REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Seimo komisija dėl namuose smurtavusio konservatoriaus Egidijaus Vareikio neliečiamybės panaikinimo antradienį renkasi į pirmąjį posėdį.

REKLAMA
REKLAMA

Šiame posėdyje planuojama išklausyti Generalinės prokuratūros atstovą bei patį parlamentarą. Dėl rezoliucijos projekto, ar tenkinti generalinio prokuroro prašymą leisti patraukti E. Vareikį baudžiamojon atsakomybėn, komisija planuoja apsispręsti trečiadienį, BNS sakė jos pirmininkas socialdemokratas Andrius Palionis.

REKLAMA

Generalinis prokuroras Darius Valys su prašymu panaikinti namuose smurtavusio E. Vareikio neliečiamybę kreipėsi praėjusią savaitę.

Vilniaus apylinkės prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo. Numatoma, kad tas, kas mušdamas ar kitaip smurtaudamas sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo ar trumpam susargdino, baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.

REKLAMA
REKLAMA

Pirminiais policijos duomenimis, gegužės 4 dieną Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys E. Vareikis savo namuose smurtavo prieš žmoną. Neblaivus politikas Vilniaus rajono Bendorių kaime, Bendorėlių alėjoje, esančiuose namuose neva du kartus ranka žmonai sudavė per veidą. Nukentėjusioji dėl veido sumušimo gydyta ambulatoriškai.

„Tolesnis ikiteisminis tyrimas – Seimo nario E. Vareikio, kaip įtariamojo, apklausa, kardomųjų priemonių taikymas – negalimas be Seimo sutikimo patraukti šį asmenį baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę“, – kreipdamasis į Seimą pabrėžė prokuroras.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pats parlamentaras kreipėsi į Seimą, prašydamas nesilaikyti Seimo statute nurodytų procedūrų ir kuo greičiau panaikinti imunitetą. Tačiau tokios galimybės nenumato teisės aktai. Konservatorius teigė savo veiksmus vertinąs kaip chuliganizmą. „Elgiausi chuliganiškai, prašau, kad mano teisinė neliečiamybė būtų atimta ir kuo greičiau“, – žurnalistams teigė politikas.

Pagal Seimo statutą Seimo narys be Seimo sutikimo negali būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn, suimamas, negali būti kitaip suvaržoma jo laisvė. Tam, kad būtų panaikintas Seimo nario imunitetas, už tai turi balsuoti ne mažiau kaip 71 Seimo narys.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų