REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Daugelis skaičiuoja, kad užsienyje atostogauti – pigiau. Tačiau, kiek kainuoja atostogos svetur? Kokią mažiausią sumą reikėtų joms skirti? Pavyzdžiui, ar trumpoms savaitgalio atostogoms užtektų 200 eurų?

Daugelis skaičiuoja, kad užsienyje atostogauti – pigiau. Tačiau, kiek kainuoja atostogos svetur? Kokią mažiausią sumą reikėtų joms skirti? Pavyzdžiui, ar trumpoms savaitgalio atostogoms užtektų 200 eurų?

REKLAMA

Piniginėje turėdama būtent 200 eurų pabandžiau suplanuoti atostogas Slovakijos sostinėje Bratislavoje pirmąjį sausio savaitgalį ir man pavyko tai padaryti.

Pasirinkau Bratislavą, nes ten radau tikriausiai pigiausią skrydį iš Lietuvos. Oro linijų „Ryanair“ bilietai asmeniui pirmyn ir atgal atsiėjo 30 eurų. Priklausomai nuo datų buvo galima rasti ir dar pigesnių skrydžių už 25 eurus ar šiek tiek brangesnių – už 35 eurus. Tiesa, skrydis buvo iš Kauno oro uosto. Todėl ieškant skrydžių verta jų ieškoti ne tik iš Vilniaus, bet ir iš Kauno ar Palangos oro uostų.

Nusipirkusi skrydžius ėmiau ieškoti vietos nakvynei. Kadangi kelionė – vos dviejų naktų, nakvynei išsirinkau butą šalia senamiesčio, kuris atsiėjo 120 eurų dviem asmenims. Taigi vienam asmeniui nakvynė kainavo 60 eurų. 

REKLAMA
REKLAMA

O pasirinkus nakvoti ne buto ar viešbučio atskirame kambaryje, bet hostelyje (svečių namuose), nakvynė gali būti dar pigesnė ir atsieiti vos 30 eurų už dvi naktis.

REKLAMA

Kadangi Bratislavoje turėjome tik vieną „pilną“ dieną ir du pusdienius, daugiausiai laiko skyrėme pasivaikščiojimui senamiestyje, aplankėme dar vis papuoštą miesto eglę, žymiąją mėlynąją bažnyčią, užsukome ir į Apponyi rūmų muziejų.

Jame už 8 eurus kainuojantį bilietą galima aplankyti muziejų, jo parodas ir užlipti į bokštą, nuo kurio atsiveria vaizdas į senamiestį ir Bratislavos pilį.

Keliavome sausio mėnesį, ilgai vaikščioti lauke buvo per šalta. Sušilti užsukdavome į parduotuves ar kavinukes. Jose juoda kava atsieidavo 1,9 euro, kava su pienu – 2,5 euro, o įvairūs desertai – apie 3 eurus.

REKLAMA
REKLAMA

Kavinėse pavalgyti galima ir už 10–15 eurų, o paprastesnėse užkandinėse – ir dvigubai pigiau.

Taigi, lėktuvo bilietai ir nakvynė vienam asmeniui atsiejo vos 90 eurų, tad 110 eurų liko pramogoms ir pirkiniams. O lauktuvių geriausia ieškoti ne oro uosto parduotuvėse, bet mieste esančiuose prekybos centruose, kur įvairūs slovakiški šokoladukai, sūriai kainavo apie 2 eurus.

Kur už 200 eurų nukeliauti Lietuvoje?

Savaitgaliais galima keliauti ir Lietuvoje, pavyzdžiui, prie jūros. Tačiau traukinys iš Vilniaus į Klaipėdą pirmyn ir atgal jau atsieitų 50 arba 70 eurų, priklausomai nuo to, kurios klasės bilietus nusipirktume.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O pigiausi nakvynės variantai Klaipėdoje prasideda nuo 50 eurų. Norint gyventi viešbutyje mokėti reikėtų dar daugiau.

Pavalgyti mieste kainuotų apie 15 eurų, valgyklose ar užkandinėse – galbūt šiek tiek pigiau, o restoranuose – brangiau.

Taigi, atostogoms Lietuvoje vien traukinio bilietams ir nakvynei reikėtų išleisti apie 120 eurų. Tikriausiai likusius 80 eurų būtų galima išleisti maistui ir pramogoms, tačiau reikėtų pataupyti.

Išeina, kad už 200 eurų savaitgalį galima praleisti tiek užsienyje, tiek Lietuvoje. Tačiau svetur galima atrasti daugiau nematytų vietų, neragautų patiekalų ir šiek tiek netgi sutaupyti.

O atostogas geriausia planuoti iš anksto ir rinktis nepopuliarias datas. Pavyzdžiui, dabar jau galima nusipirkti rugsėjo mėnesiui bilietus į Italiją pirmyn ir atgal už 50 eurų. Kai nuskristi į Italiją vasarą kainuoja 3 ar 4 kartus daugiau.

REKLAMA

Kaip keliauti pigiau

Savarankiškų kelionių organizatoriai pataria nebijoti išdrįsti keliones planuoti patiems. Anot jų, dažnai žmonėms nusibosta tiesiog gulėti prie baseinų Turkijoje ar Egipte, todėl jie ieško įdomesnių krypčių, patys ieško skrydžių ir viešbučių. O, jeigu kyla keblumų, prašo pagalbos savarankiškų kelionių organizatorių.

Štai kelionių blogo „Ananaso kelionės“ autorė ir savarankiškų kelionių organizatorė Ugnė Rutkauskienė patarė bilietų kelionei ieškoti likus 2–3 mėnesiams iki skrydžio.

„Tačiau, jei į kelionę norime vykti atostogų piko metu ar švenčių dienomis, bilietų jau reikėtų ieškoti likus 4–5 mėnesiams iki kelionės. Vasarą skrydžiai Europoje visada brangesni, nes prasideda sezono pikas. Juk žmonės dažniausiai vasaros metu išnaudoja sukauptas atostogų dienas.

REKLAMA

Todėl vasarą reikėtų traukti ten, kur sezonas jau baigiasi ir turistai ima skirstytis. Pavyzdžiui, Tailande ar Filipinuose. Vasarą ten vykti pigiau. Į abi puses skrydžius galima rasti ir už 600 eurų. O kartais ir dar pigiau. O pragyvenimas ten dažnai būna ir pigesnis nei Europoje“, – skaičiavo U. Rutkauskienė.

Anot jos, galima gaudyti ir paskutinės minutės bilietus: „Galima rasti tokių bilietų, kad kainos pasirodys neįtikėtinos.

Pavyzdžiui, Teko skristi maršrutu Vilnius–Kribi (Tailandas). Šis skrydis kainavo 105 eurus. Tačiau tokie atvejai yra loterija. Neturint daug laisvo laiko, taip rizikuoti nepatartina.“

Taip pat ji pasidalijo nuorodomis, kur ieškoti pigių skrydžių, nakvynės ar tiesiog lankytinų objektų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Patiems susiorganizuoti kelionę tikrai neužtrunka daug laiko. Nebent žmogus nori suplanuoti kiekvieną detalę, tačiau to daryti nepatarčiau.

O pigių bilietų ieškoti reikėtų internetinėje svetainėje kiwi.com arba panaršyti ananasokeliones.com. Patartina skrydžių paieškoti ir Lenkijos ar Latvijos oro uostuose. Kartais ten jie kainuoja pigiau. Lankytinus objektus padės surasti „Google“, o stogą virš galvos galima susirasti „Hotelscombined“, „Booking“, „Airbnb“, – vardijo U. Rutkauskienė.

Anot jos, norint sutaupyti nakvynei, reikėtų eiti ir gyvai šnekėtis su viešbučių darbuotojais.

„Iš patirties galiu pasakyti, kad pradedantys keliautojai iš Lietuvos dažniausiai būna labai susikaustę ir bando viską suplanuoti iki paskutinės minutės. 9.00 val. jie eina į masažą, 9.30 val. – į ekskursiją, o 10.30 val. – jau į kitą ekskursiją. Dėl to jie patiria didelį stresą ir pamiršta, kad atostogos ir kelionės yra skirtos atsipalaidavimui.

REKLAMA

Dažnai žmonės taip išleidžia per daug, nes būna prisipirkę ekskursijų, už jas sumoka pinigus, bet nebeturi laiko visose sudalyvauti“, – savo įžvalgomis dalijosi keliautoja.

U. Rutkauskienė teikia savarankiškų kelionių konsultavimo paslaugas. Tokios konsultacijos kaina siekia 50 eurų.

„Ir jeigu anksčiau galvodavau, kad savarankiškai keliones planuoja tik jaunimas, dabar vis dažniau ir dažniau į mane kreipiasi vyresni, 45–55 metų žmonės, kurie sako, kad visą gyvenimą atostogaudavo Turkijoje prie baseino. Bet dabar nori atostogauti kitaip“, – sakė U. Rutkauskienė.

Neblogas straipsnis.

Susiplanavau jau -
šešių dienų atostogas (dviese)
kovo pabaigoje Bratislavoje -

skrydis (už abu) atsieis 53 eurai,

dvivietis atskiras kambarys hostelyje
(su atskiru vonios kambari - 324 eurai,
maitinimui išleisime - apie 200 eurų,
dar kainuos kelionė iki Kauno ir iš jo - 30 eurų,
dar kažkiek - už muziejus, suvenyrus,
akktyviam laisvalaikiui...

suma gausis - apie 700 eurų.

Nėra labai jau brangu...
Nes Bratislavoje - istoriniame mieste -
tikrai rasime ką veikti ir ką pamatyti per tas 6 dienas...
Lietuva tai lanzbirbiniu padaryta siknos skyle, kur viskas brangiausia, blogiausia , ir smirdziausia
Kur cia belarusijoj? Europoij viesbuti dar reiks paieskot parai uz tokia suma
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų