REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas pritarė Prezidentės Dalios Grybauskaitės teikiamai pulkininko leitenanto Gedimino Grinos kandidatūrai į Valstybės saugumo departamento (VSD) vadovo pareigas. Ketvirtadienį už tokį nutarimą vieningai balsavo 127 Seimo nariai, prieš ir susilaikiusių nebuvo.

REKLAMA
REKLAMA

Būsimasis VSD vadovas sulaukė palaikymo ir komplimentų iš visų Seimo frakcijų. Tačiau daugiausia parlamentarai linkėjo jam atsilaikyti prieš politikų spaudimą ir būti mažiau matomam televizijos ekranuose bei laikraščių puslapiuose.

REKLAMA

Pasak Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno Jurgio Razmos, jo vadovaujama frakcija nutarė "santūriai palaikyti kandidatą", kuris tvirtai žadėjo visus procesus tiksliai reglamentuoti, atsiriboti nuo bet kokių politikų įtakų.

Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Erikas Tamašauskas tikisi, kad "pulkininkas, užėmęs šias atsakingas pareigas, nepolitikuos".

Krikščionių partijos frakcijos vardu kalbėjusio Vidmanto Žiemelio nuomone, labai svarbu, kad būsimasis VSD vadovas sugebėtų išgyvendinti prieš tai buvusį politikavimą, atsispirtų politikų spaudimui.

REKLAMA
REKLAMA

"Remiame šį kandidatą. Mums atrodo, kad jis sugebės atsilaikyti nuo TS-LKD bandymų daryti įtaką šiai struktūrai", - sakė Seimo frakcijos Tvarka ir teisingumas seniūnas Valentinas Mazuronis.

Pasak opozicijos lyderio Vytauto Gapšio, "VSD turi būti depolitizuota institucija, neturi veltis į viešųjų ryšių skandalus".

Seimo nariai taip pat pageidavo, kad naujas VSD vadovas pasirūpintų tuo, jog būtų nutrauktas politikų ir žurnalistų pokalbių pasiklausymas.

Girdamas Prezidentės pasirinkimą "tvarkiečių" frakcijos seniūno pavaduotojas Remigijus Ačas teigė manąs, kad naujas VSD vadovas "pajėgus pažaboti galingas verslo struktūras, kurios daro įtaką politikams".

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu Seimo narys liberalcentristas Žilvinas Šilgalis pagyrė kandidatą ir už nuoširdumą. "Jo geros akys, o tokios struktūros vadovams ne visada tai būdinga",- pastebėjo politikas.

Dėkodamas už pareikštą pasitikėjimą G. Grina teigė, kad vadovavimas VSD jam yra didelis asmeninis iššūkis. Būsimasis VSD vadovas tikisi konstruktyvaus bendradarbiavimo su Seimu ir Vyriausybe.

"Viena vertus, džiaugiuosi, nes tai visiškai kitas darbo pobūdis, nes aš išeinu iš krašto apsaugos tarnybos, ten karinė struktūra, čia daugiau civilinė struktūra", - sulaukęs Seimo palaikymo žurnalistams sakė G. Grina.

REKLAMA

Paklaustas, kaip atsilaikys prieš politikų spaudimą, jis atsakė: "Manau, informacijos teikimo reglamentavimo būdu".

Būsimasis VSD vadovas nesako, kokie galimi kadriniai pasikeitimai departamente, nes "pirmiausia reikia susipažinti su institucija".

G. Grina šiuo metu dirba Krašto apsaugos ministerijoje. Jis yra 2-ojo operatyvinių tarnybų departamento direktoriaus pavaduotojas, nuo praėjusių metų spalio šiame poste pavaduojantis į užsienį išvykusį mokytis savo viršininką.

Nuo 2005 metų minėto departamento direktoriaus pavaduotojo žvalgybai pareigas einantis G. Grina anksčiau yra buvęs Lietuvos gynybos atašė JAV ir Kanadai, studijavęs JAV Nacionalinio gynybos universiteto Informacijos išteklių valdymo koledže bei stažavęs įvairiose NATO ir užsienio valstybių karinėse mokyklose.

REKLAMA

Už nepriekaištingą tarnybą ir karinių santykių tarp Lietuvos ir JAV stiprinimą G. Grina 2005 metais buvo apdovanotas JAV Legiono ordinu, anksčiau už pasižymėjimą tarnyboje apdovanotas Lietuvos kariuomenės ir NATO medaliais.

VSD be vadovo liko praėjusių metų pabaigoje, kai iš pareigų atsistatydino Povilas Malakauskas. Laikinai šias pareigas buvo pavesta eiti Romualdui Vaišnorui.

Pagal Konstituciją, saugumo tarnybos vadovą skiria ir atleidžia Prezidentas Seimo pritarimu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų