REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Antradienį neleidę patraukti baudžiamojon atsakomybėn tris korupcija įtariamus Seimo narius, kitą dieną parlamentarai ėmėsi karštligiškai ieškoti būdų, kaip nusiplauti korupcijos dangstytojų etiketę.

REKLAMA
REKLAMA

Trečiadienį Seimo pirmininko Artūro Paulausko iniciatyva surengtame frakcijos vadovų pasitarime nuspręsta skubiai taisyti Baudžiamojo proceso kodeksą taip, jog korupcija įtariamus parlamentarus būtų galima apklausti ir be Seimo sutikimo.

REKLAMA

"Visi frakcijų vadovai sutarė, jog reikia ieškoti formuluotės, kad tyrimas nebūtų sustabdytas ir kad tiesa būtų išsiaiškinta", - žurnalistams sakė A.Paulauskas.

Atitinkamos Baudžiamojo proceso kodekso pataisos gali būti pateiktos Seimui ketvirtadienį, tačiau neaišku, kada jos bus priimtos. Be to, Seimas ketina liepos 20 dieną baigti pratęstą eilinę pavasario sesiją.

Tuo tarpu anksčiau ryte su Seimo pirmininku susitikęs generalinio prokuroro pavaduotojas žurnalistams pranešė, jog prokuratūra rengiasi nutraukti tyrimą dėl trijų parlamentarų kai tik "Valstybės žiniose" bus paskelbtas parlamento sprendimas dėl atsisakymo patraukti juos baudžiamojon atsakomybėn.

REKLAMA
REKLAMA

"Seimas neleido vykdyti baudžiamojo persekiojimo, vadinasi baudžiamasis procesas toliau yra negalimas. Logiškas žingsnis būtų perduoti surinktą medžiagą Seimui", - sakė jis.

Antradienį Seime nepakako balsų patenkinti Generalinės prokuratūros prašymą leisti baudžiamojon atsakomybėn patraukti nuo 25 iki 95 tūkst. litų kyšių ėmimu įtariamus Vytautą Kvietkauską, Arvydą Vidžiūną ir Vytenį Andriukaitį.

Tačiau prieš leidimą patraukti baudžiamojon atsakomybėn įtariamus parlamentarus balsavę Seimo nariai jau kitą dieną prabilo apie tai, kad kai kuriems įtariamiesiems yra pagrindo inicijuoti apkaltą už viešųjų ir privačių interesų supainiojimą."Man nesudrebėtų ranka inicijuoti teikimą apkaltai", - BNS sakė liberalcentristas Raimondas Šukys, nepritaręs parlamentarų patraukimui baudžiamojon atsakomybėn.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jo nuomone, yra pagrindo inicijuoti apkaltą V.Kvietkauskui ir V.Andriukaičiui.

Tuo tarpu, Seimo Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas Algimantas Salamakinas, vadovavęs prokuratūros prašymą nagrinėjusiai Seimo laikinajai tyrimo komisijai, mano, jog yra pagrindo inicijuoti apkaltą tik vienam V.Kvietkauskui.

"Kiti du iki apkaltos netempia", - žurnalistus tikino A.Salamakinas.

Jo nuomone, V.Andriukaičio ir A.Vidžiūno elgesys gali būti vertinamas tik Etikos ir procedūrų komisijoje.

A.Salamakinas taip pat pažymėjo, jog už kai kurias savo kalbas su verslininkais V.Andriukaitis ir A.Vidžiūnas galėtų "gauti barti" nuo savo partijų ir frakcijų.

REKLAMA

Etikos ir procedūrų komisijos pirmininkas pakartojo esąs už tai, jog teisėsaugos slapta įrašyti parlamentarų pokalbiai su verslininkais būtų paviešinti.

Seimas leidimo patraukti baudžiamojon atsakomybėn nedavė nepaisant pačių įtariamųjų prašymų ir Seimo pirmininko raginimų.

A.Paulauskas antradienį teigė esąs nusivylęs Seimo sprendimu ir pareiškė, jog tokiu būdu parlamentas pademonstravo save "iš pačios blogiausios pusės".

BNS

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų