• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą Ukrainoje įtraukta Lietuvos žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos bendrovė „Vičiūnų grupė“ per dvejus metus galėjo pasitraukti iš Rusijos, nepaisant galimų nuostolių – Lietuvoje yra tokių pavyzdžių, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NGSK) narys Jonas Jarutis.

Į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą Ukrainoje įtraukta Lietuvos žuvies bei kitų maisto produktų gamybos ir prekybos bendrovė „Vičiūnų grupė“ per dvejus metus galėjo pasitraukti iš Rusijos, nepaisant galimų nuostolių – Lietuvoje yra tokių pavyzdžių, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NGSK) narys Jonas Jarutis.

REKLAMA

To paties komiteto narys Arvydas Pocius sako, kad grupė elgiasi nesąžiningai kitų iš Rusijos pasitraukusių Lietuvos verslų atžvilgiu.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos atstovas J. Jarutis sako, jog kai kurios šalies įmonės dėl veiklos Rusijoje tęstinumo apsisprendė per kelias valandas. 

„Suprantu, kad verslui pasitraukti gali reikėti laiko, bet aš manau, kad ir „Vičiūnų grupei“, ir visiems kitiems du metai buvo pakankamas laikas, kad išvestų savo verslus – nutraukti, parduoti ar kažkaip kitaip padaryti. Tuo labiau, kad yra pavyzdžių Lietuvos kompanijų, kurios per kelias valandas priėmė sprendimus ir nepaisant nuostolių nutraukė veiklą Rusijoje. Viena iš tokių yra „Agrokoncernas“, – pirmadienį LRT radijui sakė J. Jarutis.

REKLAMA
REKLAMA

„Valstiečių“ lyderio Ramūno Karbauskio kontroliuojama viena didžiausių Lietuvos žemės ūkio grupių „Agrokoncernas“, iš Rusijos importavusi daug trąšų, atsisakė naujų sandorių šioje šalyje iš karto prasidėjus plataus masto karui Ukrainoje 2022 metų vasarį.

REKLAMA

Tikėtina, kad Rusijoje vis dar veikia šimtai Lietuvos įmonių

Anot J. Jaručio, be „Vičiūnų grupės“, Rusijoje vis dar, tikėtina, dirba šimtai Lietuvos įmonių. 

„Čia paminėtas vienos įmonės vardas, tai turbūt neatsako į visus klausimus, vien dėl to turbūt, kad yra Kauno mero šeimos verslas, bet yra šimtai turbūt įmonių Lietuvos, kurios iki šiol dirba Rusijoje ir tai yra iš tikrųjų grėsmė (...). Atėjus valandai X natūralu, kad mes galime abejoti tų žmonių lojalumu valstybei, nes valstybė yra priėmusi poziciją neremti jokiais būdais Rusijos agresijos Ukrainoje“, – kalbėjo J. Jarutis.

REKLAMA
REKLAMA

Komiteto narys konservatorius A. Pocius sako, kad „Vičiūnų grupė“ yra nesąžininga kitų Lietuvos verslų, kurie sureagavo į rekomendacijas trauktis iš Rusijos, atžvilgiu, nes tęsia veiklą šioje šalyje. 

„Šioje vietoje, aš manau, kad tikrai yra nesąžininga, negražu, nes tikrai kiti verslininkai, kurie turėjo būtent verslo ryšius su Rusija, jie pasitraukė, aišku, turėjo tam tikrų nuostolių, kažkiek Vyriausybė jiems, matyt, kompensavo, o „Vičiūnų grupė“, kaip matome, nereaguoja. Tiesiog daro savo biznį ir tiek. Čia daugiau moralinė žala Lietuvai“, – LRT radijui sakė A. Pocius.

Iš Rusijos pasitraukusios įmonės patiria didelių nuostolių

Lietuviškų padažų ir pagardų gamintoja „Daumantai LT“ 2022 metų birželį neįvardijamam pirkėjui pardavė Nyderlandų įmonę „KL Food Group BV“, kuri valdė 65 proc. Kaliningrado srityje veikusios „Agroprodukt“ gamyklos akcijų. Tuomet įmonės vadovas ir akcininkas Saulius Grinkevičius sakė, jog dėl tokio sprendimo teko susitaikyti su dideliais nuostoliais, organizuoti akcijų pardavimą ypatingomis sąlygomis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

S. Grinkevičius anksčiau LRT radijui sakė, kad kuo greičiau parduoti fabriką Kaliningrado srityje buvo pilietinė pozicija, o dėl nuostolingo sandorio nesigailima. „Daumantų LT“ vadovas teigė apgailestaujantis, kad kitos Lietuvos įmonės dėl didelio pelno iš Rusijos nesitraukia, bet tai – jų pačių apsisprendimas ir priversti to padaryti negalima.

„Vičiūnų grupės“ savininkai nuo 2022 metų pavasario, kai Rusija pradėjo invaziją Ukrainoje, teigia bandantys parduoti verslą Kaliningrado srityje, tačiau kol kas nesėkmingai.

Ukrainos nacionalinė korupcijos prevencijos agentūra praėjusią savaitę paskelbė įtraukusi „Vičiūnų grupę“ į tarptautinių karo rėmėjų sąrašą, nes ji tęsia veiklą Rusijos rinkoje. Tai reiškia, kad ji patenka ir į pasaulinę „World check“ duomenų bazę, kurioje publikuojami padidintos rizikos asmenys ir organizacijos siekiant padėti identifikuoti bei suvaldyti finansinę ir reputacinę riziką. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų