REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Parlamentas svarstys Seimo statuto pataisas, kad nuteisti parlamentarai, pasibaigus jų kadencijai, negalėtų tikėtis išeitinės kompensacijos.

Parlamentas svarstys Seimo statuto pataisas, kad nuteisti parlamentarai, pasibaigus jų kadencijai, negalėtų tikėtis išeitinės kompensacijos.

REKLAMA

Už tokį Seimo pirmojo vicepirmininko Jurgio Razmos parengtą projektą antradienį po pateikimo balsavo 98 Seimo nariai, vienas buvo prieš ir 18 parlamentarų susilaikė. Toliau pataisas svarstys Seimo Teisės ir teisėtvarkos komitetas.

„Projektu sprendžiama situacija dėl Seimo nario išeitinės išmokos, nes dabar nėra statute numatyta, kad pasibaigus kadencijai išmoka nemokama, jei Seimo narys baigė kadenciją būdamas įkalinimo įstaigoje arba sulaukęs įsiteisėjusio apkaltinamojo nuosprendžio už baudžiamąjį nusikaltimą“, – sakė J. Razma.

Panašų projektą, tik su papildoma nuostata dėl atviro balsavimo sprendžiant dėl apkaltos, jis teikė per neeilinę sesiją vasario mėnesį, tačiau tuomet parlamentas joms nepritarė.

REKLAMA
REKLAMA

J. Razma teigė dėl to pataisas išskyręs į du projektus. Antradienį balsuojant po pateikimo pritarta ir siūlymui dėl atviro balsavimo per apkaltą, tačiau tam prireikė keliskart pakartoti balsavimą, nes iš pradžių balsai pasiskirstė vienodai abiejose pusėse.

REKLAMA

Paskutiniu balsavimu po pateikimo projektui pritarta „už“ balsavus 64 Seimo nariams, prieš buvus 29 ir susilaikius 23 parlamentarams.

Statuto pakeitimai numatytų, kad išeitinė išmoka būtų nemokama, jeigu Seimo narys įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu pripažįstamas kaltu dėl nusikaltimo arba Konstitucinis Teismas (KT) nusprendžia, kad jis šiurkščiai pažeidė Konstituciją bei sulaužė priesaiką. Šiuo metu išeitinės Seimo narys negauna, jei perrenkamas kitai kadencijai arba atsistatydina.

Pasak J. Razmos, parlamentaras turėtų negauti išeitinės kompensacijos ir tada, kai įsiteisėjus teismo nuosprendžiui ar KT konstatavus priesaikos sulaužymą bei šiurkštų Konstitucijos pažeidimą, Seime neužtenka balsų per apkaltą panaikinti mandatą.

REKLAMA
REKLAMA

Būtent tokia situacija susiklostė dėl Darbo partijos frakcijos nario Vytauto Gapšio. Gruodį Seimas per apkaltą nepanaikino jo mandato Seime, nes nepavyko surinkti būtino minimalaus skaičiaus – 85 – balsų, palaikančių tokį sprendimą.

Anot J. Razmos, V. Gapšiui priklausys pusmečio dydžio išeitinė kompensacija.

Lietuvos apeliacinis teismas dėl korupcinių nusikaltimų V. Gapšiui yra skyręs puspenktų metų laisvės atėmimo bausmę, jis šiuo metu kali Kauno kalėjime. 

Pagal dabar galiojančią tvarką, rudenį pasibaigus jo kadencijai Seime, politikui turėtų būti išmokėta tiek vidutinių atlyginimų, kiek metų nepertraukiamai truko jo įgaliojimų laikas Seime, bet išmoka negalėtų būti mažesnė kaip dviejų mėnesių ir didesnė kaip šešių mėnesių atlyginimai.

Seimas turi imtis automatinio šalinimo iš Seimo numatymo, kai įsiteisėja apkaltinamasis nuosprendis.
Už ką seimo nariams mokamos išeitinės?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų