REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas sudarė laikinąją tyrimo komisiją, kuri spręs, ar duoti sutikimą patraukti į baudžiamąją atsakomybę, suimti ar kitaip suvaržyti į eismo įvykį patekusio Seimo nario Ryto Kupčinsko laisvę.

REKLAMA
REKLAMA

Už komisijos sudarymą balsavo 72 Seimo nariai, prieš buvo 1, susilaikė 10 parlamentarų.

Komisijoje dirbs 11 Seimo narių. Jos pirmininku paskirtas konservatorius Kęstutis Masiulis, pavaduotoju - socialdemokratas Julius Sabatauskas. Komisijai pavesta tyrimą atlikti iki šių metų gruodžio 7 d.

REKLAMA

Seimo Liberalų ir centro sąjungos (LiCS) frakcija nusprendė nedalyvauti šios tyrimo komisijos darbe, nes, jos manymu, teisėsauga žaidžia politinius žaidimus, kuriuose frakcijos nariai neketina dalyvauti.

Liberalcentristų nuomone, teisėsauga kelių eismo taisyklių pažeidėjams taiko dvigubus standartus: pavyzdžiui, prokurorui, kuris avarijoje partrenkė žmogų, skiriama švelniausia piniginė bauda, tuo tarpu panašų pažeidimą padariusiam Seimo nariui organizuojama imuniteto panaikinimo procedūra. Per diskusijas ir kitų frakcijų parlamentarai turėjo abejonių dėl būtinybės atimti R. Kupčinsko teisinę neliečiamybę.

REKLAMA
REKLAMA

Antradienį generalinis prokuroras Darius Valys iš Seimo tribūnos paprašė sutikimo patraukti bį baudžiamąją atsakomybę Seimo narį R. Kupčinską. Jis kreipėsi į Seimą dėl parlamentaro vasarą padarytos avarijos, per kurią R. Kupčinskas automobiliu partrenkė per pėsčiųjų perėją dviračiu važiavusią merginą ir nesunkiai ja sužalojo.

Kaip ELTA jau skelbė, Seimo narys R. Kupčinskas pats prašė Seimo narių, kad jie atsižvelgtų į generalinio prokuroro D. Valio prašymą, sutiktų patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn ir balsuotų už jo teisinio imuniteto panaikinimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šiuo metu yra atlikti visi būtini ir įstatymo nedraudžiami ikiteisminio tyrimo proceso veiksmai, tačiau norint baigti tyrimą R. Kupčinskui turi būti surašytas pranešimas apie įtarimą, ir jis turi būti apklausiamas.

Konstitucijoje ir Seimo statute įtvirtinta nuostata, kad Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas ar kitaip suvaržoma jo laisvė. Dėl Seimo nario laisvės suvaržymo gali kreiptis tik šalies generalinis prokuroras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų