykams, nes supratau, kad nemėgstu vienu metu atlikti kelių užduočių“, – pasakojo jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Sportas ir miegas – savaime suprantami

Visi savaitraščio „Ekonomika.lt“ kalbinti vadovai nepabrėžė sporto svarbos produktyvumui pasiekti. Tai jie laiko savaime suprantamu dalyku.

N. Kiuberis teigė, kad rytinė mankšta padeda suteikti kūnui energijos ir „įjungti“ smegenis. Bendrovės NDX vadovas Ignas Staškevičius ir „Vyno klubo“ vadovas Arūnas Starkus tvirtino, kad svarbiausia miegoti bent 7 valandas ir skirti laiko mankštai ar kitam sportui.

„Reikia ryte pasportuoti: tai vienareikšmiškai pakelia tonusą. Taip pat svarbu miegoti bent 7 valandas, o visa kita nesvarbu“, – teigė pastarasis.

REKLAMA

Tarptautiniuose maratonuose anksčiau aktyviai bėgęs I. Staškevičius pridūrė, kad sportuoti svarbu prieš darbą, tačiau, pasak jo, nieko tokio, jei tam lieka bent valanda vakare. Taip kūnas yra paruošiamas kitos dienos darbams.

Padeda planai

Ruoštis kitai dienai iš vakaro pradeda ir bendrovės „Audėjo baldų centras“ vadovas Jonas Karčiauskas.

„Dėliotis kitos dienos darbus pradedu jau vakare. Žinoma, ryte jie gali ir pasikeisti, juk tai natūralu, bet iš vakaro susidaryto plano stengiuosi laikytis“, – teigė rytais sportuojantis ir plaukiojantis vadovas.

REKLAMA

Dieną griežtai planuoti siūlo ir N. Kiuberis. „Kalbant apie produktyvumą, reikia gabalais susikarpyti dieną ir vienam darbui skirti konkretų laiką. Mano manymu, maksimalus laiko intervalas, per kurį galima dirbti susikaupus, yra 90 minučių. Paskui reikia daryti pertrauką“, – planavimo įpročius atskleidė jis.

Šalia planų komunikacijos bendrovės „Integrity“ direktorė Daiva Lialytė išskyrė discipliną. Pasak jos, disciplina neatskiriama nuo tikro vadovo. „Vadovas turi būti labai disciplinuotas žmogus, nes jis rodo pavyzdį. Gal jaunystėje ir gali po vakarėlio ateiti į darbą, bet kai eini atsakingas pareigas, negali sau to leisti. Turi išsimiegoti. Tai šventas dalykas“, – pabrėžė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Individualūs įpročiai

Bendrovės „Grigiškės“ prezidentas Gintautas Pangonis teigė, kad papildomos energijos suteikia aplinkos pakeitimas. „Konkrečių taisyklių neturiu, bet šiek tiek mėgstu pakaitalioti darbą prie stalo ir pasivaikščiojimą po gamyklas. Tai savotiškai prablaško. Kai dirbdasmas prie tam tikro projekto pajuntu, kad ima mieguistumas, išgeriu kavos ir einu į gamybą“, – atskleidė jis.

Iki 9 valandų ryto biure atsirandantis N. Kiuberis, užuot skaitęs įrašus socialiniame tinkle „Facebook“, pats pirmiausia sukuria tekstą arba įrašą.

REKLAMA

I. Laursas įsitikinęs, kad sėkmė yra gerų įpročių pasekmė. „Nepakanka vieną kartą padaryti ką nors teisingai, reikia būti išsiugdžius tinkamus įpročius“, – akcentavo telefono skambučius susitikimuose atmetantis verslininkas.

Rokenrolas ir rupūžės

Žinoma, versle svarbi komanda, o produktyvi komanda dar svarbesnė. Šiuo klausimu absoliuti dauguma vadovų buvo liberalūs. Visi teigė, jog žvalūs darbuotojai yra sėkmingos įmonės veiklos būtinybė, tačiau auksinės taisyklės, kaip motyvuoti visus, pasak jų, nėra.

„Galima susėsti prie didelio stalo ir diskutuoti, bet vienos tiesos niekada nerasime. Žinoma, kiekvienam yra skirtingas produktyvumo receptas. Vadovo duona ir yra ta, kad jis turi žinoti, kaip motyvuoti kiekvieną atskirai“, – tvirtino bendrovės „Audėjo baldų centras“ vadovas J. Karčiauskas.

REKLAMA

N. Kiuberis ir D. Lialytė pasidalijo ne tik vadovams tinkančiais patarimais.

„Yra labai geras psichologinis patarimas – bučiuoti rupūžę. Kiekvienas turime darbų, kuriuos atidėliojame, kurie yra nemieli ir pan. Tada reikia pakštelti tą rupūžę, ir diena prašvinta, o į visus darbus kimbi su vėjeliu“, – atskleidė jau trylika metų joga užsiimanti „Integrity“ direktorė.

N. Kiuberis pastebi, kad net neišprendžiama situacija bus palikta užnugaryje, jei tik bus lengvai į ją pažiūrėta.

„Paprastai skatinu kūrybiškai prieiti prie klausimų ir juos taip spręsti. Nereikia sustoti aklavietėje, reikia veikti plačiau. Mes apskritai esame nenuobodi kompanija ir stengiamės su kūrybiškumo ir rokenrolo gaidele žiūrėti į viską“, – savo poziciją pateikė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jeigu sėkmės recepto ir nėra, negalima paneigti vieno fakto. Gerai žinomi Lietuvos verslo atstovai paroje turi tiek pat valandų, kiek ir kiti piliečiai.

Produktyvumas ir ekonomika

2012 metais vidutinė darbo jėgos per valandą sukurta vertė ES siekė 32 eurus

Lietuvoje šis rodiklis siekė 10,3 euro

Portalo cvmarket.lt duomenimis, Lietuvoje darbuotojai vidutiniškai „Facebook“ tinkle praleidžia 33,6 minutės darbo laiko.

Tai kasmet darbdaviams kainuoja 70 mln. litų.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų