REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas antradienį nepritarė nutarimo projektui sudaryti laikinąją komisiją ypatingai sostinės savivaldybės finansinei padėčiai tirti. Buvo ketinta aiškintis, kodėl sostinės savivaldybė paskendo šimtus milijonų litų siekiančiose skolose, priežasčių ir aplinkybių ieškant nuo 2007 metų. Nutarimo projektas grąžintas iniciatoriams tobulinti.

REKLAMA
REKLAMA

Nutarimo projektą parengė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos seniūnas Jurgis Razma.

REKLAMA

Svarstymo metu pritarus opozicijos lyderio Valentino Mazuronio ir Seimo nario Petro Gražulio pataisai, komisijai būtų buvę pavesta sudaryti Seimo laikinąją komisiją Vilniaus miesto savivaldybės 2002-2009 metų biudžetinių lėšų iššvaistymo aplinkybėms ištirti; ar Vilniaus m. savivaldybės politikų (ar tarybos) bei pareigūnų 2002-2009 metais priimti sprendimai galėjo nulemti tai, kad šiuo metu susidarė šimtus milijonų litų siekiantys Vilniaus m. savivaldybės įsiskolinimai paslaugų tiekėjams ir kredito įstaigoms.

REKLAMA
REKLAMA

Nutarimo projekte taip pat konstatuojama, "kad Vilniaus m. savivaldybėje susiklostė sudėtinga finansinė situacija. Miesto biudžeto įsiskolinimas viršija 750 mln. Lt, priartėdamas prie metinių savivaldybės biudžeto apimčių. Dėl didelių skolų, slegiančių Vilniaus m. savivaldybę, savivaldybės taryboje pradėta diskusija dėl galimybių mažinti Savivaldybės įsiskolinimus, taip pat ir privatizuojant dalį jos turto. Svarbu išsiaiškinti gilumines priežastis, dėl kurių susidarė tokia kritiška situacija, bei asmenis priėmusius sprendimus, kuriais iš esmės buvo pabloginta Vilniaus m. savivaldybės finansinė būklė ir nepakeliamai išaugo skolos".

Dalis Seimo narių atkreipė dėmesį į Seimo kanceliarijos Teisės departamento išvadą, kurioje primenami Konstitucinio Teismo išaiškinimai, kad Seimas neturi įgaliojimų sudaryti tokių laikinųjų tyrimo komisijų, (...) kuriuos tiriant būtų įsiterpiama į kitų viešąją valdžią vykdančių, taip pat kitų Konstitucijoje ir (arba) įstatymuose numatytų valstybės bei savivaldybių institucijų įgaliojimus, taip pat kad negalima kištis į kitų valstybės ir savivaldybių institucijų (jų pareigūnų) veiklą, priimti tokių sprendimų, kuriuos gali priimti tik atitinkamus įgaliojimus turinčios valstybės ir savivaldybių institucijos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų