REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimas įteisino naują PVM lengvatą: į biudžetą nebus surinkta milijonai eurų

Atnaujinta 11:45 val.

Vis didėjant valstybės skolai, šiuo metu Finansų ministerijos sudaryta darbo grupė nagrinėja, kurias mokesčių lengvatas naikinti. Tačiau užuot naikinęs esamas lengvatas, Seimas ketvirtadienį įteisino naują pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą.

Vis didėjant valstybės skolai, šiuo metu Finansų ministerijos sudaryta darbo grupė nagrinėja, kurias mokesčių lengvatas naikinti. Tačiau užuot naikinęs esamas lengvatas, Seimas ketvirtadienį įteisino naują pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą.

REKLAMA

Už naują lengvatą, dėl kurios į biudžetą nebus surinkta nuo 70 iki 200 mln. eurų, balsavo 97 Seimo narių, prieš buvo 6, o susilaikė 23.

Kam bus taikoma nauja lengvata

Jeigu prezidentas pasirašys priimtas pataisas, nuo liepos 1 d. lengvatinis 9 proc. PVM iki kitų metų pabaigos bus taikomas daugeliui skirtingų paslaugų.

Tarp jų yra: maitinimo paslaugos, išskyrus susijusias su alkoholiniais gėrimais; meno ir kultūros įstaigų, sporto renginių, sporto klubų paslaugoms; atlikėjų (aktoriaus, dainininko, muzikanto, dirigento, šokėjo ar kito asmens, vaidinančio, dainuojančio, skaitančio, deklamuojančio arba kitaip atliekančio literatūros, meno, folkloro kūrinius ar cirko numerius) paslaugoms.

Už naują lengvatą daugiausia balsavo valdantieji konservatoriai ir liberalai, kurių Vyriausybės programoje yra numatytas mokesčių lengvatų peržiūrėjimas.

REKLAMA
REKLAMA

Daugumai atstovaujantys parlamentarai Seimo posėdyje argumentavo, kad lengvata restoranams, kavinėms, sporto klubams, įvairioms pramogoms ir renginiams reikalingos tam, kad šie sektoriai atsigautų nuo Covid-19 pasekmių.

REKLAMA

Tuo metu įstatymo projekto oponentai įrodinėjo, kad ir šiuo metu daugelis kavinių ar restoranų yra sausakimšos, tad ekonomikai atsigavus neverta taikyti naujos lengvatos. Be to, ja galės naudotis tik gyvenantys geriau, nes mažesnes pajamas gaunantys žmonės ir taip retai vaikšto į restoranus ar kultūros renginius.

Finansų ministerija prognozuoja, kad artimiausiais metais valstybės skola kils iki beveik 50 proc. šalies bendrojo vidaus produkto.

Nesutaria dėl pasekmių

Laisvės frakcijos narys Vytautas Mitalas sako, kad lengvata leis bent iš dalies kompensuoti išlaidas, kurias maitinimo sektorius patyrė dėl koronaviruso krizės. 

REKLAMA
REKLAMA

Lietuvos regionų frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis apgailestavo, kad dauguma gyventojų lengvata nepasinaudos, nes ji skirta „elitui“. Anot jo, lengvata biudžetui kainuos apie 200 mln. eurų. 

Socialdemokratas Algirdas Sysas irgi mano, kad iš lengvatos daugiausia naudos gaus turtingi, o ne paprasti žmonės.    

„Jeigu išeisite į Vilniaus gatvę aplinkui senamiestį, patekti į maitinimo įstaigą yra didelė problema vidury dienos, o vakare iš viso kalbos nėra. Vadinasi, apkrovimas tų įstaigų yra labai didelis. (...) Dabar gaunasi tokia dviprasmybė: vietos gauti restorane negali, bet dar teikiame lengvatą šioms įstaigoms. Manau, kad šios pataisos tikslingumas yra panašiai kaip pinigai iš malūnsparnio“, – kalbėjo jis.  

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak A. Syso, reikėtų padėti įmonėms, kurios per pandemiją tikrai daug prarado.   

Mišriai Seimo narių grupei priklausantis Algirdas Butkevičius apgailestavo, kad lengvata taikyta ne per pandemiją, o kai šalies ekonomika atsigauna. Tačiau jis pripažino, kad lengvata padės labiausiai nukentėjusiems sektoriams sparčiau atsigauti. 

Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas sako, kad lengvata mažins šešėlį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų