REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Visai neseniai vilnietis Martynas savo sklypo valdose aptiko neįprastą radinį. Po žiemos vaikštinėdamas po sklypą vyras aptiko paslaptingo gyvūno kaukolę.

Visai neseniai vilnietis Martynas savo sklypo valdose aptiko neįprastą radinį. Po žiemos vaikštinėdamas po sklypą vyras aptiko paslaptingo gyvūno kaukolę.

REKLAMA

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Martynu ir paprašė leidimo pasidalinti radinio nuotraukomis.

Vyras leidimą suteikė ir pridūrė, jog keista tai, kad jam pavyko aptikti tik gyvūno kaukolę, o šalia jos jokių kitų kaulų nebuvo.

Pasidalijo žinia

Vilnietis socialinio tinklo „Facebook“ „Miško radinių“ grupėje pasidalijo nuotrauka, ja klausdamas, galbūt grupės nariai žino, kam priklauso gyvūno kaukolė.

„Gal ne kiek miško, o sklypo pušų apsupty. Nespėliosiu, o iškart paklausiu išmanančių, kieno gali būti?“, – grupės narių klausė Martynas.

Vyro įrašas sulaukė skirtingų reakcijų. Grupės nariai įvairiai bandė spėlioti, kam priklauso gyvūno kaukolė.

Viena iš komentatorių teigė, kad kaukolė tikra priklauso arkliui: „Tikrai arklio. Labai stambus apatinis žandikaulis ir yra iltiniai dantys.“

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu kiti svarstė, jog, greičiausiai, kaukolė priklauso šernų šeimai.

Atsakė ekspertas

Apie Martyno atrastą radinį naujienų portalas tv3.lt pakalbino gamtininką Deividą Makavičių. Ekspertas atsakė, kam priklauso ši kaukolė.

REKLAMA

„Nuotraukoje matyti, kad tai yra naminio gyvūno kaukolė. Tai arklio arba žirgo kaukolė. Vienas iš išskirtinių bruožų – apatinio žandikaulio praplatėjimas. To kiti laukiniai gyvūnai, tokie kaip elniai, neturi. Tai čia yra naminio gyvūno kaukolė“, – paaiškino D. Makavičius.

Nors identifikuoti kaukolę pavyko, tačiau jos atsiradimas kelia klausimų net ir ekspertui. Jis pateikė kelias versijas, kaip radinys galėjo atsidurti Martyno kieme.

„Klausimas, kaip jis ten atsidūrė. Įprastai naminių gyvūnų gaišenos utilizuojamos. Tai galbūt kažkoks gyvūnas kaulus atkapstė ar žmogus atsinešė“, – mąstė gamtininkas.

REKLAMA
REKLAMA

Po žiemos radinių padaugėja

Pasak eksperto, nors naminių gyvūnų gaišenų po žiemos atrasti nėra taip lengva, tačiau laukinių gyvūnų tikrai galima. Ypač, jeigu gyvūnai stambesni.

„Visą laiką žiema gyvūnams yra sudėtingiausias išgyvenimo periodas. Tai natūralu, kad žiemą didelė gyvūnų dalis žūva.

Pirmoje eilėje seni, nusilpę gyvūnai. Jie miršta dėl maisto stygiaus, nes šviesusis dienos laikotarpis trunka trumpiau, tad sunkiau ieškoti maisto.

Dėl to nutirpus sniegui galima nebūdingose vietose rasti gyvūnų gaišenų. Aišku, daugiausiai aptinkame stambesnių gyvūnų, nes mažesnieji greitai pranyksta. O stambesni gyvūnai, tai lapės, usūriniai šunys, elniai, šernai“, – paaiškino ekspertas.

Nustatyti būtų lengviausia, ta kaukolė palyginti kumelės ir ožio nusineš us į tvartelį, nebeliktų jokių spelionių, kam šitas kaušas priklauso
Akivaizdu, kad tai krokodilas, tik užsilikęs iš dinozaurų eros...
O kodel pamatęs nenustėro ? Straipsnį rašė kita kvaiša ? Viena šiurpsta, o kita stėrsta ir taip juokina visą šalį...
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų