REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
Rusijos raketos: JAV perspėjo apie iškilusią realią grėsmę (nuotr. SCANPIX) tv3.lt fotomontažas

Vienas iš JAV ginkluotųjų pajėgų vadų, generolas Terrence’as O’Shaghnessy perspėjo, kad Maskva pirmą sykį pristatė nebranduolines raketas, kurios geba pasiekti tikslą JAV teritorijos viduje. Pasak JAV Senatui kalbėjusio aukštas pareigas užimančio karininko, situacija skiriasi nuo pastaruosius 50 metų buvusios grėsmės. 

11

Vienas iš JAV ginkluotųjų pajėgų vadų, generolas Terrence’as O’Shaghnessy perspėjo, kad Maskva pirmą sykį pristatė nebranduolines raketas, kurios geba pasiekti tikslą JAV teritorijos viduje. Pasak JAV Senatui kalbėjusio aukštas pareigas užimančio karininko, situacija skiriasi nuo pastaruosius 50 metų buvusios grėsmės. 

REKLAMA

Terrence’as O’Shaghnessy, kuris yra ne tik keturių žvaigždučių generolas bet ir NORAD (Jungtinės JAV ir Kanados oro ir kosminių pajėgų gynybos sistemos) vadas, pareiškė, kad, nepaisant jau 50 metų tebesitęsiančios rusų branduolinių raketų keliamos grėsmės, Maskva „tik neseniai sukūrė ir pristatė nebranduolinę ginkluotę, keliančią grėsmę JAV“, rašoma „The Washinton Times“.

Prie naujų grėsmių generolas priskyrė ir agresyvius kibernetinius išpuolius ir naują sparnuotųjų raketų kartą, paleidžiamų tiek iš oro, tiek ir iš vandens.

REKLAMA
REKLAMA

Išaugusi sparnuotųjų raketų grėsmė

Raketas dabar galima paleisti didžiuliu atstumu nuo JAV sienų. Jas skiria „gerokai didesnis atstumas ir tikslumas, negu jų ankstesnes versijas“. O tai leidžia priešininkui smogti Amerikos žemynui iš už NORAD radiolokacinio padengimo zonos, tikina generolas pasisakymo Ginkluotųjų pajėgų komitetui JAV Senate.

REKLAMA

Rusijos bombonešiai, įskaitant Tu-95 ir Tu-160C „Baltoji gulbė“ dažnai skraido netoli amerikiečių krantų ir sienų, siekiant pademonstruoti savo branduolines galimybes, pažymėjo jis. Generolas išskyrė „efektyvumu pasižyminčias“ priešlaivines ir antžemines sparnuotąsias raketas.

Maža to, naujausios klasės „Severodvinsk“ povandeniniai laivai „yra aprūpinti naujausiomis sparnuotosiomis raketomis“, pareiškė generolas, pridūręs, kad naujasis povandeninis laivas „gerokai tylesnis ir galingesnis, negu ankstesnės kartos rusų priešakinėse pozicijose buvę povandeniniai laivai“.

REKLAMA
REKLAMA

Plėtra Arktyje

Rusija taip pat planuoja Arktyje dislokuoti karo laivus, ginkluotus sparnuotosiomis „Kalibr-NK“ raketomis. „Kalibr“ – tai tikslinio pataikymo ginklas, kuris kelia grėsmę JAV veiksmams šiaurinėse platumose, aiškino generolas.

Rusai stiprina Arkties gynybines galimybes, dislokuodami ten pakrančių gynybos kompleksus „Bastion“, kas ženkliai didina Rusijos kontroliuojamos jūrų kelių dalies perimetrą.

„Išaugęs nebranduolinis Rusijos potencialas suteikia Maskvai visą eilę galimybių įtikinti priešininką eskalacijos atsisakymo ir nutraukti konfliktą naudingomis Maskvai sąlygomis“, – pridūrė jis.

Didžiausia grėsmė: raketos ir kibernetiniai išpuoliai

Dar vienas naujas ginklas, kuris kelia grėsmę JAV, – viršgarsinė raketa „Avangard“, kuri juda 32 tūkst. kilometrų per valandą greičiu – pakankamai greitai, kad būtų įmanoma apeiti šiuo metu veikiančią priešraketinės gynybos sistemą. Tokios raketos „atsiradimo JAV teritorijoje“ laikas po paleidimo yra vos 15 minučių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Į klausimą, kokią rimčiausią grėsmę jis, kaip vienas iš kariuomenės vadų, įžvelgia, generolas T. O’Shaghnessy atsakė: artimiausioje perspektyvoje – rusų raketos, tiek paprastos, tiek ir branduolinės, ir kibernetiniai išpuoliai.

„Mes turime investuoti į gynybą, jeigu norime išsaugoti mūsų gebėjimą gintis, ir tai, mano manymu, reikia daryti kuo skubiau“, – aiškino jis.

Putinas pristatė naują ginkluotę

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas neseniai savo metinėje kalboje pristatė iškart kelis karinės galios demonstravimo projektus. Be raketų komplekso „Kinžal“, kuriuo, anot V. Putino, dabar apginkluojami naujieji „MiG-31“, buvo kalbama ir apie priešlaivinę raketą „Cirkon“ ir viršgarsinę strateginės paskirties raketą „Avangard“. Pastaroji, anot rusų atstovo, jau šiais metais turėtų būti pradėta naudoti Rusijos kariuomenėje.

REKLAMA

Kol kas ekspertai santūriai vertina naujųjų Rusijos karo inžinierių produktų galimybes. Viršgarsinių raketų technologijos yra griežtai karinės ir civilinėje pramonėje nenaudojamos, todėl įsitikinti jų veikimo principais yra sudėtinga. Tačiau ir sumenkinti naujųjų Rusijos raketų galimybių nereikėtų. „Avangard“ kelia teorinę grėsmę priešraketinei gynybai. Viršgarsiniai „Kalibr“, kurie taip pat gali nešti ir branduolinį užtaisą, taip pat sukuria grėsmę amerikiečių lėktuvnešių grupėms, rašoma „National Interest“.

Rusija pateikia aiškius ginklavimosi lenktynių argumentus. Dabar vienintelis klausimas – ką ir kaip į tai atsakys JAV.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų